Beyler PC Cd okumuyordu.Bayağı araştırıdm SCSI/RAID Denetleyicileri Güncelle dediler güncellemeye çalışırken Üzerine ünlem işareti geldi ve tekrar denemeye çalışırkan Devam edemiyor diyor.Yine aramaya koyuldum Anakartın Cd sini tak Sonra güncelleştir dediler ama bn cd çalıştıramıyorum.Şimdi sizden istediğim Bana ASUS P4PE-X Chipset Driveri (SCSI/RAID Denetleyicilerinin driveri).Aygıt Yöneticisinde SCSI ile RAID denetleyicilerinin altında A2S0LJY0 IDE Controller üzerinde kırmızı "X" var yardımlarınızı bekliyorum !!!!!!!!!....

sorunun driverla alakalı olduğunu sanmıyorum cd rom un kabloları kontrol et bence yada cd rom da sorun vardır

bilgisayarımda cd rom gözüküyosa sorun yoktur sistem geri yükleme ile eski haline getir okuyucusu toz almış olabilir bu konuya bak bence bi viewtopic.php?f=226&t=198667&hilit=

anakartın cd si sende varsa biyerden usb falan dosyaları atıp dene ama dediğim gibi driverla olacağını sanmıyorum sonuçta boş hdd ye bile sistem kurarken cd rom çalışır driver falan istemez

gokhan2413 demiş ki:
sorunun driverla alakalı olduğunu sanmıyorum cd rom un kabloları kontrol et bence yada cd rom da sorun vardır

bilgisayarımda cd rom gözüküyosa sorun yoktur sistem geri yükleme ile eski haline getir okuyucusu toz almış olabilir bu konuya bak bence bi viewtopic.php?f=226&t=198667&hilit=

anakartın cd si sende varsa biyerden usb falan dosyaları atıp dene ama dediğim gibi driverla olacağını sanmıyorum sonuçta boş hdd ye bile sistem kurarken cd rom çalışır driver falan istemez
Saol kardeşim kablolarda sorun yok Anakart Cdsindende dosyaları flash belleke atıp yükledim SCSI/RAID denetleyıcılerını güncelleştirdim Okuyucu yine çalışmadı büyük bir ihtimalle lensi kirlenmiştir...

SAOL YİNEDE...

Yukarı Alt