1. Reklam

1. joysro
      ledas
      ix2
      leon
      kingsofsro
      aelyria

VPN Kurulumu [Resimli Anlatım]

1. 0live

0live Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    (Windows XP Türkçe işletim sistemi için yapılması gereken adımlar)

Ağ Bağlantıları” bölümünden “Yeni Bağlantı Sihirbazı” tıklanır.

Yeni Bağlantı Sihirbazı” bölümünde ileri tıklanır.

Ağ Bağlantı Türü” bölümünden “Ağa Çalışma Yerimden Bağlan” seçilir ve “ileri” tıklanır.

Ağ Bağlantısı” bölümünden “Sanal Özel Ağ Bağlantısı” seçilir ve “ileri” tıklanır.

Bağlantı Adı” bölümünde “Şirket Adı” kısmına “gumruk_edi_vpn” yazılr ve “ileri” tıklanır.

VPN Sunucu Seçimi” bölümünde “Ana Makine adı yada IP adresi” kısmına “195.142.172.100” yazılır ve “ileri” tıklanır.

Yeni Bağlantı Sihirbazı Tamamlanıyor” bölümünde “bu bağlantının kısayolunu masaüstüme ekle” seçili hale getirilir ve ”Son” tıklanır.

Başlat” “Ayarlar” “Ağ Bağlantıları” içerisinde “gumruk_edi_vpn” üzerine farenin sağ tuşuna basılarak “özellikler” seçilir.

gumruk_edi_vpn özellikleri” bölümünde “Genel” kısmını “Ana Makine Adı yada hedef IP adresi” yerine”195.142.172.100” yazılır.

Yine “gumruk_edi_vpn özellikleri” bölümünde “Ağ İletişimi” kısmında “İnternet İletişim Kuralları(TCP/IP)” kısmı seçilir ve “özellikler” tuşuna basılır.

İnternet İletişim Kuralları(TCP/IP Özellikleri” penceresi açıldığında “Gelişmiş” tıklanır.

Gelişmiş TCP/IP Ayarları” bölümünde “Uzaktaki Ağın Üzerindeki Ağ Geçidini Kullan” çek işareti kaldırılır.

gumruk_edi_vpn” ikonu kullanılarak VPN bağlantısı sağlanır.

Başlat” “çalıştır” bölümüne “cmd” yazılarak “Microsoft komut istemci ekranı “ açılır.Bu ekranda “ipconfig” yazılarak bilgisayarın IP adresleri bulunur.

Burada 10.100.x.y (örneğimizde 10.100.0.5) IP adresi not edilir.

Her bir Edi-gateway için yukarıda not edilen IP adresi (10.100.x.y) yön olarak eklenir. Daha sonra ftp işlemi yapılabilir.

VPN bağlantısı veya internet erişimi her kapatılıp açıldığında IP adresi değişeceğinden her seferinde son 2 işlem tekrarlanır.