Beşiktaş transfer döneminin bitimine sayılı saatler kala golcü için atağa kalktı. İlk tercih Santa Cruz... Paraguaylı olmazsa, Huntelaar için kesenin ağzı açılacak.

Beşiktaş’ta transfer rüzgarları bir an olsun dinmek bilmiyor... Benfica’nın teklif ettiği Rodrigo’yu geri çeviren Siyah-Beyazlı yönetim, Manchester City’den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Paraguaylı Roque Santa Cruz için görüşmelere başladı. Beşiktaş’ın bu futbolcuya senelik 3.5 milyon Euro önerdiği kaydedildi. Ancak tecrübeli oyuncu, Beşiktaş’ın teklifine ilginç bir yanıt verdi: 10 gün sonra eşim doğum yapacak. İngiltere’den en fazla bir saat uzaklıktaki bir mesafeye gidebilirim. Bu durumda eşimi getirmem mümkün değil. Ben de ailemden uzaklaşmak istemiyorum... Yönetim, ‘gidiş dönüş için özel uçak ayarlarız’ demesine rağmen, oyuncu tam olarak “Evet” demedi. Görüşmeler tüm hızıyla devam ediyor.

Yıldız olmazsa olmaz!
Kartal’ın B planı da hazır. Milan’ın İbrahimoviç’i transfer etmesiyle birlikte takımdan ayrılması neredeyse kesinleşen Huntelaar gündeme geldi. İtalyan kulübüyle masaya oturan Siyah-Beyazlı yetkililere, İtalyan kulübünün yöneticileri, “Huntelaar’ı satışa çıkardık. Schalke 13 milyon Euro teklif etti” yanıtı verildi. Hem Robinho, hem de Raul transferlerinde Beşiktaş’ın karşısına çıkan Schalke, bir kez daha Kartal’a rakip oldu. Başkan Yıldırım Demirören ise transferdeki gelişmeleri şu cümlelerle özetledi: Quaresma ve Guti ile çıtayı yükselttik. Bunun altına inemeyiz. Ya bize yakışır yıldız bir golcü olur, ya da hiç olmaz...

Yukarı Alt