1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Villama Klima Alacağım xD

1. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    Villama Klima Alacağım xD

Biliyorsunuz yeni villama geçtim havalarda ufaktan ısınmaya başladı bir klima alayım dedim ama nedir ne değildir btum'den ötesini bilmem herşey btum mu yoksa farklılıkları nelerdir evinde kliması olanlar bilgilerini paylaşabilirler mi ?

arçelik - vestel düşünüyorum ama klimada alemlerin kralı japon markaları mitsubishi gibi sizlerin 500-700 TL arasında ki önerileriniz nelerdir ?

2. Prada

Prada   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Playboy
    Baba vestel platinum a9 düşünebilirsin kendim hem şirkette hem evde kullanıyorum. Performansı yüksek + vestelin servisleride çok kaliteli sıkıntı yaşatmaz hiç bi şekilde. Fiyat araliğida 700-750 arasi olmasi lazim.

Hemde elektrikle arası çok iyi , ekonomik kullaniyor cepte dursun bu. Ben şirkettede küçük çaplı bi araştırma yaparim vestelin bir parçasıyım artık ^^

3. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    A9 700-750 iyi fiyatmış be hacım benim üst limitim ama düşünüyorum bir de carrefour koçtaş gibi büyük merkezlerde deli kampanyalar var diyorlar onlara da bakmak lazım ama deneyimle sabit görüşler lazım bana.

4. Prada

Prada   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Playboy
    Baba ben sana o btu olayınıda araştırdım hemen. Şimdi son teknoloji ürünü modellerde klimanın işlevini arttirmişlar artık. Yani negatif iyonlari içine çekme , havayı temizleme , bakterileri temizleme gibi olaylarlara el atmışlar. Hem sıcaklığı ayarla hemde hijyenik tertemiz hava solu mantığı.

Yani Klima + hava temizleyici gibi. Fiyatlarda buna göre şekilleniyor şirketten klima departmanınıda aradım bilgi aldım biraz. Havam yerinde güzel mutluyum dersen Eco klimalara yönelebilirsin. Onlarda 400 ila 1000 TL arasi. Btu olayı burda devreye giriyor. Yine 400 TL lik 7.000 btunun senin işini fazlasıyla görebileceği yönünde edindiğim bilgiler. Lüksü yok pek hava temizleme olaylari fonksiyonlarindan yoksun.

Yinede sen tek Vestele bağlı kalma dediğin gibi tam kampanya mevsimi. 7000 ila 9000 btu işini her türlü görür. Ustune çıkmak birazda lükse kaçıyor ev için ek özeliklerde hava temizleme - antibakteriel dalgası bunlari göz önünde bulundurman yetiyor.

5. ChrsNYC

ChrsNYC Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben vantilatörle idare ediyorum :D

6. V.I.P

V.I.P Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Abi Alorkodan şaşma derim tabi eski kalite varsa

7. El Verano

El Verano Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Villada bu zamana kadar nasıl klima olmaz. :p

8. Furina

Furina Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Siemens tavsiye etmem abi o kadarını söyleyim ^^ Evde 3 tane Siemens klima var her katta 1 tane olmak üzere.. Resmen ayarsız.. Aşırı derecede soğutuyor.. Sürekli odada durup sıcaklığı takip etmezsen donduruyor ^^

9. Tarantella

Tarantella Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

evet dikkat ederseniz vestel beko zart zurt hepsinde ayrı ayrı ürünler mevcut.mutfak eşyalarından televizyonlara kadar çok geniş ürün aralığına sahipler.ama alarko markası klima alanı üzerinde yoğunlaşmış ve fikrimce bu dalda uzmanlaşmıştır.gerek kalitesiyle gerek filtresiyle zartıyla zurtuyla.sen bilirsin okan abi ama ben alarko derim.

10. destiny

destiny Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vantilötor alıcağım bende odama evde var klima ama önerim Arçelik olur.Çok kaliteli ve kullanımı kolay güzelde performans..

11. Mojito

Mojito   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Abi birde Villanın resimlerini görsek :P klimasız halini

12. Black Rain

Black Rain Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Kamyon Şöförü
    Arçelik 23.000 btu var bizde yıllardırda kullanıyoruz... Birkere bile arza çıkardığını veya soğutmamazlık yaptığını görmedim. ^^

13. Prada

Prada   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Playboy
    23k btu siz triblex ev mi soğutuyosunuz br :D Olm bende 9k btu var evdede şirkettede donuyorum 18 dereceye indirince. hatta evde salonda direk hangar gibi salonu banamısın demeden soğutuyor

14. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    23k mı ohanness 3binden başlar onun fiyatı araştırmalarım sonucunda bu işin üstadları japonlarmış toshiba - mitsubishi en baba firmalarmış alarkoda olabilir ne de olsa klima adamların işi lakin ben ucuz yollu birşey arıyorum koçtaşta brunis marka buldıum 460 TL gayet uygun 9k btum'lu 12 taksit falan alınabilir harbiden.

15. Prada

Prada   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Playboy
    9k dan sasma baba zaten. Arti 23k nin yaktigi elektriği ben hesap edemiyorum :P

P.S : Olayın servis boyutunuda araştır baba servis ağı iyiyse al çünkü arıza verebiliyor fazlasıyla.

16. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    hmmm servis ağı haklısın call center'ları varmı bakmak lazım o varsa sorun yoktur demektir.

17. Black Rain

Black Rain Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Kamyon Şöförü
    Abartmayın yahu :S 1.250 civarıydı aldığımızda :D Okadar ağam şağam bişey değil ^^

18. Baha i

Baha i Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ...

