gitara başlamak istiyorum ve almışken iyi bi gitar alayım dedim.

araştırdım , videolarını izledim aklıma Yamaha F310 modeli yattı. Nedir ne değildir bu gitar, bilen kişilerin görüşlerini dinlemek isterim.

Takımı
Besiktas
akherons demiş ki:
Lenneth demiş ki:
Klasik ile başla.
Yok onun tonu hoşuma gitmiyor rock-alternatif rock tarzı çalacağım böylesi daha iyi.
Eğer klasik çalmazsan, akustiğin farkını anlayamazsın. Ben klasik gitar ile öğrendim gitar çalmayı, daha sonra akustik aldım ve gerçekten arada uçurumlar kadar fark var. Yine de kendin bilirsin, hayırlı olsun şimdiden. :beer:

Lenneth demiş ki:
akherons demiş ki:
Lenneth demiş ki:
Klasik ile başla.
Yok onun tonu hoşuma gitmiyor rock-alternatif rock tarzı çalacağım böylesi daha iyi.
Eğer klasik çalmazsan, akustiğin farkını anlayamazsın. Ben klasik gitar ile öğrendim gitar çalmayı, daha sonra akustik aldım ve gerçekten arada uçurumlar kadar fark var. Yine de kendin bilirsin, hayırlı olsun şimdiden. :beer:
Herkes diyor klasik çalmadan akustiği kavrayamazsın diye ama direk elektroyla başlayan arkadaşlarımda var :mrgreen: Sen hangi akustiği kullanıyorsun hacım ?

İlk önce klasikten başla pek pahalı bişey almaya gerek yok.Ardından akustik gitar alırsın.İlk olarak akustik gitar alırsan tellerin sertliği seni zorlayacaktır.

Bu arada gitardan biraz bahsetmek gerekirse 3-4 ay önce arkadaşında denedim.Fiyat-Performans açısından gerçekten gitar hakkından daha fazlasını veriyor.Sesi kuvvetli ve tınısıda güzel . Amatör gitarcılar için gerçekten biçilmiş kaftan.

@MelanCholy
nette gitarın fiyatı 288tl, izmir gibi bir yerde en fazla ne kadar vrmeliym bu gitara?

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bende İzmir de yaşıyorum.Çankaya zaten bu müzik marketlerinin bulunduğu yer.Valla kesin bir şey söyleyemem ama 4-5 farklı yerden fiyat al . Yapabildiğin kadar pazarlık yapmaya çalış.250-260 TL ye kadar fiyatı indirirsin diye düşünüyorum.

ben yarın gideyim bakayım bi çankayaya , yardımın için çok teşekkürler

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Ne demek.Ama bence klasikle başlamalısın.4-5 gün çalıp ben bunu sevmedim deyip kenara atmakta var.Klasikle başla baktın sevdin hoşuna da gidiyor biraz alıştın o zaman akustik alırsın.Tabii yinede senin bileceğin iş.

MelancholyMan demiş ki:
Ne demek.Ama bence klasikle başlamalısın.4-5 gün çalıp ben bunu sevmedim deyip kenara atmakta var.Klasikle başla baktın sevdin hoşuna da gidiyor biraz alıştın o zaman akustik alırsın.Tabii yinede senin bileceğin iş.
yok kararlıyım kesin öğrenicem :mrgreen: bir de bu gitar için klavyesi sert diyorlar, sence nasıl ?

