Arkadaslar windows olagan sekilde baslıyor ve normalden geç acılıyor bunun nedeni ne olabilir.Rica etsem yardımcı olabilecek varmıdır

Hardisk in doluluğu
trojan
görev çubuğundaki windows la başlayan program lar
pc ye yüklediğin programların büyüklüğüne göre ram lerin yetersizleşmesi
harddiskin küçük olması
windows acılmadan antivirüs taraması yapılıyosa buda geç açtırır dos u tarıyosa

şimdilik aklıma gelenler bunlar

ben zamanı gelinece önemli programların yedeğini alıp c ye format atarım
sonrası rahat .... :!:

çözüm için:
bittorent ten o&o defragment programını indir ( http://www.isohunt.com dan bak bulursun)
bilgisayarını bi güzl defragement ettir

sonra bilgisayarını bir güzel virüs taramasından geçir (tavsiyem http://www.trendmicro.com) veya offline virüs taraması

registery 911 progamını indir (bu sitede verilmekte) ve başlangıçta açılan programları kapattır (virüs programları falan da kapanıyor dikkat et!!!)

Sanal belleği arttır --> control panel --> system --> advanced --> performance ın altındaki settings --> advanced --> en alttakine change --> 1024-1024

bunları dene. Bilgisayarın büyük ölcüde hızlanacaktır.

görev çubugunda bişey dikkatimi cekti svchost.exe adından 5tane işlem var.
harddisk dolu degil .
farklı bişe yapmadım pc aynı pc değişik bşey yapmadım birden bire oldu nedense.

başlat/çalıştır/msconfig/başlangıç menüsüne gel orda önune gelen pencereden antivirüs gibi ilk acılısta baslaması gereken programlar harıc dıgerlerının işaretini kaldır bilgisayarında virüs yoksa normale dönecektir

bazen svchost larada virüs bulaşıyor. oda sistem kaynağını çok kullanıyor ve makinanın kasmasına neden oluyor. en iyisi bi antivirüsle tarat sistemini sen.

svchost laravirüs bulaşmaz, svchost adında bir virüs vardır makinada. svchost lara virüs bulaşması demek microsoft un size virüs soktuğu anlamına gelir

drotalion demiş ki:
svchost laravirüs bulaşmaz, svchost adında bir virüs vardır makinada. svchost lara virüs bulaşması demek microsoft un size virüs soktuğu anlamına gelir
ben yanlış anlatmışım :) sen haklısın. iexplorer gibi lexplorer tarzı virüsler olduğu gibi svchost unda bir fake i var. :)

Yukarı Alt