Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Domuz gribi salgını korkusu yarıyıl tatilini öne çektiriyor.

Düzenlenen kampanyalara rağmen domuz gribine karşı aşılanma oranının okullarda yüzde 7 civarında kalması Milli Eğitim Bakanlığı’nı arayışa itti.

Bu çerçevede Sağlık Bakanlığı’nın da görüşü alınarak yarıyıl tatilinin öne çekilmesi gündeme geldi. Normalde her yıl Ocak ayına denk gelen yarıyıl tatilinin, “Domuz gribi riski” nedeniyle öne çekilmesi masaya yatırıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda bu konuda hazırlık ve çalışma yapıldı.

İlköğretim okullarına sınavların Aralık ayı içinde bitirilmesi için müfredatın hızlandırılması yönünde talimat gönderildi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, “Sömestr tatilini öne mi çekiyorsunuz” sorusuna, “Bakalım” demekle yetindi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, sömestr tatilini öne çekmesine, kesin gözüyle bakılıyor.

Yarıyıl Tatiline İlişkin Basın Açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI

15.12.2009 tarihli çeşitli basın yayın organlarında ‘Domuz Gribi Sömestr Tatilini Öne Çektiriyor’ başlığıyla yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklama yapılmıştır:

Bakanlığımızın gündeminde okulların erken tatil edilmesine ilişkin bir konu bulunmamaktadır. Bununla birlikte bu konudaki karar salgınla ilgili politikaları başından beri takip eden Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyesi olduğu takdirde alınabilir ve şu anda Sağlık Bakanlığı’nın Bakanlığımızdan böyle bir talebi bulunmamaktadır.

2009-2010 Yarıyıl tatili daha öncede duyurulduğu gibi 25 Ocak-8 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır.

Basına ve kamuoyuna duyurulur.

http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyuruayrinti.asp?ID=7411

Yukarı Alt