1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

"Windows 7 son Windows!"

1. Nina Ricci

Nina Ricci   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38

Windows 7'den sonra başka Windows olmayacak mı? Windows 7 yolun sonu mu? İşte şok sözler...

IDC analiz firmasının analizine göre Windows 7'den sonra bir daha Windows çıkmayacak.

Windows masaüstü işletim sistemlerinin sonunun geleceğine inanan IDC, bir daha yeni bir sürümün gelmeyeceğine inanıyor. IDC'ye göre bundan sonra masaüstü PC kavramı bitecek, Google'ın Chrome işletim sistemi gibi bulut bilgi işletim sistemleri hakim olacak.

IDC'nin yılsonu öngörülerini yazanlardan birisi olan Al Gillen, Windows 7'nin çok önemli bir değişimden önce son başarılı masaüstü işletim sistemi olacağını iddia ediyor. Bu son parlak güç gösterisinden sonra bilindik anlamıyla Windows'un ölümünün geleceğini düşünüyor. Windows 8'in iyice bulut bilgi işletim sistemi olarak tasarlanacağını da iddia ediyor.

Gillen'a göre Windows 7 önümüzdeki 5 ila 7 yıl içerisinde tamamen yaygınlaşacak. Endüstri bu süre zarfında anlayış değiştirecek ve bilindik anlamıyla Windows ortadan kalkacak. Artık işler PC eksenli yürümeyecek.

*

2. Mike Shinoda

Mike Shinoda Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversiteadayadayı
    Bana çok mantıklı geldi açıkçası. :thumbsup: Teşekkürler paylaştığın için. :kalp:

3. ImmorTaLGoD

ImmorTaLGoD Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sanmıyorum.3 boyutlu bilgisayar sistemleri daha çooook gelişecek.

4. BaSoryong

BaSoryong Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrençi :)
    Bence biraz sacmalamışlar 7 yıl sonra nolur bilinmez ama teklonoji gelişiyor bunu doğrultusunda Windows işletim sistemlerinde gelişir bence

5. Mike Shinoda

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversiteadayadayı
    Yazanları okudunuz mu ? :mrgreen: Masaüstü teknolojisinin son windowsu olacak deniyor, daha ileri gitmeyecek denmiyor. :mrgreen:

6. ImmorTaLGoD

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bak şimdi sana birşey anlatayım:
    Adamlar sürekli Win7'yi editlediler diyelim.2 ayda bir yeni sürüm çıktı.Kullanıcı bundan hoşnut olur mu sence?2 Ayda bir para vermek ister mi?Elbette hayır.Bu yüzden bir noktadan sonra bütün özellikleri yeni bir versiyona yükleyip yayına sunarlar.

7. Mike Shinoda

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversiteadayadayı
    Peki iki ayda bir yeni sürüm çıkar mı sence ? :mrgreen: Senede bir olur oda kullanıcıları sıkmaz diye düşünüyorum. Zaten bundan beş sene sonra ne sen bu bilgisayarı kullanıyor olacaksın nede ben. :P Masaüstü teknolojinin sonu geliyor demeye çalışılmış ve ben katılıyorum buna.

8. ImmorTaLGoD

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 Ay olayı örnekti.1 Yılda bir olsa bile gayette sıkar.Fuzuli para.Ve Masaüstü teknolojisinin öleceğini zannetmiyorum.
    Bkz : Net cafe.

9. Mike Shinoda

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversiteadayadayı
    Bundan iki sene öncesinde internet kafelerde lcd ekranlar var mıydı? Yoktu... Benim anlatmak istediğim klavye,monitör,fare,kasa devri bitecek. İnternet kafelerde bu akıma uyum sağlayacak yada yok olacaklar.Yani bundan on sene sonraki internet kafeler günümüzdeki gibi olmayacak kim bilir ne çeşit bilgisayarlarla donanmış ama özünde internet kafe olan sosyal mekanlar olacaklar. :mrgreen: :mrgreen: