Evet arkadaşlar bildiğimiz gibi Windows 7 yi uzunca bir süredir hepimiz heyecanla bekliyoruz. Şimdiye kadar çoğumuz her çıkarılan beta sürümü indirip denedik ve yine bir çoğumuz hani Hızlı Başlat nerde? Hızlı Başlat yokmu? diye sorduk. Ben şimdiye kadar herhangi bir yerde rastlamadım bu Hızlı Başlatın yerini söyleyen veya şöyle yaparsanız, şuraya bakarsanız görürsünüz falan diye yol gösteren. Ben kaçırdıysamda kusura bakmayın.

Şimdi ben size Hızlı Başlatı nasıl oluşturacağımızı göstermeye çalışacağım. Korkmayın hiç zor değil herkesin kolayca yapabileceği şekilde.Tabi bu sözüm acemilere ve benim gibi az bilenlere İleri düzey kullanan arkadaşlara bir sözüm yok.

Başlat Çubuğuna sağ klik yapıp Araç çubuklarına geliyoruz oradan da açılan pencereden Yeni Araç Çubuğu diyoruz.

Açılan pencerede Klasör yazan yerdeki yola %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch kopyalayıp yapıştırın ve Klasör seç deyin.

Hızlı Başlat'ın oluştuğunu göreceksiniz. İlk olarak sağ tarafta oluşuyor,

siz bunu yine başlat çubuğuna sağ klik yapıp Görev Çubuğunu kilitle'nin işaretini kaldırararak,
başlat Çubuğunu serbest bırakır ve Hızlı Başlat araç çubuğunun yanındaki çizgiye mausunuzu basılı tutarak sol tarafa başlata kadar çekerek herzamanki gibi alıştığınız yere bu araç çubuğunu alabilirsiniz.

Yukarı Alt