3 Ocak 1998 tarihli bir başka belge ise el yazıyla yazılmış bir terörist mektubu. Mektubun İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e teşekkür amacıyla yazıldığı anlaşılıyor. Mektupta şöyle deniyor:

İddianamede ayrıca Irak'ın Kuzey'ine silah sevk edilirken, Doğu Perinçek'in referansının kullanıldığı belirtiliyor. Yine mahkemece kabul edilen İddianamede terörist başının yakalanıp Türkiye'ye getirilmesiyle başlayan süreçte, Öcalan'ın avukatlarıyla Doğu Perinçek arasında başlayan teori ve düşünce alışverişine dikkat çekiliyor.

Tıpkı Perinçek gibi halen cezaevinde bulunan İşçi Partisi Genel başkan yardımcısı Ferit İlsever'in de Apo hayranlığı gözlerden kaçmıyor. İlsever de tıpkı Perinçek gibi sık sık Bölücübaşının mekanlarını ziyaret ediyor ve samimi pozlar veriyor.

Bu fotoğraflara bakanlar Yasadışı Ergenekon Örgütü Zanlısı Ferit İlsever'e, ‘’terörist ininde neyi alkışlıyor?’’ diye sormadan edemiyor.

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

Yazık Gerçekten Yazık ....

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
öncelikle şunu demek istiyorum bu adamın ne olduğu belli zaten yazılarımdan bu kişiyi savunduğum çıkarılmasın.

ama ergenekon diye tanımlanan oluşumun yasadışı örgüt olup olmadığı daha mahkeme kararıyla kesinleşmeden böyle şeyler yaılıp çizilmemeli. her ne kadar "Dağ fare doğurdu" demek yanlışsa ergenekon a yasadışı örgüt demekte yanlışdır ve sanıkları hayatı boyunca terörle mücadele etmiş emekli orgenerallere de terörist demek.Çok defa elim gitti ama forumda olabildiğince böyle şeyler yayınlamamaya dikkat ettim. Madem konu açılmış bir de şunu söyliyim. Belki Ergenekon bir yasadışı örgüt olabilir ama bence iktidar göz dağı vermek için hükümete karşı eleştiri yapan herkesi tutukladı. Gazeteci Mustafa Balbay dahi yargılanıyor ve ergenekonun Cumhuriyet gazetesini bombaladığı söyleniyor. Balbay neden kendi gazetesini bombalasınki gibi bir düşünce geliyor insanın aklına.

Keşke resimlerdeki ergenekon sanığı yazını silip de yayınlasaydın. Eminim benden sonra birçok kişi ergenekon hakkında yorum yapacak.

StarkDrache

Bilgiliyim
macrocheck demiş ki:
öncelikle şunu demek istiyorum bu adamın ne olduğu belli zaten yazılarımdan bu kişiyi savunduğum çıkarılmasın.

ama ergenekon diye tanımlanan oluşumun yasadışı örgüt olup olmadığı daha mahkeme kararıyla kesinleşmeden böyle şeyler yaılıp çizilmemeli. her ne kadar "Dağ fare doğurdu" demek yanlışsa ergenekon a yasadışı örgüt demekte yanlışdır ve sanıkları hayatı boyunca terörle mücadele etmiş emekli orgenerallere de terörist demek.Çok defa elim gitti ama forumda olabildiğince böyle şeyler yayınlamamaya dikkat ettim. Madem konu açılmış bir de şunu söyliyim. Belki Ergenekon bir yasadışı örgüt olabilir ama bence iktidar göz dağı vermek için hükümete karşı eleştiri yapan herkesi tutukladı. Gazeteci Mustafa Balbay dahi yargılanıyor ve ergenekonun Cumhuriyet gazetesini bombaladığı söyleniyor. Balbay neden kendi gazetesini bombalasınki gibi bir düşünce geliyor insanın aklına.

