Merhabalar Millet yaklasık olarak 8-9 aydan fazla zamandır sbot kullanıyorum. bu sürecin 6 ayını windows xp İle geçirdim. kalan 2 ayıda Windows 7 ile. 2 aydır windows 7 ile birlike geçirdiğim sbot zamanlarım Kursağımda kaldı. Elektirikler gitti '' SBOT BAN '' , Bağlantı Koptu '' SBOT BAN '' , Bağlantıyı resetledim '' SBOT BAN '' Her Şekilde '' BAN '' Yiyip Duruyorum :D xpdeyken veya vistadayken böyle prblemler yokdu. Windows 7yide bırakıp xpye dönmek istemiyorum. Windows 7 kullananların sbot ban problemini çözmek için gezmediğim Site Araştırmadığım konu kalmadı. SONUÇ: Şuan Yine banlıyım :D Bunun Problemini Çözen Varmı? veyahut bot-cave İle İletişime geçsek Bu Problemi Düzeltmek İçin Birşeyler Yaparlarmı? Lütfen Bütün Düşüncelerinizi Fikirlerinizi Bildirin. Aldığım Sbot aylıkların Yarısı '' BAN '' xD :headbang: :headbang: Allahdan Silkroad Banlamıyo xD

Allah Nasip Ederse Şubatta Askere Gidicem Sanırım 15 ay Kurtulucam saduaud xD

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
win7'de bir kopma olayında sbot banlanması mı oluyor ?

Server
Assos
Takımı
Besiktas
İlginç bende ilk defa duyuyorum bu problemi ? Cidden banlanmış olmayasın ? :)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sbot banlanması yani farklı ip olarak görüyor max 2 sınırı olduğu için her üçüncüde sbotu banlanıyor.

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Bence sen gerçekten banlandın kardeşim .. Yoksa böyle ban gözükmesi gibi bir hata yok yani ..

extraloob demiş ki:
sbot banlanması yani farklı ip olarak görüyor max 2 sınırı olduğu için her üçüncüde sbotu banlanıyor.

Abi xp ve Vistada Modem Kapanıp acıldıgında BAN Atmıyordu.

Windows 7 kullandığımdan beri Modem Kapanıp Acılmasında ban yiyorum. Sırf bu yüzden 1 ay Modemi resetleyemiyorum. az once Elektirikler Gitti Yine ban :S

http://img4.imageshack.us/img4/4290/adszqwj.jpg

Ahanda BANN : )) Windows 7 ve Sbot Kullananlarda Benim Gibi yaşıyorlardır sanırım Bu problemi. Nasıl aşabiliriz bunu ya :S

Ban yicem die korkumdan modemi Resetlemiyorum, Elektirikler Gidecek Diye Ödüm patlerken 6 saniyelik Elektirik Kesintisi Oldu ve Aynen ban yedim off... :@ :@

Sabah 10'da BAN YEDİM Bazen 10-20 Dakikada Acılıyordu bazen 1-2 saatte Şimdi İse Saat 8 Buçuk Hala BANLıyım ya :( Okan abi Bi Çözüm Bulamazmıyız Bu Meseleye?:( :( :(

IsaurA demiş ki:
Sabah 10'da BAN YEDİM Bazen 10-20 Dakikada Acılıyordu bazen 1-2 saatte Şimdi İse Saat 8 Buçuk Hala BANLıyım ya :( Okan abi Bi Çözüm Bulamazmıyız Bu Meseleye?:( :( :(
Konuya girdiğimde acc banlandı diye düşündüm bir an.
Ama işin özü o değil , sadece 2 kişiden fazla kişi girmeye çalıştığı için kısa süreli kısıtlama yaşıyorsun.
Kısıtlama kalkması için profile girip orada reseti tıklamanız gerekli yada saat gece 2 yi beklemeniz gerekiyor.
Eğer o saattede açılmazsa sizin botunuz başkaları tarafından kullanııyor demektir.
Şifrenizi değiştirmenizi öneririm...

Yok ya. Şifreyi Degistirdim. Arkadaşın Botunu Kapattırdım Yinede İflah Olmuyo. Yine Elektirikler Gitti Yine ban yedim Of :S 29 Saat Oldu Hala Ban Kaldırılmadı :( Nasıl bi sistemleri var anlamadım ki

AzteC'in Karşısındaki evde 'sigaramı' içiyorum. ≠
Takımı
Fenerbahce
Anladığım Kadarıyla Senin İp Adresin Değişken yani; Modem reslenince son hanesi değişiyor o yüzden olabiliyor. Sabit Ip Adress e Sabit olursan bu tür sorunun kalmayacaktır. Eğer ki hiç bir yol bulamadıysan TTNet Müşteri Hizmetleri'ni arayarak iletişime geçip, Statik ip'e Geçiş yaptırmak istiyorum diyeceksin o kadar. Senin İp şuan Dinamik İp.

Statik IP Nedir?

