1 hafta önce bilgisayarımın ethernet kablosunu görmemesi ve bazen açılmama sorunu yüzünden bilgisayara format attım. (Tabiki ilk aklıma gelen bu değildi, birçok şey denedim fakat bir çözüm olmadı.) Format cd'sinde herhangi bir sorun yok, başka bilgisayarda denedim bir sorun çıkmadı. Windows başlatılıyor ekranını bir türlü geçemiyor. Donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum, BIOS sorunu da yok. Bilgisayar yeni formatlandığı için güvenli moddan da giremiyorum. Nedir bu bilgisayarın derdi? :think:

Evet. Yaklaşık 5 saat kadar da bu şekilde bekledi, sonrasında da uğraşacak zaman bulamadım.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Ekran donuyor mu ? yani logo yanıp sönmeye devam ediyor mu ? Yanıp sönmeye devam ediyorsa muhtemelen hdd problemi , tamamen donuyorsa ısınmayla alakalı bir problem olabilir.Sistemsel bir değişiklik yapmadan önce xp'yide dene derim.

SroKopat demiş ki:
Evet. Yaklaşık 5 saat kadar da bu şekilde bekledi, sonrasında da uğraşacak zaman bulamadım.
Bir daha formatı dene.

Yine Acılmıyor ise ; D Sürücünü Bicimlendirmemişsen MXP yi İndir Total Conventer ıle D dekı yedeklerını baska bır harıcı dıske yada flash bellege aktar tum suruculerı bıcımlendırerek format atmayı dene. Bazen Hıc Sorun Cıkarmayan Format CD leri Teknik Serviste Böyle Sorunlar Yaratabiliyor.

Cd inden emin isen dediklerimi yap :thumbsup:

Hayır, logo yanıp sönmeye devam ediyor. Dediğim gibi donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum, eski bir bilgisayar da değil. Alalı 1 sene olacak ki bilgisayarcılara da bırakmak istemiyorum. Düzeltmek yerine daha çok bozmayı iyi başarıyorlar.

hanry006 demiş ki:
SroKopat demiş ki:
Bir daha formatı dene.

Yine Acılmıyor ise ; D Sürücünü Bicimlendirmemişsen MXP yi İndir Total Conventer ıle D dekı yedeklerını baska bır harıcı dıske yada flash bellege aktar tum suruculerı bıcımlendırerek format atmayı dene. Bazen Hıc Sorun Cıkarmayan Format CD leri Teknik Serviste Böyle Sorunlar Yaratabiliyor.

Cd inden emin isen dediklerimi yap :thumbsup:
2 kere formatladım zaten. (D:) sürücüsüyle bir alakası yok. Windows (C:)'de yüklü. Format cd'sini de kendim çektim. O da eski bir cd değil. whiteangel

_Kriptex_

Tanınıyorum
Bilgisayarına spyseriff virusunun bulastıgını dusunuyorum sanırım formatıda o yuzden attın ve kurtulamadın, guvenli modda calısmayı engeller bu virus sanırım sende normal yoldan guvenli modda calıstıramadıgın için bunu elle yaptın ve bilgisayar ikilemde kaldı gibi bişey eğer öyle ise ki öyle gozukuyor bir kere rastlamıstım bu tarz bir şeye oradan biliyorum, C D varsa E vb. sürücülerini komple formatla ama bunları hızlı şekilde biçimlendirme yavaş yavaş olsun ve format bittiginde guvenilir bir yerden guvenilir bir virus programıyla bilgisayarını tarat ve virusleri sil

Kriptex35 demiş ki:
Bilgisayarına spyseriff virusunun bulastıgını dusunuyorum sanırım formatıda o yuzden attın ve kurtulamadın, guvenli modda calısmayı engeller bu virus sanırım sende normal yoldan guvenli modda calıstıramadıgın için bunu elle yaptın ve bilgisayar ikilemde kaldı gibi bişey eğer öyle ise ki öyle gozukuyor bir kere rastlamıstım bu tarz bir şeye oradan biliyorum, C D varsa E vb. sürücülerini komple formatla ama bunları hızlı şekilde biçimlendirme yavaş yavaş olsun ve format bittiginde guvenilir bir yerden guvenilir bir virus programıyla bilgisayarını tarat ve virusleri sil
Bilgisayar yeni formatlandığı ve regedit,masaüstü hazır olmadığı için güvenli moddan giriş yapamıyorum. Virüs olmadığına eminim. Daha önce spyseriff ile uğraştım o yüzden eminim.

invasion demiş ki:
bence hdd'de problem var.
Onu şu anlık düşünmek istemiyorum, 300 GB'lık dosyaları silip atamam. Belli bir kısmı taşınabilir HDD'de olsa da önemli dosyalar var.

Yukarı Alt