1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Windows XP'yi Yedeklemek<<RESİMLİ>>


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe Bilgiliyim rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.284
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise
  Bu gibi bir durumda önemli verilerinizi kaybetmemek ve işletim sistemini tekrar çalışır hale getirmek için, Windows XP'nin faydalı araçlarından bir diğerini, yani "Otomatik Sistem Kurtarma Sihirbazını kullanacağız. Bu aracın yardımıyla sabit diskinizdeki her türlü ayarı ve önemli veriyi yedekleyebileceğiniz gibi, sadece birkaç adımda Windows XP'yi tekrar çalışır hale getirebilirsiniz.

  1- "Başlat" düğmesine basın sonra "Programlar" daha sonra da "Donatılar" ve "Sistem Araçları" seçeneğine tıklayın. Açılan menüden "Yedekle" seçeneğine de tıklayarak bir sonraki adıma geçmek için gerekli olan pencereyi bu şekilde açmış olalım.

  [​IMG]
  2- "Yedekleme/Geri Yükleme Sihirbazı" isimli küçük bir pencere açılacak. Öncelikle "Her zaman sihirbaz modunda başlat" satırının yanındaki işareti kaldırmanız gerekecek. Daha sonra "İptal" düğmesine basın ve tekrar "Verinizi Yedekleyin" satırına tıklayın.


  3- "Yedekleme Hizmet Programı" penceresinden "Otomatik Sistem Kurtarma Sihirbazı" simgesine tıklayın.
  [​IMG]
  4- "Otomatik Sistem Kurtarma Hazırlığı" penceresi ile karşılaşacaksınız. "İleri" düğmesine basarak bu pencereyi geçin.

  5- Sırada, dosyaların kaydı için kullanacağınız depolama birimini seçmek var. Seçiminizi yapın ve tekrar "İleri" düğmesine tıklayın.
  [​IMG]
  6- Şimdi yapmanız gereken, "Son" düğmesine basmak ve işlemi onaylamak. Bundan sonrası tamamen bilgisayarın görevi. Sabit diskinizdeki verilerin bir yedeği oluşturulacak ve beşinci adımda belirttiğiniz konumda saklanacaktır. Daha sonra Windows XP'nin çalışmasında sorun yaşarsanız, yedeklediğiniz dosyayı kullanarak sorunu kolayca çözebilirsiniz.
  BİLGİ: İSTEĞE GÖRE YEDEKLEME

  Eğer "Yedekleme Hizmet Programı" penceresinden "Yedekleme Sihirbazı (Gelişmiş)" simgesine tıklarsanız, farklı yedekleme alternatifleri arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin sadece istediğiniz dosyaların ya da sadece sistem durumu verilerinin yedeklenmesini, bu seçeneğin yardımıyla sağlamanız mümkün. Ayrıca yedeklediğiniz dosyaya geri dönmek için "Geri Yükleme Sihirbazı'nı çalıştırma şansına da sahipsiniz.