1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Venüs'te şimşekler çakıyor

1. ReAcTiVe

ReAcTiVe Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Avrupa Uzay Ajansı'nın, Venus Express aracı Venüs'te şimşek çakmaları keşfetti. Bu güne kadar şüpheyle yaklaşılan bu fikir aracın ilettiği verilerle netleşti. Üstelik Venüs'te Dünya'dakinden daha fazla şimşek görülüyor. Venus Express, Kasım 2005'te Kazakistan'daki Baykonur üssünden havalanmış, Nisan 2006'da da Venüs yörüngesine ulaşmıştı.

Venüs gezegeninin yüzeyinde bir zamanlar ciddi miktarda su olduğu ancak Güneş rüzgârlarının bunun çoğunu, Güneş Sistemi'nin oluşumunun ilk 1 milyar yılında yok ettiği düşünülüyor. Bu değişim öncesinde, gezegenin Dünya gibi yaşanabilir bir çevreye sahip olduğu anlaşılıyor. Uzmanlar sonraki dönemi "Okyanuslar buharlaştı ve bütün su buharlaşıp atmosfere karışarak yok oldu" ifadesiyle açıklıyor.

2. The_DifferenT

The_DifferenT Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fucker LoL
    Video sunu paylaşsalar çok daha super olurdu bence Ss de onemli ancak bir videoyu izlemek hele bide uzayda olan bi olayı izlemek müthiş olurdu umarım buda olur yakında

3. ReAcTiVe

ReAcTiVe Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    videosu yok warsada ben bulamadım Wink

4. The_DifferenT

The_DifferenT Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fucker LoL
    Np orda videoyu senden istememiştim zaten avrupa uzay ajansı yada nasa dan istemiştim bunu zaten kendilerinin düşünmesi lazım bi resim birde video olsa herhangi birine sorsalar hangisi daha gerçekci inandırıcı herkes video der
    bende video paylaşmalarını isterdim ama herhalde ben ekibe girince oalcak o kısımlar :mrgreen: