1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Windows 8'e Google Chrome Kurma ve Yedek Alma


 1. Nina Ricci

  Nina Ricci   exlmanager rank8

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.367
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Windows 8'e Google Chrome Kurma ve Yedek Alma

  [​IMG]

  Google Chrome tarayıcısı henüz dört yaşında olmasına rağmen bütün testlerde diğer tarayıcıları geride bırakmış ve kullanıcıların en çok tercih ettiği tarayıcı olmuştur.Windows 8 kurulumundan sonra gelen tarayıcı diğer sürümlerde olduğu gibi İnternet Explorer'dir.Google Chrome'u kurup varsayılan tarayıcı yapabilirsiniz.Son sürümü indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.

  Google Chrome Yedek Alma

  [​IMG]

  Chrome'u kullandıkça yer imleri, kayıtlı şifreler, siteler, çerezler sizin için önemli bir hale gelebilir.Bunları format ya da olası sorunlarda kaybetmek istemeyebilirsiniz.Böyle durumlarda yedek almak gerekir.Windows 8 üzerinde Chrome'un yedeğini nasıl alabileceğimize bakalım.

  [​IMG]

  Win + X tuşuna basarak yardımcı menüyü açıp "Çalıştır" penceresine girelim.

  [​IMG]

  "%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\" komutunu tırnaklar olmadan yazın ve "Tamam"a tıklayın.Ya da daha kısa yoldan yapmak için bu yolu pencere üzerinde adres çubuğuna da yazabilirsiniz.

  [​IMG]

  Açılan penceredeki "Application" ve "User Data" dosyalarını taşınabilir bir sürücüye ya da güvenli bir bölüme kopyalayın.Daha sonra Chrome'u tekrar kurun ve aynı yolu izleyerek yedeklediğiniz bu iki klasörü üzerine kopyalayın.


  *