akherons demiş ki:
MelancholyMan demiş ki:
yok kararlıyım kesin öğrenicem :mrgreen: bir de bu gitar için klavyesi sert diyorlar, sence nasıl ?
Klavyesi biraz sert ama alışırsın diye düşünüyorum.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
akherons nerde oturuyorsun? İst.te ise alacagın yerler hakkında yardımcı olmaya calısayım.
Klasikle baslamak en mantıklısı. Parmaklarının tellere alısması gerekli. Yani perdelere sert basman gerekiyor sagından basman gerekiyor ki güzel ses alasın. Bunun icin de yumusak tel gerekiyor. Yumusak tel de klasikte var. Direk akustik ile baslarsan birincisi parmakların fazlası ile acır ve hatta nasır tutmadıgı icin acır hatta nasıl olmadıgı icin derin yırtılıp kanayabilir de. Bu benim basıma halen daha geliyor ve inan dört gün gibi bir süre gecmiyor. Korkunc bir acı. İkincisi ise pena vurusu. Klasik gitar egitiminde pena olmuyor ve akustigi pena ile calman gerekiyor. Hem perdelere basmayı bilmiyorsun hem pena tutmasını bilmiyorsun. Ee ne zaman penayı kavrayacaksın ne zaman tellere basmayı kavrayacaksın ne zaman parmakların güclenecek ne zaman ritme alısacaksın da calacaksın bu gitarı? Klasik en dogrusu en azından 2 ay kadar egitim alıp öyle gec akustike. 2 ay göreceli kavramdır sen ne zaman hazır hissedersen kendini. Ben 10 yıldır elektro gitar calıyorum. Taksimde bir yerlere cıkmam icin davetler alıyorum. Ama ben de direk elektro ile baslamadım. Klasik egitimi aldım öncesinde. Gitar konusunda yardımcı olmaya calısırım ben de sana.
Ha bu arada gitar calmayı bir kez ögrenirsen ve pena vurmayı ögrenirsen cogu gitarı calabilirsin rahatlıkla. Zaten stüdyolara gidince insan herseyi ögreniyor :D

Wax Whine demiş ki:
akherons nerde oturuyorsun? İst.te ise alacagın yerler hakkında yardımcı olmaya calısayım.
Klasikle baslamak en mantıklısı. Parmaklarının tellere alısması gerekli. Yani perdelere sert basman gerekiyor sagından basman gerekiyor ki güzel ses alasın. Bunun icin de yumusak tel gerekiyor. Yumusak tel de klasikte var. Direk akustik ile baslarsan birincisi parmakların fazlası ile acır ve hatta nasır tutmadıgı icin acır hatta nasıl olmadıgı icin derin yırtılıp kanayabilir de. Bu benim basıma halen daha geliyor ve inan dört gün gibi bir süre gecmiyor. Korkunc bir acı. İkincisi ise pena vurusu. Klasik gitar egitiminde pena olmuyor ve akustigi pena ile calman gerekiyor. Hem perdelere basmayı bilmiyorsun hem pena tutmasını bilmiyorsun. Ee ne zaman penayı kavrayacaksın ne zaman tellere basmayı kavrayacaksın ne zaman parmakların güclenecek ne zaman ritme alısacaksın da calacaksın bu gitarı? Klasik en dogrusu en azından 2 ay kadar egitim alıp öyle gec akustike. 2 ay göreceli kavramdır sen ne zaman hazır hissedersen kendini. Ben 10 yıldır elektro gitar calıyorum. Taksimde bir yerlere cıkmam icin davetler alıyorum. Ama ben de direk elektro ile baslamadım. Klasik egitimi aldım öncesinde. Gitar konusunda yardımcı olmaya calısırım ben de sana.
Ha bu arada gitar calmayı bir kez ögrenirsen ve pena vurmayı ögrenirsen cogu gitarı calabilirsin rahatlıkla. Zaten stüdyolara gidince insan herseyi ögreniyor :D
izmir'de oturuyorum. anlaştım bir dükkanla 300 liraya alıyorum hafta içi, kuzenimin akustik gitarını çalmayı denedim telleri o kadarda sert değil eliminde maşallahı var zaten alışırım gibime geliyor. klasik gitarı kafamda eledim yani :D tab basmayı, gitar tutuşu hakkında videolar izliyorum zaten, yüzeysel olarakta öğrenirim azmettikten sonra :P

@Polgara

akustiğini sevmiyorum Ibanez'in :roll:

Az daha para biriktirip Takamine G220 alacağım. bu gitar hakkındaki görüşleriniz nelerdir? :mrgreen:

Yukarı Alt