FenerBahçeli Vederson 2 senedir gelmeyen şampiyonluktan dolayı Başkan Aziz Yıldırım'ın yöneticiler ve futbolcular üstünde baskı kurduğunu dile getirdi
Fenerbahçeli futbolcu Gökçek Vederson, iki sezondur şampiyon olamamanın Başkan Aziz Yıldırım'ın camianın ve yöneticilerin üzerinde baskı yarattığını söyledi.
Can Bartu Kamp Merkezi'ndeki antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan sarı-lacivertli futbolcu, iki sezondur şampiyon olamadıklarını hatırlatarak, "İki sezondur şampiyon olamamanın Başkan üzerinde, yönetim üzerinde, bizim üzerimizde ve camia üzerinde bunun getirdiği bir baskı var. Biz bu baskıyı üzerimizden atmaya çalışıyoruz ve şampiyon olmak istiyoruz. Bu yıl bu takımın her bir parçası, şampiyon olmayı istiyor. Elbette ki diğer rakiplerimiz de en az bizim kadar güçlüler.'' diye konuştu.
Bu sezonu, Luis Aragones yönetimindeki geçen sezonki Fenerbahçe ile kıyaslaması istenilen Vederson, aradaki farkın göründüğünü dile getirerek, "Geçen yıl biraz daha sıkıntılı bir ortam vardı. Bu sene İdmanlar sıkıntılı olsa da çok zorlansak da bizden çok şeyler istense de burada siz de birebir görebiliyorsunuz, herkes neşeli, herkeste bir çalışma isteği var. Bu da takım ortamında olması gereken şeyler.'' ifadelerini kullandı.

''KAFAMI HAZIR TUTUYORUM''
Takımın sol mevkinde Roberto Carlos, Andre Santos ve Uğur gibi isimlerle forma rekabetine gireceği hatırlatılan Vederson, birçok mevkide fazla oyuncunun bulunmasının teknik direktörün işini kolaylaştıracağını savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu hocamız için gayet iyi bir durum. Çünkü elinizde kaliteli futbolcularınız varsa bu seçenek açısından işi daha da kolaylaştırır. Hocam bana güvenip görev verdiğinde, ona ve takımıma en iyi şekilde yardımcı olayım diye kafamı hazır tutuyorum.''

Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Elano'nun transferiyle ilgili düşüncesi de sorulan Vederson, "Sadece Galatasaray için değil Türkiye için de iyi bir transfer. Zaten Brezilya Milli Takımı'nın as oyuncularından. Umuyorum ki takımı ve Türkiye için faydalı olur.'' yorumunda bulundu.

Adı transfer döneminde hep takas ile gündeme geldiği, bunun moralini bozup bozmadığı sorulan Fenerbahçeli futbolcu, kendisini rahatsız eden bir durumun olmadığını belirterek, "Çünkü yönetimimiz tarafından bana takasta kullanılacağım şeklinde hiçbir şey söylenmedi. Demek oluyor ki benim çalışmamdan herkes memnun. Burada olduğum sürece, bu formayı giydiğim sürece tamamen kafam burada olacak ve buranın başarısı için çalışacağım.'' diye konuştu.

Yukarı Alt