arkadaslar silkroadı actıgımda bilgisayarım ucacak gibi ses cıkarıyor... 1.23 gb ram im var ekran kartım yok ram den yiyor yani işlemci eski daha dogrusu bilgisayar eski 2.67 ghz işlemci var. sadece silkroad acık olsa bile cpu kullanımı %100 den aşağı inmiyor simge durumna kücültsem bile bu durum devam ediyor acil yardım bekliyorum :(

Pc özellikleri ile alakası yok.
Silkroad'ı açtığında pc kullanımı artıyor.Pc ısınıyor.Fan daha çok çalışıp daha fazla ses çıkartıyor.
Çözümü ; yeni pc almak.

Fanını iyi otur tamamışsın kasayı ac fanı iyice bir sil ondan sonra yerine iyi oturt

ImmorTaLGoD demiş ki:
Silkroad'ı açtığında pc kullanımı artıyor.Pc ısınıyor.Fan daha çok çalışıp daha fazla ses çıkartıyor.
Çözümü ; yeni pc almak.
2.67ghz islemcinden anladigim kadariyla anakartin SD yani DDR anakartlarin 3de 1 performansiyla calisiyor ve SD anakartlara parca bulmak artik imkansizdan dahada ote..

Sorununun ana kaynagi bu sebep ancak bu sebepte olsa 2GB sd ram`in olsa kolaylikla calistirir. 2.sebep ise ekran kartinin vga paylasimli yada en azindan paylasimli olmasi. 3.ve sesin ana kaynagi fanlarinin tozlu olmasidir...

Bu 3 sebebi en azindan 2 ve 3. sebebi en fazla 150TL ye halledebilirsin. Ancak dedigim gibi SD ram bulmak cok zor :)

Silkroad kullanimi bilgisayari zorluyor gibi birsey soz konusu degil cunku mouse`i oynatmaniz bile pc icin bir etkilesim ve cpu ya yansimasi demektir. Ancak pc gereksinimleri SRO icin yeterli olmadigindan pcn kasar ve daha fazla isinir.

Kolay gelsin

ram eski olabilir veya bilgisayarda cok program kullanılıyordur çok ağıoır geliyordur ram a

ImmorTaLGoD demiş ki:
Çözümü ; yeni pc almak.

Yukarı Alt