Doma$no

Maymundan geldik mi bilmem ama maymuna gittiğimiz kesin
bknz:Gündemdeki Haberler

_KillerBabe demiş ki:
Maymundan geldik mi bilmem ama maymuna gittiğimiz kesin
bknz:Gündemdeki Haberler
Katılıyorum sin: :twisted:

ATF

rank8
beni Allah yarattı ama evrimciler Maynundan falan gelmis olabilir :) Saçma Saçma şeyler yaf Dünyanin %75 i Tanrının varlıgını kabul ediyor Tmm evrim vardı ama bitkilerde ve hayvanlarda gerçekleşmiş birşeydir mantık olarakta maymun salak biz akıllıyız maymun ile göz yapımız çok farklı kurcalamayın Herseyi Allah yaratti :buddha:

bi kere zaman boşlukta kalır falan deniliyor başta o yanlış :wink1:
zaman diye birşey yoktur kıyas vardır :wink1:
bize göre bir yıl dünyanın 365 gere etrafında dönmesidir yani 365 gündür.
ama bir başka gezegende 1 yıl xxx gündür bu geçen zamanı bir şeyle kıyaslamak için zaman denilmiştir
zaman olsa heryerde aynı olması gerekir :wink1:
ve evrim tabiki vardır ama maymundan insana insandan mutanta falan olmaz tabi..
insanlar arası evrim olmuştur Hz. Adem (a.s) ın vücudunda ilk yaratıldığıında tamamen tırnak dediğimiz maddeden olduğunu dair rivayetler vardır, ve eriye eriye parmaklarımıza yerleşmiştir ibret amaçlı.

darwin amcanın kendi sözünden bir alıntı:
tavuskuşunu görünce kendimden nefret ediyorum.
anlayan anladı :wink1:
ps:tavuskuşu inanılmaz desenlere sahip bir kuş türü ve hiç birinin deseni diğeriyle aynı değil ve olağanüstü renk dizilimi olan yaratıklardır..

Buura demiş ki:
Evrim olmuştur elbette ama sadece bitkiler ve hayvanlar arasında .İnsanlar daha sonra yaratılmıştır ve evrim geçirmemişlerdir.
:think: Valla süpermiş ya. Hangi bilimsel araştırmanın sonucu olarak vardın bu yargıya çok merak ediyorum. Seni direk prof. yapmak lazım. Süper tespitlerin var.

Ayrıca bazı arkadaşlar yanlış anlamda kelimeler kullanmasınlar. Evrime inanılmaz, evrim öğrenilir.

aids

DeXTeRTuRK81 demiş ki:
beni Allah yarattı ama evrimciler Maynundan falan gelmis olabilir :) Saçma Saçma şeyler yaf Dünyanin %75 i Tanrının varlıgını kabul ediyor Tmm evrim vardı ama bitkilerde ve hayvanlarda gerçekleşmiş birşeydir mantık olarakta maymun salak biz akıllıyız maymun ile göz yapımız çok farklı kurcalamayın Herseyi Allah yaratti :buddha:

Evrimcileri maymuna benzetmen gerçekten çok ahlaksızca birşey...Adamlar bilim adamı ve sen maymuna benzetiyorsun..Darvin sayesinde birçok fiziki terim-hastalık ortaya çıktı. Siz çıkmış adamları maymuna benzetiyorsunuz.Davranışının etik olmadığının farkında mısın??

Darvin çok yıllar önce evrim diye bir tez ortaya attı elinden geldiğince o zamanın koşullarıyla ki o zamanlar deney için malzemeler kısıtlıydı.MİKROSKOP yoktu ve adam elinden geldiğince deneylerle bizi insanlığı bilgilendirmeye çalıştı çıkıp adamı maymuna benzetiyorsun. Allah'a inanmayabilir yada peygamberlere bu onun kötü yada cahil bilgisiz olduğu anlamına gelmez..O koşullarda yapabildiğini yapan darvin ve benzeri bilim adamlarına maymun deyip geçmişsin. Maymun gördün mü hiç tanımaya çalıştın mı? Emin ol senden daha zekiler....

Evinde bilgisayarın var internetin var oturup araştırmak yerine saçma sapan cümlelerle adamı yerle bir etmişsin...Madem Allah'a inancın var. O'nun söylediği şeylerin aksini neden yapıp insanları yeriyorsun?Lütfen konuya biraz bilimsel yaklaşınız...

aids

Ayrıca Evrim teorisi de çökertildi. bu bile bizim darvini kötülememiz anlamına gelmez.. Adam yıllar öncesinin koşullarıyla bilgisayarsız mikroskopsuz uğraşmış didinmiş...Bkınız: Harun yahya diye bi adam var. Geçen gün kütüphanede bir kitabına rasgeldim. Arkasını okuduğumda şok oldum. Adam darvini evrim bilimcileri bir hiç gibi silmiş...Haklarında küfüre varan sözler sarfetmiş. Bu adam aşırı dindar birisi.Madem inancı var Neden Allah'ın yarattığı kulu sorgulamaya çalışıyor? Benim de birazcık inancım varsa Bu adamın dinden çıktığına kanaat getiririm...

