Arkadaşlar merhaba,

Yeni hazırladığım oyunumda bir güncelleştirme yaptım ve bu güncelleştirme dosyaları ile patch attırdım ama dosyalar hatalı veya yanlış dosyalar olduğunu sonradan farkettim. Daha sonra başka bir patch dosyalarını kopyalayıp hatalıların üzerine yapıştırdım. Ama herhangi bir çözüme ulaşamadım. Oyunum patch atıyor fakat giriş yapmıyor. Bunun için ne yapmam gerekir yardımlarınızı bekliyorum.

yeni patch at, sağlam dosyalarla, oyunun mantığında en son patch ile gelen dosya en güncel kabul edilir.

mesela 1.081 güncellemesinde

A, B, C, D, E ve F dosyalarını güncelledin diyelim, fakat C ve D nin hatalı olduğunu fark ettin (sonradan)

sağlam C ve D dosyaları ile 1.082 olarak yeni patch at (yani bir sonraki versiyona).

SMC yeni C ve D dosyalarını gördüğünde DB üzerindeki update kayıtlarındaki 1.081 e ait C ve D yi patch listesinden çıkaracak ve 1.082 ile güncellediğin C ve D dosyasını yayınlamaya başlayacak.

Clienti 1.080 den güncellemek isteyen kişi
1.081 den A, B, E ve F dosyasını
1.082 den C ve D dosyasını indirmiş olacak, launcherde 1.082 yazacak

olayın mantığını kavrarsan ve DB ile aranı iyi tutarsan 30-40mb lik launcheri indirmeye sunup, clientin en güncel halini serverdan patch çeker gibi çektirebilirsin bile, böylece insanlar 2-3Gb client indirmek zorunda kalmaz (Patch için serverdan gönderdiğin dosyalar zaten sıkışık gidiyor, client açıyor vs vs vs.)

Rica ederim. :detective: Var mı yardımcı olabileceğim başka bişi :beer:

Son düzenleme:
Server
Eris
Sorunu çözmüşsün de aklında bulunsun attığın pach'i dbden silebilirsin.

Account dbden _ModuleVersion tablosundan en son geçtiğin patch satırını silip bir önceki patch attığın sürümün nValid kısmını 1 yap. Bide _ModuleVersionFile kısmından yanlış attığın sürümün tablodaki satırlarını sil.
Hangi dosyaları patch geçtiysen filesindeki patch ile ilgili klasörlerden onları da temizleyebilirsin.

Sorunu çözmüşsün de aklında bulunsun attığın pach'i dbden silebilirsin.

Account dbden _ModuleVersion tablosundan en son geçtiğin patch satırını silip bir önceki patch attığın sürümün nValid kısmını 1 yap. Bide _ModuleVersionFile kısmından yanlış attığın sürümün tablodaki satırlarını sil.
Hangi dosyaları patch geçtiysen filesindeki patch ile ilgili klasörlerden onları da temizleyebilirsin.

Online bir oyunda bunu yapması demek, sabırsızlıkla patch atmış oyuncunun clientini bozması demek olur :) Geliştirme amaçlı lokalde çalışılıyorsa uygulanabilecek bir şey sadece dediğin yöntem :beer:

Yukarı Alt