Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
Konsolosluktan gelen çiçeği geri gönderdi!

2 teröristi öldüren ve yaralı halde konsolosluk kapısından içeri sokulmayan trafik polisi Osman Dağlı, ABD’li yetkililerin hastaneye gönderdiği çiçeği kabul etmedi

Konsolosluğun önünde çatışan meslektaşlarının yardımına koşup 2 teröristi öldüren trafik polisi Osman Dağlı, Türkiye’nin kahramanı oldu. Saldırıda dirseği ve bacağından yaralanan polisin İstinye Devlet Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor. Dağlı’yı dün AKP Kırşehir Milletvekili Mikail Aslan ziyaret etti. Çıkışta gazetecilere açıklama yapan milletvekili Aslan, “Yaralı polisimizin durumu gayet iyi, geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk” dedi. Meslektaşları, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu yetkililerinin Dağlı’ya geçmiş olsun dileklerini iletmek için çiçek gönderdiğini, ancak hasta bakıcının odaya çıkardığı çiçeği genç polisin kabul etmediğini söyledi.

Kurşunum bitti koştum
Dağlı da, çatışma anlarını kaldırıldığı hastanede çevresine şöyle anlattı: “Ateş açıldığını duydum koşarak gittim, ben de ateş etmeye başladım. Teröristlerden ikisini vurdum. Bu sırada teröristlerin açtığı ateş sonucu sol dirseğimden yaralandım. Kurşunum bitince konsolosluk binasına doğru koştum kapılar kapalıydı, açmadılar.”

kaynak:milliyet

Kendilerine görede mantıklı bi açıklamarı var. :arrow:

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ SÖZCÜSÜ NE DİYOR?

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü Kathy Schallow ise, “Amerikalı güvenlik görevlilerinin binanın içine kaçtığı” haberlerine ilişkin olarak, “bunun gibi saldırılarda uyulması gereken standart prosedürlerin bulunduğunu” söyledi.

“Saldırı sırasında Amerikalı görevlilerin Türk polisine yardım etmediği” yönünde haberlerin yayınlandığına dikkati çeken Schallow, “Buna benzer bir saldırı olduğunda uyulması gereken standart prosedürler var. Standart prosedür, binanın güvenliğini sağlamamız yönünde, çünkü içeride silahsız birçok insan var. Amaç, teröristleri içeriye sızdırmamak” diye konuştu.

“Türk polisinin de bu prosedürleri çok iyi bildiğini” ifade eden Schallow, “Başkonsolosluk civarında, güvenliği mümkün olan en üst düzeyde sağlayabilmek için Türk polisiyle birlikte çalıştıklarını, onlar için kurşun geçirmez güvenlik kulübesi tedarik ettiklerini, polise ellerinden gelen yardımı yaptıklarını” belirtti.

Schallow, “olay esnasında Başkonsolosluk görevlilerinden birinin bina çevresinde olduğunu ve bu kişinin, söz konusu haberlere konu olan yaralı Türk polisinin yanına giderek tıbbi yardımda bulunduğunu” da anlattı.

ps: Adamlar haklı bence. Merkezi bir kilitleme sistemi varmış zaten. Acil durumda tüm giriş çıkışlar kapatılıyormuş

Yukarı Alt