aids demiş ki:
Ayrıca Evrim teorisi de çökertildi. bu bile bizim darvini kötülememiz anlamına gelmez.. Adam yıllar öncesinin koşullarıyla bilgisayarsız mikroskopsuz uğraşmış didinmiş...Bkınız: Harun yahya diye bi adam var. Geçen gün kütüphanede bir kitabına rasgeldim. Arkasını okuduğumda şok oldum. Adam darvini evrim bilimcileri bir hiç gibi silmiş...Haklarında küfüre varan sözler sarfetmiş. Bu adam aşırı dindar birisi.Madem inancı var Neden Allah'ın yarattığı kulu sorgulamaya çalışıyor? Benim de birazcık inancım varsa Bu adamın dinden çıktığına kanaat getiririm...
Haklarında küfüre varan tek kelime ettiğini sanmıyorum 2 ay kadardır takip ediyorum Adnan oktar'ı gecelerı saat 10'da sıtesınde canlı yayın muhabbetlerı var hakaret edıcek olsa yada kötü bir tabit kullanıcak olsa orada mutlaka söylerdi bu konuda belkide 100 lerce web sitesi açmıs hakaret edicek olsa mutlaka bı tanesınde gorurdum bunları Bakınız

Darwin hic bir zaman , insanlarin direk maymunlardan geldigini soylemedi, maymunlarla insanlarin ayni canli ailesinden olduklarini soyledi. Evrim teorisi genel olarak, butun yaratiklarin tek bir canlidan, ortak bir atadan turedigini soyluyor ve insanlarin ve maymunlarin ortak atalari olduguna inaniliyor.
Tas devrinde konusma bilmeyen, beynini kullanamayan cok basit bir varlik olan insani dusun ve gunumuzun insanina bakin, sadece tas devrinden bugune 14.000 yil var, bir milyon yil once ki insanlarla maymunlarin ayni atadan gledigini dusunmek bu kadar zormu?
http://www.youtube.com/watch?v=vJFo3trMuD8 bu videonun ikinci dakikasindan sonrasina biraz bakin daha kolay anlasilir sanirim.

Ps:Gercekten insanlari diger hayvanlardan veya maymunlardan ustun gormemizin kendimizi begenmisligimizin sebebi nedir? kac tane maymun dunyada butun dunyayi yok edebilecek silahlar icin hayatini harciyo, kac tane maymun kendisinin hayatta olmasinin nedeni olan suyu kirletiyor, ormani kesip, yakiyor kac tane maymun sirf farkli sekiller farkli yasayis sekilleri yuzunden hayatinda tanimadigi kisilerden nefret ediyor...

Espio demiş ki:
Darwin hic bir zaman , insanlarin direk maymunlardan geldigini soylemedi, maymunlarla insanlarin ayni canli ailesinden olduklarini soyledi. Evrim teorisi genel olarak, butun yaratiklarin tek bir canlidan, ortak bir atadan turedigini soyluyor ve insanlarin ve maymunlarin ortak atalari olduguna inaniliyor.
Tas devrinde konusma bilmeyen, beynini kullanamayan cok basit bir varlik olan insani dusun ve gunumuzun insanina bakin, sadece tas devrinden bugune 14.000 yil var, bir milyon yil once ki insanlarla maymunlarin ayni atadan gledigini dusunmek bu kadar zormu?
böyle bakınca zor değil. ama eğer belge sunma imkanı varken sunamıyosan imkansızdır. Şimdiye kadar ortaya çıkarılmıs 100 milyon fosil arasında 1 tane bile ara geçiş formu yok.

Söyle bakın

Maymundan sonraki yani 2. kişinin fosili yok yani ayakları hafif kırık-bükük yada hafif yamuk ve kolları uzun milyonlarca yıl önce neyse hala aynı.

Hatta ara geçiş fosili ihtiyaçlarını gidermek için kendi ara geçiş fosillerini yapmışlar makara: 500 yıllık insan kafatasına, orangutan çene kemiği monte edilmiş ve eski izlenimini vermek için potasyum-dikromat ile özel olarak lekelendirilmiştir. bunu yapmıslar ve 40 yıl boyunca bu ara geçiş fosili olarak sergilenmiş

aids demiş ki:
Arkadaşlar konuşacaksak destekli konuşalım. Kim çökertti. Böyle iddaa ortaya atıyorsun bari kaynak göster. Hangi makale hangi bilimsel araştırma çürütmüş göster. Sadece kendi inançlarınız için şöyle oldu böyle oldu demeyin. Ayrıca Adnan Oktar denen sahtekarın sitelerinden de bahsetmiyorum. Sadece ünlü bilim dergileri, üniversite araştırmaları, profesörlerin kabul görmüş makalelerinden bahsediyorum.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_transitional_fossils
buraya bakacak olursaniz su ana kadar bulunmus gecis fosillerinin listesini gorebilirsiniz, Ama bunu soylerken , sunuda eklemek istiyorum, evrim teorisi cok genc bir teori , Darwin bu teoriyi 1850lerde ortaya atti bu yuzden evrimin butun sorulari cevapsiz biraktigini soylek gercekci olmaz.

