1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

VMware Workstation

1. TwiLighT

TwiLighT Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

VMware, bir sanal makina yazılımı olup konuk işletim sisteminin ana makina işletim sistemi içinde çalışmasına izin verir. VMware ile konuk işletim sisteminin aktif hale getirdikten sonra bu konuk işletim sistemine uygulama programları yükleyebilir ve onun desteklediği servisleri verebilirsiniz. Örneğin ana işletim sisteminiz Linux iken, Windows 2000 yada Windows XP kurabilir ve Windows için geliştirilmiş herhangi bir uygulamayı konuk Windows platformunda çalıştırabilirsiniz. Bu durumun terside mümkündür yani ana işletim sisteminiz Windows XP iken, Linux kurabilirsiniz.

VMware aslında bir sanal makine emülatörü (öykünürü) olup temelde özel bir işletim sisteminden ziyade makinenin kendisine öykünür, böylece bu sanal makineye hangi işletim sistemi yükleyeceğiniz size kalmış bir seçenek haline gelir. Diğer bir değişle bu program BIOS'u da dahil olmak üzere bir bilgisayarı bütünüyle taklit eder.

Programı normal bir program gibi kurup masa üstündeki simgesini çift tıklatalım

Yüklemek istediğiniz işletim sistemini seçin

Şimdi asıl işleme geçiyoruz. Sanal makineye işletim sistemi kuracağız.

İşlemimiz burada sonra eriyor. Ayrıca program linux desteklidir. Linux' ta da programı çalıştırıp windows kurabilirsiniz

Saygılarımla,

2. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    harika bilgilendirme çok teşekkürler canımcım sırf windows 7 denemek için kurulabilir ^^

3. volkanka

volkanka Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    University Students...
    Windows 7 gümbür gümbür geliyor...