1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Yatay geçiş hakkında

1. Minotoche

Minotoche Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Geçen sene ikinci dönemden bir ders alamadım. Yani dersi hiç alamadım kredim yetmediği için. Bu dersten başka alttan dersin yok. Bu sene genel ortalamam 3'lere kadar çıktı. Bende yatay geçiş istiyorum.

İkinci dönem alamadığım bu ders yüzünden yatak geçiş hakkım gider mi merak ediyorum. Bu konu hakkında tam bir bilgim yok inşallah gitmez ve bende yatak geçiş yapanlar kervanına katılırım.

2. Tubifex

Tubifex Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi
    her üniversitenin yatay geçiş şartları farklı olabiliyor. bir arkadaşım bu yıl egeye geçiş yaptı 2.98 ortalama ile geldi ancak alttan 2 dersi vardı geldiği üniversiteden. yani 2 dersten fd ile kalmış olmasına rağmen yatay geçiş yaptı.

Geçiş yaptıktan sonra ortalaması 2.10 lara düştü ayrı bir konu. yani yatay geçişli olup mağdur duruma düşme ihtimalin yüksek. eğer gittiğin okulun ders programında olupta, geldiğin okulun programında olmayan 1. 2. sınıf dersleri varsa hemen kitliyorlar o dersleri sana. ayrıca bizim okulda 3. ve 4. sınıf derslerine muafiyet uygulanmıyor. yani eski okulunda 2. sınıfta almış olduğun bir x dersini, yatay geçiş yaptığın okulda eğer o ders 3. sınıfta veriliyor ise o dersi tekrar almak zorunda kalıyorsun. sonuçta bu ekleme dersler ile okulun 1 yıl uzayabiliyor.

sonuç olarak yatay geçiş yapacağın üniversitenin yatay geçiş şartlarını iyice incelemen gerek. orada belirtiliyor ortalamanın kaç olması gerektiği yada alttan dersinin olup olmamasının geçişe bir etki yaratıp yaratmayacağı. ancak ortalamanın düşeceği kuvvetle muhtemel bunu göz önünde bulundurmalısın ayrıca okulunun 1 yıl uzayabilmesi gibi bir tehlikede var

3. Minotoche

Minotoche Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam. Ege alttan ders kabul ettiği için oraya başvurabiliyorum. Ama şöyle bir sorunda var. Lisans öğrencilerine ara dönemde yatay geçiş hakkı tanınmamış hiçbi üniversitede veya ege bölgesindeki üniversitelerde. Ben 4. sınıf olcam artık yatay geçiş hakkım hiç kalmayacak

4. Tubifex

Tubifex Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi