Takımı
Galatasaray
Valla ben yarim lt iciyorum her antrenman sonrasi bazen cok guzel geliyor 1lt de gider yani ben biraz hayvaniyim gerci bana bakma :)

@Cherry
Ben de her ne kadae COK zararli oldugunu dusunmesem de konsantre bir sey abi, kimse bunun hic bir zarari olmadigini soyleyemez. Cevremde kullanan insanlar da zaten boyle dusundugu halde aliyor protein. Ben de alacak olsam bunu aklimdan cikarmadan alirim ^^ (l-carnitine aliyorum mesela)

Bu mesaj sweetCHIEF rumuzlu uyeden alinti yapildi
sweetCHIEF demiş ki:
Bu mesaj Belarj rumuzlu uyeden alinti yapildi
Belarj demiş ki:
amino asit ve proteinlerin bi zararı olmaz spora devam ettiğin sürece
eğer bir an önce şişmek istiyosan düzenli olarak gittiğini varsayarak söylüyorum ilaçlarını içtikten sonra sporu programa göre yapma 5 kilo kaldır diyosan 3 üncü 4 üncü sette 10 kilo kaldır 3 ay sonra kimse tanıyamaz seni ondan sonra ilaçlarla beraber rolantide AKSATMADAN devam et
kaliteli bir yorum. katiliyorum devam edecegim ara vermiyorum zaten evimin yani

Umarım devam edersin ben kimler kimler biliyorum spora başlayıp sporu aksatıp ilacı aksatmadan içenler sanıyolar ki ilaç şişiriyo onları ondan sonra aldıkları lop lop yağları vermek için kendilerini parçalıyolar. Salondayken verdikleri listedekileri ağırlığa bağlı kalmadan eksiksiz yap ondan sonra kafana göre yaparken zevk aldığın işleri tekrarla tabi her alete 4x8 set olarak gir muhakkak yoksa öyle şurada 2 dambıl kaldırıyım felan oldumu olmaz boşuna kendini yorarsın olmadi: Ayrıca çoğunlukla kanat çalış vücutta en zor kanatlar gelişir :)

@ Belarj
Ağırlık kaldırmak benim için kolay olan, yemek yemek çok zorluyo beni. Evde yalnızım kendim pişirmem lazım işyerinde de fastfood türü şeyler var yeterli beslenemiyorum. Kilo almak en büyük sorunum, yağlıda yesem şekerlide yesem etki etmiyo. Birsürüde tahlil yaptırdım bişeyim yok, metabolizmam hızlı sadece. Bu yüzden kas yaparak kilo kazanmak için salona başladım. 3. ayın ardından proteine başladım. Etkisi var evet hacim kazandırıyo ama kilo kazandırmıyor :D

Her hafta önceki ağırlığın üzerine çıkmaya çalışıyorum biceps çalışırken bilek kemiklerim sızlıyo o derece oldum :D Tüm vücut çalışıyorum göğüs-pazu, bacak- sırt, omuz- arka kol ve gün aşırı mide çalışıyorum. Bacak kas grupları büyük kaslar olduğu için çalışıldığında testosteron salgısını arttırıyormuş ve diğer kas gruplarının da gelişimini hızlandırıyormuş. Bu yüzden bacağa da çok önem veriyorum. Ama işte hergün 130 140 gram protein alamayınca olmuyor. Keşke yağlı bi vicudum olsaydıda zayıflamaya çalışssaydım tam bana göre olurdu :D

Xenas

yorumların hepsini okudum güzel bilgilerde var içlerinde
herkes az çok bu konu hakkında bilgi sahibi fakat şöyle bir konuya değinmek istiyorum bende.
Bende bu sporun içindeyim ve 2.yılım olacak. 1kademe fitness antrenörlüğüm var ve BESYO mezunu olacağım bu sene.
ne amaçla spor yapıyorsunuz ? kilo almakmı kas kütlesini arttırmak mı ? yağ yakmak mı ? hacim olarak genişlemek mi ? define bir vucuda sahip olmak mı ? ilk önce amacınıza yönelik çalışmanız gerekir bu işinde bir prosedürü var tabi biraz pahalı bir spor olarak geçer vücut geliştirme.
eğer siz yeterli beslenme + yeterli egzersiz + yeterli uykuya önem göstermiyorsanız yaptığınız spordan %50den az verim alırsınız :) diyerek konuya giriş yapmış bulunmaktayım. Günlük yeterli protein ve karbonhidrat ihtiyacınında karşılanması gerekiyor bu işi ciddiyet+zaman+sabır isteyen bir iştir:)

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Xenas rumuzlu uyeden alinti yapildi
Xenas demiş ki:
herkes az çok bu konu hakkında bilgi sahibi fakat şöyle bir konuya değinmek istiyorum bende.
Bende bu sporun içindeyim ve 2.yılım olacak. 1kademe fitness antrenörlüğüm var ve BESYO mezunu olacağım bu sene.
ne amaçla spor yapıyorsunuz ? kilo almakmı kas kütlesini arttırmak mı ? yağ yakmak mı ? hacim olarak genişlemek mi ? define bir vucuda sahip olmak mı ? ilk önce amacınıza yönelik çalışmanız gerekir bu işinde bir prosedürü var tabi biraz pahalı bir spor olarak geçer vücut geliştirme.
eğer siz yeterli beslenme + yeterli egzersiz + yeterli uykuya önem göstermiyorsanız yaptığınız spordan %50den az verim alırsınız :) diyerek konuya giriş yapmış bulunmaktayım. Günlük yeterli protein ve karbonhidrat ihtiyacınında karşılanması gerekiyor bu işi ciddiyet+zaman+sabır isteyen bir iştir:)
kas kütlesi arttirmak amacim..besinlere dikkat ediyorum seker ve tuz oranina ozellikle. her aksam 100gr badem yerim protein orani 27g dir buda 1 kasik protein tozuna bedel oluyor.

Bu mesaj Collapse rumuzlu uyeden alinti yapildi
Collapse demiş ki:
@ Belarj
Ağırlık kaldırmak benim için kolay olan, yemek yemek çok zorluyo beni. Evde yalnızım kendim pişirmem lazım işyerinde de fastfood türü şeyler var yeterli beslenemiyorum. Kilo almak en büyük sorunum, yağlıda yesem şekerlide yesem etki etmiyo. Birsürüde tahlil yaptırdım bişeyim yok, metabolizmam hızlı sadece. Bu yüzden kas yaparak kilo kazanmak için salona başladım. 3. ayın ardından proteine başladım. Etkisi var evet hacim kazandırıyo ama kilo kazandırmıyor :D

Her hafta önceki ağırlığın üzerine çıkmaya çalışıyorum biceps çalışırken bilek kemiklerim sızlıyo o derece oldum :D Tüm vücut çalışıyorum göğüs-pazu, bacak- sırt, omuz- arka kol ve gün aşırı mide çalışıyorum. Bacak kas grupları büyük kaslar olduğu için çalışıldığında testosteron salgısını arttırıyormuş ve diğer kas gruplarının da gelişimini hızlandırıyormuş. Bu yüzden bacağa da çok önem veriyorum. Ama işte hergün 130 140 gram protein alamayınca olmuyor. Keşke yağlı bi vicudum olsaydıda zayıflamaya çalışssaydım tam bana göre olurdu :D

Kilo almayı dert etme zamanla alırsın ister istemez :D bide bacak çalışmayı hiç sevemedim su işe başladığımdan beri [horny21

Bende seviyorum sık sık kramp griyo kufrede kufrede çalışıyorum :D

Xenas demiş ki:
Biz ona Türkiye'de pahalı diyelim hacım, özellikle suppement konusunda. Diğer konularda yaşam standartları Avrupa'ya göre çok çok düşük olduğu için kişiler yemek için eldeki paranın büyük bölümünü harcamak zorunda kalıyor. Misal; Avrupa'da ki biri 1500 lirasından yiyorsa bu yemeği bizim burada 500 lira ile idare ediyorsun. Anlatabildim mi ve bir supplement Avrupa'da 30-40€ iken bizde 70-80€ oluyor.

Xenas

@Belarj and @Collapse
ayak çalışmayı seveceksiniz arkadaşlar:) ne kadar sevmesenizde ayak çalışmak testesteron hormonu salgılanmasını hızlandırır ve bununda + lari çoktur sperm sayısında artma,vücudun büyümesi hk. vsvs :)
@CherryBrandy
valla bu sporu yapacak kişiler supplement takviyesi almak zorunda eğer gelişmek istiyorsa :) ve buda haklısın biraz bizim ülkemizde pahalıya denk geliyor .

Xenas demiş ki:
@Belarj and @Collapse
ayak çalışmayı seveceksiniz arkadaşlar:) ne kadar sevmesenizde ayak çalışmak testesteron hormonu salgılanmasını hızlandırır ve bununda + lari çoktur sperm sayısında artma,vücudun büyümesi hk. vsvs :)

valla yok hocam ilk günden beri sevemedim boş geliyo bana sadece leg curl hareketi hoşuma giderdi ayak kaslarının çalıştığına bi o zaman inanırdım başka değil summer7:

Takımı
Besiktas
benimde sevmedigim sirt calismak..ayakta ne bileyim one egilip yanlara dumbelli acma beni body den sogutan hareket :D

Yukarı Alt