Ps: evrim teorisi turunun tek ornegi degil, yercekimide bir teori 1600 lerde ortaya atilmis hemdr , ayrica evrim gibi gormesi zorda degil ama insanlar cevaplanmamis sorulara ragmen yer cekimine karsi cikmiyor.

aids

hamster544 demiş ki:
aids demiş ki:
Arkadaşlar konuşacaksak destekli konuşalım. Kim çökertti. Böyle iddaa ortaya atıyorsun bari kaynak göster. Hangi makale hangi bilimsel araştırma çürütmüş göster. Sadece kendi inançlarınız için şöyle oldu böyle oldu demeyin. Ayrıca Adnan Oktar denen sahtekarın sitelerinden de bahsetmiyorum. Sadece ünlü bilim dergileri, üniversite araştırmaları, profesörlerin kabul görmüş makalelerinden bahsediyorum.

Yazılarımın hepsini okursan kendi inancım doğrultusunda bunu yazmadım. Çökertildi derken sitelerde yazılanlardan bahsediyorum. Bende tam olarak çöktüğüne hiç bir zaman inanmadım. yargısız infaz yapıyorsun.

Bir siteden bulduğum yazı:

Evrim teorisi konusunda yıllardan beri devam eden tartışmalarda dün yeni bir sayfa açıldı. Yeni bulgular bilim adamlarını şaşkına çevirdi. Teori çöktü gibi...
Dünyaca ünlü bilim adamları son yıllarda fosiller üzerinde yapılan incelemenin teorinin şimdiki halini zayıflattığını açıkladı.

Evrim teorisine göre modern insan, 3 aşamadan geçerek günümüze ulaştı. Milyonlarca yıl öncesinde modern insanın ilk atasına Homo Hibilis adı verildi. Ardından Homo Erektus geldi. Ve son olarak insanın şu anki haline ulaştığı Homo Sapiens türü yaşamaya başladı. Ancak bu sıralama dün bilim adamları tarafından yapılan açıklamayla darbe yedi. Amerikalı paleantrolog Maeve Leakey AP ajansına yaptığı açıklamada “Normalde farklı dönemlerde yaşamış olması gereken ilk iki türün tam 500 bin yıl boyunca yan yana hayatlarını sürdürdüğünü belirledik” dedi.

Şaşkına döndüler

2000 yılında Kenya’da yaptığı kazılarda, bir Homo Erectus’a ait kafatasıyla bir Homo Habilis’a ait çene kemiği aynı seviyede bulundu. Yedi yıl süren araştırmalar sonucunda iki fosilin de aynı dönemde yaşadığının anlaşılması bilim dünyasını şaşkına çevirdi. Çünkü Homo Habilus’ların 2.5 ile 1.8 milyon yıl önce, Humo Erectus’ların ise 1.9 milyon yıl öncesinden 250 bin yıl öncesine kadar var olduğu tahmin ediliyordu.

“Keşfedilmeyi bekliyor”

Çalışmaya katılan bilimadamlarından Prof. Fred Spoor’a göre, iki tür muhtemelen yakın alanlarda yaşıyordu ancak birbirlerinin arasına pek karışmıyordu. Birbirlerinden rahatsız olan ve karşılaşmaktan kaçınan iki türün beslenme alışkanlıkları da farklıydı. Homo Habilis’ler daha otçul bir yaşam sürerken, Homo Erectus’lar et de yiyordu. Spoor, elde ettikleri sonuç karşısında yaşadıkları şaşkınlığı “Bu, büyük büyük anneniz ile büyükannenizin kardeş çıkması kadar ilginç” diye anlattı. “Bu sonuç insan evrimin bilinenden çok daha karışık olduğunu ortaya koyuyor” diyen Spoor’a göre, bu türlerin atası olan ve 2 ile 3 milyon yıl önce yaşayan bir tür daha var. Ancak bu döneme ait fosiller şimdiye dek bulunamadığı için bu tür hala keşfedilmeyi bekliyor.

aids

Evrim'in olduğuna bende tüm kalbimle inanıyorum... Harun yahyanın da kitabında gördüm yalan atıcak değilim bu yaşımda elime ne geçicek? Darvin'e maymun demişler benim karşı çıktığım bu hiç bir bilim adamına bu hakaret yapılamaz. Asıl kendi inançları doğrultusunda konuşan kendileri...

Dediğim gibi geçerliliği olmayan yazılarla ilgilenmiyorum. Ayrıca tekrar söylüyorum evrime inanılmaz, evrim öğrenilir.

Yukarı Alt