arkadaslar pc de win7 64 bit kurulu ve ne zaman sro acsam bir iki dk oyunu oynadıktan sonra pc kilitleniyor.ekran da kare kare renkler birbirine giriyo sonrada gri renk oluyor ekran ve reset atınca ancak pc kendine geliyor.
bu sorunu sadece silkroad da yapıyor dirt 2 batman aa prototype gibi oyunları full ayarlarda saatlerce oynuyorum ama sro ya 2 dk dayanmıyor pc nasıl bir istir anlamadım :(

sistem özelliklerim

E6750 c2d 2,66 ghz
4 gb ram
msi p35 platinum
saphire hd 4870 ekran kartı
650w high power güç kaynagi

oyunu silip yeniden kurdum fayda etmedi driverlari silip yukledim fayda etmedi registry yi duzenledim fayda etmedi win 7 64 bit ve ati ekran kartı kullanan varmı aranızda varsa atinin hangi driver i yuklu sisteminizde ?

Çözüm ömerilerinizi bekliyorum ....

64bit olduğu için uyumlu diil ve pk çok program 64 bite uygun driverı yok bn geçecektim vazgeçtim eğer pc ni yeni aldysan aldığın yere git kolayca deiştiriolar

4 gb ram oldugu icin 32 bit yukledigim zamanda 3.12 goruyor rami

uyumsuzluktan yaptım ayarları ama sonuc degismedi :!!&%&!

vista 64 bit le oyunu sorunsuzca oynayan varmı acaba ?

aynı sorunu fifa 2010 dada yaptı bugun yazılımsal bir uyusmazlık var ama atiden kaynaklımı yoksa oyunlardan mı kaynaklı anlamadım dogrusu dirt 2 batman prototype pes 2010 hepsini sorunsuzca oynuyorum ama nedense sro ile bugun yukledigim fifa 2010 aynı sorunu yaptılar :(:(

arkadaslar sorunu sonunda buldum saphire hd 4870 ekran kartımın bios u hatalıymıs saphire 4870 ekran kartı olup da bu sekilte kilitlenme yasıyan arkadaslar saphire tech sitesindeki bios u yuklemeleri lazım

bir gunumu aldı bios u guncellemek win98 baslangıc disketi olusturmamız lazım ilk once ve sistemi bu baslangıc disketiyle baslatıp dos modunda bios update yapmak lazımmıs riskli bir iş cesaret edemiyenler servis e verip yaptırabilirler bu işlemi

Yukarı Alt