1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Yap Boz Efekti[Resimli Anlatım]

1. belirsizzzzz

belirsizzzzz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    CeyRRANNCI
    Öncelikle fotoğrafımızın Marquee tool ile karesel istediğiniz kadar parçaya böleceğiz.Bölerken dışarda alan kalmadığından emin olmaya yardımcı olması amacıyla CTRL-R ile Rulers(Cetveli) açıp kesitğim yerden devamımı sağlıyorum.Ben 6 parçaya böldüm ve her böldüğünüz parçayı seçiliyken CTRL - J ile seçtiğimiz kısmı yeni bir Layera atıyoruz.Her 6 parçanız için bunu uygulayarak ayrı bir layerlar yaratalım ancak CTRL-J yaparken backgroundda seçtiğinize emin olun.

Parçalarımızın hepsini yeni bir layera eklediğimizden eminsek, background image'ımızı silelim. Herhangi bir layera sağ tıklayarak alttaki gibi Blending Options kısmına girelim.

Burada alttaki gibi 2 Blendingi ayarlarıyla verelim. Önce Drop Shadow ;

Daha sonrada beyaz renkli çeperlerimizi verelim.

Böylelikle bir layerımızdaki bir parçamıza efektlerimizi verdik , bu efektleri diğer layerlarada uygulamak için o layerda sağ tıklayıp altta gözüktüğü gibi Copy Layer Style diyoruz ve diğer layerlara sağ tıklayıp aynı yerdeki Paste Layer Style diyoruz

En son noktada aşağıdaki hale gelebilmesi için Free Transform ile sağa sola ve layer hiyerarşilerinde istediğimiz layerları görünebilsin veya altta kalsın diye aşağı yukarı alarak alttaki görünümü elde edebilirsiniz. Kolay gelsin...

Ps:Siz isterseniz kenar(stroke)eklemeyip sadece parlşamala işlemini yapabilirsiniz)

Saygılarımla...
    D.mod/BaTTeRST

2. Wicked

Wicked Game Designer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Concept Artist
    Gitaristim menim görsellerimizde ekle çok açık saçık oldu çaktırma Razz :lol:

parçalama derken ben bunu kastememiştim :lol: Ama o da var ben bunu bilmiodum saol :lol:

3. belirsizzzzz

belirsizzzzz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    CeyRRANNCI
    sen sadece 1 tarafı kes ve stroke eklme sen yaptığın gibi olur Wink

4. Wicked

Wicked Game Designer rank8

Beğenilen Mesajlar: