Ya Beşiktaş, ya Beşiktaş
Beşiktaş'ın 10 numarası Delgado, FANATİK'e konuştu.

Kara Kartal’ın Arjantinli süperstarı Matias Delgado’dan özel açıklamalar: Ne yönetim, ne de Schuster bana gideceğimi söylemedi. Beşiktaş’ta çok mutluyum, daha iyi olacağıma inanıyorum. Ayrılacağımı aklımın ucundan geçirmiyorum. Ya Beşiktaş’ta kalacağım, ya da Beşiktaş’ta kalacağım...
Mustafa Denizli’nin en güvendiği isimlerin başında geliyordu Matias Delgado... Ancak Denizli varken Matias sakattı, Matias iyileştiğinde ise Denizli görevinden ayrılmıştı. Schuster’in dönüşü, Quaresma ve Guti transferleriyle ikinci plana düşen Arjantinli’nin takımdan gönderileceği iddiaları su yüzüne çıktı. Açıklama yapmaktan kaçınan Matias Delgado, sessizliğini FANATİK için bozdu. Alican Esenci’nin sorularını yanıtlayan Tangocu, birbirinden çarpıcı ifadeler kullandı ve Beşiktaş’ta kalmak istediğinin altını çizdi. Lafı uzatmaya gerek yok, artık söz Plzen maçında Kara Kartal’ın tek golünü atan Matias Delgado’da...

‘Basına çok kırgınım’

“Zor günler geçirdim. Tam bir sene futboldan uzak kaldım ve her maçta daha iyi olmaya çalışıyorum. Bu süre içerisinde kendi işime bakıp, bir an önce sahalara dönmek için çaba harcadım. Ancak hakkımda yapılan haberler beni gerçekten çok üzüyor. Şu anda kulüpte hangi yabancının ayrılacağı belli değil. Ama gazeteler, televizyonlar benim gönderileceğime karar vermişler bile! Ben işime bakıyorum, çalışıyorum ve hocam Bernd Schuster’in isteğiyle ilk 11’de oynuyorum. Buradan şunu söylemek istiyorum, henüz benim gideceğim belli değil. Tam 1 yıl futboldan uzak kaldım. Yönetimden destek gördüm, taraftarlarımızdan destek gördüm. Basının da bu konuda biraz daha hassas olacağını düşünmüştüm, ancak yanlış haberler yapılıyor. Bu da beni gerçekten çok üzüyor...”

‘Schuster bir şey söylemedi’

“Kulüpte henüz verilmiş bir karar yok. En azından benim hakkımda verilmiş bir karar yok. Çünkü Schuster’in hiçbir oyuncuya bu konuda bir şey söylemediğini biliyorum. Bana da, ‘gideceksin’ ya da ‘kesin kalıyorsun’ gibi bir şey söylemedi. Çalışıyorum, kendimi göstermek için çaba sarfediyorum. Rekabet, Beşiktaş’a başarıyı getirecektir. Ama ben kalıp, bu forma altında bir şampiyonluk daha yaşamak istiyorum. Schuster’in uygulamayı düşündüğü sistem, bize bir şampiyonluk daha yaşatabilir...”

‘Ayrılmayı düşünmedim bile’

“Ayrılmayı aklımın ucundan bile geçirmiyorum. Olumlu düşünüyorum ve kalıcı olmak istiyorum. Doğrusu, ‘Beşiktaş beni gönderirse ne yaparım’ diye hiç düşünmedim. Sakatlığım süresince de, iyileştiğimde de hep oynayacağım günleri düşündüm. Aklımda sadece burada kalmak var. Daha önce kaptanlığını yaptığım bu kulübü çok seviyorum. Bana farklı kulüplerden teklif geliyor mu, bilmiyorum. Çünkü ben Beşiktaşlıyım ve burada kalmak amacındayım.”

‘Her maç daha iyi oynuyorum’

“Bir futbolcu için 1 yıl futboldan uzak kalmak çok olumsuz bir durum. Psikolojik olarak da, fiziksel açıdan da. Bu sıkıntılı günlere rağmen her maç kendimi daha iyi hissediyorum. ‘Yüzde kaç performansla oynuyorsun’ diye sorarsanız, yanıt veremem. Ancak her maç daha iyi oynadığımı ve kendi performansıma yaklaştığımı söyleyebilirim. Sakat sakat oynadığım yıllarda beklentileri karşılayamıyordum. Ama şimdi çok sağlıklıyım ve Beşiktaş’a her şeyimi vermeye hazırım.”

Taraftara teşekkür...

“Son olarak taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Beni tekrar tribünlere çağırdılar, destek verdiler. Onların bu ilgisine ben de iyi futbolla karşılık vermek istiyorum. Umarım sözleşmemin sonuna kadar Beşiktaş’ta kalır ve taraftarları mutlu ederim...”​

Fanatik ^^

Yukarı Alt