önceki bilgisayarım gereksinimlerimi karsılamadıgı icin yeni bir laptop almaya karar verdim. Aramalarım sonucunda bir kac bilgisayar buldum uygun fiyatlı ama yüksek performanslı. Buldugum bilgisayarın özelliklerini yazayım siz güzel yada degil deyin, yeni bir laptop önerin vs. :thumbsup: :kalp:

ACER AS5742G-5464G64
İşlemci Üreticisi Intel® İşlemci Modeli Core™ i5 İşlemci Numarası 460M İşlemci Hızı 2,53 GHz İşlemci Hızı-Hızlandırılmış Intel Turbo Boost Teknolojisi İle 2,80 GHz Bellek 4 GB Disk Kapasitesi 640 GB Disk Dönüş Hızı 5400 rpm Ekran Boyutu 15,6" Ekran Kartı Belleği 2 GB Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768 px Ekran Kartı 2 GB NVIDIA® GeForce® GT 420M DirectX® 11 destekli harici ekran kartı İşletim Sistemi Windows 7 Home Premium Ağırlık 2,60 kg Ön Bellek (L2 Cache) 3 MB Ekran Kartı Türü Paylaşımsız Bellek Türleri DDR3 Max. Bellek

düsünceleriniz nedir paylasırsanız sevinirim :curtain: :muck:

WeAre

Buralıyım
aceri öneririm kesinlik ısınma problemi yaşamazsın şuan müşterilerime en çok önerdiğim ürün acer

@exl&@jos

Gold magazasında baktıgım en iyi özelliklere sahip bilgisayar buydu ama? Asus yada dell düsünüyodum ben ama orda adam bi kıyaslama yaptı banada mantıklı geldi. Eger marka degilde özelliklere göre alıncaksa bu bilgisayar biraz daha cazip geldi bana ama bilmiyorum özellikleri hakkında ne düsünüyosunuz :S

SirGLooMy demiş ki:
aceri öneririm kesinlik ısınma problemi yaşamazsın şuan müşterilerime en çok önerdiğim ürün acer
peki acerin önerdiginiz bi modeli varmı ? 1.6 bin liraya kadar yolu var :popcorn:

biriside lenovo marka bi pc önermisti bu nasıldır ? acer la kıyaslandıgında hangisi iyidir ?

islemci tek: intel core i5
islemci hızı: 2.53 ghz turbo ile 2.8 ghz
islemci no: 460 m
islemci ön bellek: 3mb
hafıza kapasitesi: 4gb DDR3
HDD: 500GB
HD dönüs hızı : 5400 rpm
ekran kartı: Nvidia G310M 1024mb
Ekran boyutu:15.6" led hd
monitör tipi:WXGA
max cözünürlük: 1366x768
Optik sürücü: DVD Super Multi
İsletim sistemi: win7 home premium tr-ing
Ekran kartı tipi: paylasımsız hafıza

:think: satıcı adam bu laptopun üzerinde dahili 2+1 ses sistemi oldugunuda söylemisti :roll:

hangisini alsam ?

B7B

rank8
TheSekiL demiş ki:
HP dv6 serisinden bi laptop tavsiye ederim benim kullandigimda dv6 serisinden ve gayet memnunum :)
benimkisi dv6000 fakat fanı beni bitiriyor, arkadaşımın samsungu var fanında hiç problem yok onu almanı öneririm

extraloob demiş ki:
hp - toshiba - samsung harici laptop alınmaz.

levono unutuosun buyuk yanlıs ozellıklede acer gibi bi markaya karsılastırıldıgında summer2:

Levono yu da acerle kıyasladık ya levono ya buyuk ayıp ettıgımın farkındayım.

PS:Önerım Acer Yerine Levono senin işini görücektir. :oldie:

iyide arkadaslar bir bilgisayarda önemli olan markamıdır yoksa özelliklermi ? Acerın üzerindeki parcalarda kaliteli. Lenovo ile kıyaslandıgında özellikleri neredeyse 2 kat (örn. paylasımsız 2gb ekran kartı) Tamam lenovo IBM bilgisayar,adı var markası var cartı curtu karizması yerinde ama özelliklere bakıldıgında aynı fiyata daha yüksek özellikli bilgisayar almıs olucam :roll: eekd1 kafam cok karıstı su an daral: :confused1:

Crisis demiş ki:
iyide arkadaslar bir bilgisayarda önemli olan markamıdır yoksa özelliklermi ? Acerın üzerindeki parcalarda kaliteli. Lenovo ile kıyaslandıgında özellikleri neredeyse 2 kat (örn. paylasımsız 2gb ekran kartı) Tamam lenovo IBM bilgisayar,adı var markası var cartı curtu karizması yerinde ama özelliklere bakıldıgında aynı fiyata daha yüksek özellikli bilgisayar almıs olucam :roll: eekd1 kafam cok karıstı su an daral: :confused1:

Daha Fazla kafanı karıstırmıyım . Butcen Yetiyorsa Hp-Toshıba-Samsung al Yetmıosa Alternatıfın Acer Yerine Levono olsun dıyorum tercıh sana kalsın sin:

Samsung R580 Kullanıcısıyım. Hem kasası sağlam ve ergonomik özellikleri de senin baktığın butun pclerden daha iyi fiyatta eşit ..
i5 520 işlemci 4gb ddr3 1000+ mhz ram 2gb nvidia 330m ekran kartı 600 gb hdd 5400 rpm led ekran falan filan ben cok memnunum

ipsizMayk demiş ki:
Samsung R580 Kullanıcısıyım. Hem kasası sağlam ve ergonomik özellikleri de senin baktığın butun pclerden daha iyi fiyatta eşit ..
i5 520 işlemci 4gb ddr3 1000+ mhz ram 2gb nvidia 330m ekran kartı 600 gb hdd 5400 rpm led ekran falan filan ben cok memnunum
ekran kartın paylasımsız mı ?

pfff salı gününe kadar düzgün bir pc bulmam lazım hem oyun hem normal kullanım icin. Bir kac pc modeli önerebilecek yokmu fiyatı 1.6 bine kadar cıkabilen? Gerci burası sro sitesi söyle bir bilgisayar istesem daha dogru olur, 6 tane charı rahatlıkla acabilecek bir bilgisayar mesela ? zorladımmı 10-12 olsa.. vs summer3: :think:

samsung r580 full modelinden aldım. klavyesine bakmadan almıstım ama acayip süper kullanımı var. Tuslar ayrı ayrı ve yumusak oldugu icin yazarken insanın eli yorulmuyor,görüntü güzel vs..

özelliklerden kısa bir bilgi :
500 gb hdd
1gb ekran kartı ATI HDMI uyumlu (net)
4gb ddr3 ram
i5 islemci..

fikir ve önerilerini sunan herkese tesekkür ediyorum.. :nod: :muck: :byes:

Yukarı Alt