1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Wiz , sp farm Hakkında Ve Karakter seçimi hakkında bir kaç s

1. rikhimaru

rikhimaru Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar ben ilk olarak şunu belirtiyim oyuna yeni başlıcam gibi birşey daha önceden 32 lvl full str fire glavie kasmıştım fakat üyelikte gizli soruyu kaydetmediğim için bırakmak zorunda kaldım.

1.Şimdi arkadaşım bana 54 lvl full str fire bowman ( chine ) verdi. fakat Sp farm yapılmamış bu char bir işe yarar mı yani oynasam kassam değermi farmsız char ?

2.Birde Pvp Pvm lerde çok iyi değil kötüde değil dediler orta dereceli karakter dediler sizinde güzel değerli yorumunuzu almak isterim.

3. olarak Ben SP farm hakkında bazı şeyler duydum ve korktum açıkçası 2-3 ay full sp farm yapanlar varmış bu doğrumu ve ne için ? yani neden bu kdr uzun yapıyorlar 1 hafta - 2 hafta yapsalar yetmezmi yada ne kadar çok yaparsam o kadarmı faydalı ve sınır SP kaçtır ve ne kadar sürer yapması.

4. Ben tek başıma Sp farm yapamammı illa ki taxi yada arkadaşım yada 2 charımınmı olması lazım ?

5. avrupa charlarının SP farm a ihtiyacı olmadığını duydum ne kadar doğrudur ? Hangi build'in farma ihtiyacı olmadığınıda belirtirseniz sevinirim

6.Çin charlar'a göre avrupalı charlar çok daha güçlü ve güzelmiş çoğu yönden bu ne kadar doğrudur ? ( ben Çin Glavie hastasıyım sırf bu yüzden kafam allak bullak oldu yoksa 4ever glavie )

7.Biraz SS lere bakınca Hep öenmli monsterları Nuker'ler kesiyor, o yüzden Wiz açmaya karar verdim aslında Full STr charları çok seviyorum örneğin Glavie , Blade&Shield , two-handed sword ( tek büyük kılıç ) ; bu tarz karakterlere hastayım fakat avrupa warrior çok yavaş gibi geldi birde parti buffsuz iş yapamaz gibi birşey yazıyordu.

8.Sizce Wiz Nasıl bir karakterdir kasması kolay ve zevkli onu biliyorum ilerde PvpLerde ve Pvmlerde dayanırmı ? iş yaparmı ? Uğraşmaya değermi ? wiz'in yanında build olarak ne seçmeliyim ben Buff tercihimdir ama deniyimliler , Deneyimlerini anlatırsa daha yararlı olucaktır.

Birde 54Lv Bowman Eos serverında Server daha önceden aşırı kalabalıktı şimdi ise bomboş kalmış Maya servera geçmeyi düşünüyorum sanırım orası en yeni server ? ve bayada kalabalık premiumsuz almıyor.

Şimdiden Değerli vaktini ayırıp Cevaplayan , cevaplamayan herkese çok teşekürler. :byes: :byes:

2. exotic

exotic Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    6. maddeye kadar okudum :lol: sanırım daha amatörsün eylence için oynıycaksın öyle yüksek lwlları hedeflemiyosun bowu kesinlikle kasma derim spsiz bow bi işine yaramaz, sp kas derim ama kasıcak charında yok yani ne desem bilmiyorum :lol:

3. mrtcnt

mrtcnt Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle sanırım yenisin. Soruları tektek cevaplayacağım ama önceden tavsiyem farm olayına çok takmadan( ama boşlamak da doğru değil) eğlencesine kasman. Zamanla oyunu öğrenirsin ve daha çok eğlenmeye başlarsın.
    1) Yüksek levelde bir charın değer kazanması için farm gerekir sebebi ise basit. Skilleri tam olmayan bir char eksiklik yaşar. O levelde farmın sorun olacağını sanmıyorum 3 gap ilerlersen yeter sanırım ve tabiki öyle yaparsan bazı skilleri geriden getirmen gerekir.
    2) Orta dereceli char dersen bow derim. Her alanda hemen hemen dengeli pvpsi de iyi ama yine yüksek levelde. O levelde de bow fena değildir ancak pvpde bir glaive seni kesebilir.
    3) Sp sınırı yoktur. O kadar uzun farm yapılmasının sebebi 110a kadar bir daha uğraşmamak istenilmesi. Oyunda yeni olduğuna göre yapacağın 1 haftalık farmlar ihtiiyacını görecektir ancak yüksek levellerde yetersiz kalır. Sen de anlayacaksın ileride.
    4)Tek başına yaparsın. İki kişi taxi halinde farm yapmasının sebebi olayı hızlandırmak istemeleri. ( Bu arada gap arttıkça gelen sp/exp miktarı artıyor. Gap nedir senin levelin ile maksimum skilinin levelinin farkı)
    5) Her build için farm gerekir.
    6) İkisi de güzel. Eu charlar pt halinde ch charlara göre daha güçlüdür.
    7) Önemli monster dediğin uniq olsa gerek. Yüksek damage vuran charlar daha iyi keser ama senin şimdiden düşünmene gerek yok o levelde kesmen zor. ( Kesebilirsin cerberus, tigergirl vb. ama başkası gelirse senden alır.)
    8 ) Wiz gerçekten kullanıldığında müthiş bir chardır ama kullanmak zordur. Oyuncuların %10undan azı wizardları gerçek anlamda kullanabiliyor. Yeniysen tavsiye etmem sık yatabilirsin.

:arrow: Sonuçta tavsiyem bir glaive ya da bow charla ( kasması kolay ve sıkıcı değil o açıdan) bir süre oynayıp oyunu öğrenmen. Sonrasında hoşuna giden charı kendin bulursun. Eğer şimdi(yeni başlamışken) taxi vb işine girersen oyundan sıkılabilirsin. Taxiye girebilirsin tabi benim kastetiğim. 24 saat taxiydi.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

4. veto1214

veto1214 Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1-Kaç lwl kascağına bağlı 80- ise işe yarar
    2- evet ortadır
    3-Buildine gore deişir Bi warlock-cle için 2 -3 ay yapılırken bi Rouge bard için 2 hafta yeter
    4-kendin yaprasın ama yuksek lwl karakterinin olması gerek yoksa lwl dusur 50 yap 9 gapla cavede 1 ay kasıl(54 e ulaşınca yada 55 e lwl dusur
    5-bence avrupalıların daha fazla ihtiyacı var sen bi warloc-clenin 110 ff için yaklaşık 3 m sp istediğini bilomusn
    6-Değişir chler pvplerde kotu deilerdir otadalardır ama damageleri azdır eu ya gore ve 2 tur atak yaprlar ama pt yapamazlar.eu ise tam tersidir.
    7-onemlileri en fazla wizler veya nukerler keser çunku damage çardır ama str çar olarak rouge superdir uniq için
    8-wiz anlayana superdir pvpde wzi kendi pvp yapmaz cleric rodala yapar surekli hela ve cyle basar ve ofering kularnır ortada. pvm de ise bilene hiç yatmaz valla ben 45 lwlim ve canavrlara 2 kere yatım 2 side bottla oldu. wiz yan build her zmn cledir.bard olursa sen pvp sahasına girme bile 110 lwl wiz bardı 101 lwl dager haşlar .Ama elle kasarım hep botta bırakmam pvp yapmam diosan bard açabilirsin