ADSL hattınız tahsis edildiğinde, aksini belirtmemişseniz Internet'e Dinamik IP ile bağlanmaktasınız (IP numarası, Internet'e giren herkese sistem tarafından verilen kimlik numarasıdır).

Bilgisayarınıza uzaktan erişim yada bir web sayfası yayımı olanağı istiyorsanız Statik IP sahibi olmalısınız. (Örneğin:Video konferans, Uzak Masaüstü Yönetimi, Oyun Sunucusu v.b. işlemlerde)

Statik IP alan kullanıcılar, güvenlik tedbirlerini maksimum seviyede tutmak zorundadırlar.

Statik IP hizmeti ücretlidir.Aylık ücreti: 3 YTL

Dinamik İp Nedir ?

Dinamik ip her modem reslendiğinde, senin tabirinle elektrik gitmesiyle, yani Her ağa bağlanışında sürekli Verilen 4 5 haneli numaraların son hanesi değişiyor. Yani diyelim ki senin ip adresin 192.168.168.12 Burada 12 bölümü her resette değişiyor, O yüzdende Banlanıyor olabilirsin :) Elektrik Gittiğinde uzun süreli bekleme yapıyorsan o yüzdendir.

Teşekkürler bilgiler için Ama Yeterli Olan Kısmandan daha Fazlası Hakkında bilgim var, Statik İp İçin 3 TL ödemem :wink1:

Xp ve Vista Kullanırkende Dinamik İP Var Ozamanda İp Değişken Fakat Sbottan Ban Yemiyorum.. Fakat Windows 7 Kullanımında Her ne oluyor bilmiyorum Ama her Modem kapandıgında Sbot Ban Atıyor. Bunun Çözümünü Belkide Sbot adminleri İle Görüşüp Bilgilendirmek gerekiyor, Fakat İngilizcem Bukadarı için yeterli değil.

win 7 de ıp sorununu şu şekilde çözersin sen youtube için dns ayarı değiştirmişsin pc her kapanıp açıldığında bağlantı gider ve sen sorun düzelt dersin ve tüm ayarları sıfırlayarak yeni ıp adresi verir yapman gereken ıp adresini bir köşeye yazman dns yi de bunu manuel olarak girmen baktın olmadı dns yi girdikten sonra aşada bir kutu var çıkarken doğrula diye ona tıklamadan çık ve gelişmiş bölümünden dhcp ayarlarını kendin etkin yap ve dns ayarını ordan elle gir sorun kalkar

volkan.ka demiş ki:
win7 ultimate i mi kurdunuz ?
Yoksa beta sürümünü mü kullanıyorsunuz?

Windows 7 RC 7100 Microsoft'un sitesinde yayınlanmış Microsoft Serialli Windows'U kullanıyorum.

fgonul46 demiş ki:
win 7 de ıp sorununu şu şekilde çözersin sen youtube için dns ayarı değiştirmişsin pc her kapanıp açıldığında bağlantı gider ve sen sorun düzelt dersin ve tüm ayarları sıfırlayarak yeni ıp adresi verir yapman gereken ıp adresini bir köşeye yazman dns yi de bunu manuel olarak girmen baktın olmadı dns yi girdikten sonra aşada bir kutu var çıkarken doğrula diye ona tıklamadan çık ve gelişmiş bölümünden dhcp ayarlarını kendin etkin yap ve dns ayarını ordan elle gir sorun kalkar
Teşekkürler Dediklerin Mantıklı Gibi Geldi. Aklıma Gelmiştide Olmaz diye Üşendim Yapamdım. Deniycem :wink1:

öle bişey yok win 7 ultimate kurun sbot üyeliğiniz ilk çalıştırdığınızda banlanıcak 2 veya 3 saat sonra ban acılcak modemi hiç kapatmadan ömür boyu kullanabılırsınız modemi kayıp acınca (ip değişince) yeniden banlanır 2 - 3 saat beklersınız.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
bugün bende VINN7'ye geçiyorum bakalım dediğiniz sorunları ben yaşayacak mıyım göreceğiz :rolleyes1:

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Bende win7 kullanıyorum win7 kurdugum günden beri tek bir hata vermedi ..

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Toxicated demiş ki:

evet bugün kurdum WIN7 ve 3 tane char açtım sonrada clientless'a aldım sorunsuzca kasıyorlar.

ayarlarını yapamayan varsa yazsınlar tarif edeyim biraz ayar gerekli :wink1:

extraloob demiş ki:
Toxicated demiş ki:

evet bugün kurdum WIN7 ve 3 tane char açtım sonrada clientless'a aldım sorunsuzca kasıyorlar.

E abi senin elinden bir şey kaçmıyor. :mrgreen:

extraloob demiş ki:
Toxicated demiş ki:

Uzun Süredir Windows kullanıcısıyım : ) acemi Bir Kullanıcı değilim abi. Arada bir Yapabilirsen Win7de Sbotta charın onlineyken bağlantını Komple Kapat Tekrar Aç( reset ) Bakalım Sonuç Ne olacak : ))

Yukarı Alt