Bu Sefer Windows 7 mizde Uyku Modunu kapatmayı sizlere anlatıcagım Silkroad oynayan arkadaşların korkulu rüyasıdır 30 dk dan fazla AFK olundugu zaman otomatik uyku moduna geçer ve char(lar) Dc yer bunu önlemek için ise uyku modunu devre dışı bırakıcagız nasılmı hemen resimli anlatıma geçmek istiyorum...

1- Öncelikle Başlat > Denetim Masasu Kısmına Geliyoruz...

1.jpg

2-Sonrasında “Sistem Ve Güvenlik” kısmına girin.

2.jpg

3-Seçili olan seçeneğin yanındaki “Plan Ayarlarını Degiştir.” linkine tıklayın.

3.jpg

4-Sonrasında “Gelişmiş Güç Ayarlarını Degiştir.” tıklayın.

4.jpg

5-Gelen ekranda Uyku>Karma Uyumuna İzin Ver Dizinine inin ve “Kapat” seçeneğini seçin.

5.jpg

İsterseniz Bu Özelligi Kapatmayabilirsiniz ve bekleme süresini uzatabilirsiniz Sakın Ola Hiç bir Zaman a getirmeyin Uyku Moduna Geçtigi Zaman Bir daha geri getiremezsiniz Fişi çek tak yapmak zorunda kalırsınız...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
WIN7'yi kurduğum gün yaptığım ayarlardır bunlar paylaşım için teşekkürler canımcım :muck:

Uyku modu değil de ben bilgisayarın ne zaman kapanacağı seçeneklerinden hepsini hiçbir zaman yaptım 8))
Laptop un kapağını bile kapatsam kapanmıyor ^^

İsterseniz Bu Özelligi Kapatmayabilirsiniz ve bekleme süresini uzatabilirsiniz Sakın Ola Hiç bir Zaman a getirmeyin Uyku Moduna Geçtigi Zaman Bir daha geri getiremezsiniz Fişi çek tak yapmak zorunda kalırsınız...
ben direl plan ayrlarındakı uyku modunu hıcbırzaman yaptım yanı gelısmıs ayarlara gırmeden
uzun zmandır hıcbırzamnda hiç gidipde gelmedıgını gormedım
ps:bilgilendırme için tesekkurler

Takımı
Fenerbahce
arkadaslar bende windows 7 kulaniyorum bu sorun bende de var dediklerinizin aynisi yaptim ama pc gene 1 2 saat sonra uyku moduna aliyor ve sro dc yemis oluyor lutfen yardim edin

Kasanın düğmesine bir defa uzun , bir defa kısa basınca açılıyor. Veya klavyeden uyku tuşuna bastıktan sonra kasanın power düğmesine tekrar basman yeterli :think: Nasıl bir pc kullanıyorsunuz bilmiyorum tabi :D

laptopumu uyku moduna aldım.fakat ne yaparsam yapayım çıkmadı uyku modundan uyku modu ışığı sürekli yanıyor.sayfanın en başında söylediğiniz gibi yaptım ama yine olmadı güç ayarlarını değiştirdim.bi yerde okumustum hiç bizaman seceneğini secerseniz eğer geri dönüşümü yoktur diye okumustum ama o siteyide birdaha bulamadım.güç ayarları plan ayarları gelişmiş güç atarları hepsini değiştirdim ama olmadı bir türlü bir aydır laptop uyku modunda.ışık hiç sönmüyor lütfen yardımcı olun

Bu mesaj onder1131 rumuzlu uyeden alinti yapildi
onder1131 demiş ki:
arkadaslar bende windows 7 kulaniyorum bu sorun bende de var dediklerinizin aynisi yaptim ama pc gene 1 2 saat sonra uyku moduna aliyor ve sro dc yemis oluyor lutfen yardim edin
aynısı benim icinde gecerli bota kuruyorum yatıyorum sabah kalktıgımda dc yemis oluyo

Yukarı Alt