Toshiba Inverter Duvar Tipi Split Klima RAS-DAISEIKAI SKVR Serisi

A Sınıfı Klimalardan %27 Daha Verimli

Soğutur, ısıtır, soluduğunuz havaya değer katar. Çünkü inverter Daiseikai diğer klimalarda bulunmayan özellikleri size standart olarak sunar.

Benzersiz Özellikler ve Üstün Yetenekli Bir Klima Serisi:

*

Yeni aluminyum dekolu düz ön paneller.
    *

Tüm seride A sınıfı enerji sınıfı
    *

4,07* COP ile standartların A sınıfı dediği 3,21 COP'li klimalardan % 27 daha verimli
    *

DC Twin Rotary kompresörlü, DC Inverter teknolojisi
    *

(-15)ºC ısıtma, (-10)ºC soğutma yapabilme.
    *

Ozon tabakasına zarar vermeyen R410A soğutucu gazı
    *

Standartların üzerinde filtreleme sistemi (Plazma, Süper Zeolit, Vitamin C, Coffee filtreler ve negatif iyon jeneratörü)
    *

Konvensiyonel filtrelerden 10 kat daha hızlı hava temizleme
    *

Kendi kendini temizleme fonksiyonu ile sağlıklı yaşam.
    *

Yeni bir ses(sizlik)
    *

12 kademeli hava akış yönü ile kusursuz konfor.
    *

Hi-Power modu ile çok daha hızlı konfor şartlarına ulaşma.
    *

Arıza teşhis fonksiyonu
    *

Tek dokunuşla size özel çalışmanın seçimi "Preset"
    *

Tek dokunuşla Toshiba konforuna ulaşma
    *

24 saat gerçek zamanlı timer fonksiyonu

Mucizenin adı ”DC Inverter Teknolojisi”: TOSHIBA’nın keşfettiği ve dünyada ilk kez klimalara uygulayarak bir devrim yarattığı, günümüzün en ileri teknolojisi olan DC INVERTER ile donatılan DAISEIKAI SKVR serisi klimalar benzersiz bir konforu en ucuza sunabiliyor. Bu kesinlikle bir mucize değil. Elektronikte dünya devi Toshiba’nın klima alanında yarattığı geliştirmelerin bir sonucu. Geleneksel klimalarda kompresörün hızı sabittir. Dolayısıyla gerçek ihtiyaca göre çok fazla enerji harcanır. Toshiba ikiz dönel kompresörü tasarladı ve DC Inverter Teknolojisi ile bu kompresörü hızını ayarlayabildi. Böylece ihtiyaç kadar enerji üretebilmek mümkün oldu. Klima ilk açıldığınca yüksek güçlü bir çalıştırma, konfor koşullarına erişilince yüksek verimli bir çalışma ile çok ekonomik olarak hızlı ve sürekli yüksek konfor sağlanabiliyor.

Ekonomik Klima: 4,07/4,21 COP ile enerji tasarrufunda en yüksek sınıf içinde. Standart 3,21 COP’li klimalardan %27 daha verimli.Tüm seri "A" sınıfı.

En Temiz Hava: Toshiba klimaları Plazma Hava Temizleyici

»»), kahve tohumu özü, Vitamin C ve Süper Zeolite filtrelerinden oluşan Süper-Oxi Deo Filtre sistemi ve İyon Üreticisi

ile iç ortamlarda başka hiç bir sistemle karşılaştırılamayacak özellikte doğal ve mükemmel bir iç hava kalitesi sağlıyor

En Temiz Klima: Toshiba klimalarının kendini temizleme işlevi, klimanın içinde küf oluşumuna neden olan nemi azaltır. Bu işlev bataryayı kurutacağı için sistemin verimliliğini arttırır.

Ve BONUS En Hızlı Konfor: Klimalar arasında en güçlü klima olan DaiSeiKai klimalarında bir düğmeye dokunarak "Hi-Power" çalışma konumunda ekstra yüksek fan hızı ve 650 m³/saat hava akışı ile çok daha hızlı konfor şartlarına ulaşabilirsiniz.

Her Yerde ya da İstediğiniz Yerde KONFOR

12 kademeli panjur ayarı ile havayı istediğiniz tarafa yönlendirebilirsiniz. Panjur ayarının bu kadar fazla olmasının nedeni havaya tam olarak kumanda edilebilmesi ve konforun eksiksik sağlanmasıdır. 12 kademe içinde bir yön mutlaka istenen yöndür.

Tek Dokunuşla “KONFORUM”

Klimanızda kendi konforunuz için istediğiniz ayarları yaptıktan sonra uzaktan kumandanın üzerindeki bir tuşa dokunarak bilgileri hafızaya alabilir ve klimayı tekrar çalıştırdığınızda bu ayarların tekrar yapılmaden konforunuzu yaşayabilirsiniz.

Çevre Dostudur: Çünkü Ozon tabakasına zarar vermeyen R410A soğutucu gaz kullanılır. Yani dünyamızın daha fazla ısınmasına yol açmadan gönül rahatlığı içindeözgürce ısınabilir ve serinleyebilirsiniz.

Çok Estetiktir: Yeni aluminyum dekolu düz ön paneller
    gir takside :D 700-800 boş ver al bundan :D 2,500-3000
    ömür biter borç bitmez
    :mrgreen: :mrgreen:

19. Prada

Prada   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Playboy
    Olm ağzından çıkanı kulağın duyuyormu senin :D 23k btu diyosun sen split değildir buyuk ihtimal onu işletmeler soguk hava depolarında kullanıyolar :P

20. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    br çoşmuş lev çok teşekkürler güzel bilgi lazım olacak bana ^^