Arkadaşlar eski bilgisayarımdaki dosyaları almak istiyorum C-D diski olarak 2 ye ayrılı.:C diskine formatı attım ama bilgisayar acılmıyor öncesindede açılmıyordu.Sanırım virüs D diskinde ama D diskindede benim kendi dosyalarım var o dosyaları içinden nasıl alabilirim.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Sorunun Anahtarı Bende.

Sistemin Acılmıyor. D dekı Belgelerını Harıcı Bır Bellege Tasıyıp Bılgısayardakı Tum Suruculerı Formatlamak İstıyorsun :curtain:

MXP Cd sini format cdsi gibi takıp bootdan ayarlayıp cd den baslatıcaksın. Dosyaları Yuklıyecek. Mini Windows Vista adlı Sekmeye Gelıceksın. [Genelde 8 numara Zaten numaralanmıstır o .Gorunur] SAna Başlat cubugu Olan Bir Pencere Acıcak. Baslat Cubugunda Total Comander var Oradan Onu Secıp Hangı Surucudekı Dosyanı SEcıosun Ekranın Sag Tarafındada Yıne Suruculerın Listesi var [Bir Flash Bellek Taksanda Orada Gorunur ] Oraya Surukluyorsun. Dosyalarını Oraya Gecırmıs Oluyor.

Bazı Sistem Gocmelerınde C Dıskıne Erımısın Olmaz. Yine Mini Windows Vista Ozellıgını Secıyoruz. Bu Kez Windows Gezgını bolumune Tıklıyoruz. Sana Klasorler Verıcektır. O Yolu ızleyerek Kopyala Yapıstır Yoluyla Cok Rahatlıkla Harıcıye Belgelerını Atabılırsın.

sasoyasin demiş ki:
Biraz karışık gibi pc hiç acılmıyor ve xp bunlar bunun için geçerli dimi :)
Boot ekranına Girip fırst Boot Devıce Ayarlıyabılıyorsan Pcnın Acılmasına Gerek yok demektır. CD uzerınde İşletım Sistemi Gıbı Dusun :curtain: Xp-Vısta-Wındows2000-Wındows7 Linux Farketmez. Cunku Senın İşletım Sistemin Artık MXP dır.

Söyle bir sıkıntı var format cd sini taktığımda direk işte yükleme yapmak için bir tuşa basın diyor orda hiç bir sey yapmasam bile o ekranda kalıyor öyle hiç bir şey değişmiyor :)

The47

Bilgiliyim
Pardus çalışan cd temin edin. kurulum gerektirmez cd yi takarsınız pardusla açılır. açılınca flash bellegi usb ye takın istediginiz sürücüye girin istediginiz dosyayı alın. xpdeki virüs pardusda çalışmayacagından dosyaları kopyalamada sorun yaşamazsınız :)

The47 demiş ki:
Pardus çalışan cd temin edin. kurulum gerektirmez cd yi takarsınız pardusla açılır. açılınca flash bellegi usb ye takın istediginiz sürücüye girin istediginiz dosyayı alın. xpdeki virüs pardusda çalışmayacagından dosyaları kopyalamada sorun yaşamazsınız :)
Hocam cd yazılımını normal nero'dan yapsam cdyi taktığımda direk görürmü yani bilgisayar acılmadan aynı xp cdsi gibi?

...

The47

Bilgiliyim
evet.

pardus sitesinden "çalışan cd" iso dosyasını indirin. nero kullanarak kalıbı cd ye yazdırın boot özelligi olacaktır tabiki

Yukarı Alt