Keşke resimlerdeki ergenekon sanığı yazını silip de yayınlasaydın. Eminim benden sonra birçok kişi ergenekon hakkında yorum yapacak.
Eminim Demişsin Ya Haklısın :twisted:

Senin Yorumuna Katılmaktayım. Sonuçta Ömrünü Terörle Mücadeleye Arayan Bir İnsan Terörist Olamaz. Bu İnsanın Doğası Bellidir Zaten, Kendini O Yönde Eğitmiştir Kesinlikle Teröre Destek Verip Devleti Bölmeye Yahut Mevcut Düzeni Yıkmaya Kalkışmaz. Daha İyi Anlamanız İçin Şu Örneği Verim ; Küresel Isınma Dahi Olsa Penguenler Ekvatora İnemez.

Yada Bir Öğretmen İnsanlara Cahilliği Savunmaz Savunamaz. Tamam Belki Ergenekon Olayında Terörle Bağlantı Var Ama Ordaki Tüm Tutuklar Ergenekona Üye Oldugu Kesin Değil. Salı Verilecek 3-5 Gün Sonra Hepsi...

Midbroke

Bilgiliyim
macrocheck demiş ki:

Aynen kardeşim her cümlen doğru . Balbay ' ı ART ' de izledim 2 gün sonra tutukladılar şok oldum . Gözdağı vermek için yapılıyor herşey .

Size birşey söyleyeyim aslında abdullah öcalan ve kesire öcalan(adı öyleydi galiba) gizli bir takım işler için görevlendirildiler.Sounda bazı kişlerin öldürülmesiyle de bu işler sarpa sardı herkes kendi yolunu çizdi.
Olmayacak diye birşey yoktur.
Şuan suçları ispatlanmadı sadece iddianame.
Ama herkes bu kişiler bu suçları işlemiş gibi yorum yapıyor.
Bizlerin bilmediği birçok şey var emin olun.
Burda bunlarıda açık açık konuşamayız.
O yüzden bu konular hakkında gevezelik etmeyelim daha fazla.

4Ever2Gether demiş ki:
Sniker bunları diyosun ama düşünerekmi söledin acaba ?

@Şuan suçları ispatlanmadı sadece iddianame. Falan diyosun ??
Bu konuları babamla konuştuğumda ve TVlerdeki tartışma programlarını izlediğimde böyle söylendiğini duydum.Babam Başsavcı ona da sordum bu yüzden.Yani bu bir iddianame.
Adı üstünde iddia ediliyor.Buların içinde tabii ki kanıtları da bulunuyor.Ama bunların yakalanıp yargılanmaya hakkı var.Bu bir alıntı
...15 Temmuz 2007'de gazeteci yazar Ergün Poyraz operasyon kapsamında gözaltına alınarak cezaevine konuldu. Poyraz, Kara Kuvvetleri'nin istihbari yapılanmasına ait 'gizli ibareli' veriyi ifşa etmekle suçlandı...
Yani suçlanıyorlar.Suçlarının ispat edildiği hakkında pek bilgi bulamadım.
Demek istediğimi herkes anladığı gibi anlar.
Suçu ispat edilmeyenler var.
Ve suçu olup da ortaya çıkmayanlar,çıkartılamayanlar,veya çıkartılmayanlar.
Bu yüzden genel olarak konuşulmasını istemiyorum suçu ispat edilmemiş olanları savunuyorum.Adı geçen onlarca insanı.
Hakim-savcı karşısına çıkmışda suçları ispat edilip cezaları verilmiş insanlar hakkında konuşmuyorum.
ORdaki "suçları" kelimesinden abdullah öcalan ve diğerlerinin suçlarını kastetmemiştim.
Umarım anlamışsındır.
Ben gayet düşünerek yazdım o yüzden.
Sende düşünerek yaz :thumbsup:

Sniker sanırım şunu demeye çalışıyor.

Mesela birinin beşiktaş meydanında 20 kişiyi öldürdüğünü varsayalım. ve oradaki herkes esnaf vesaire insanlar gördü. Bu kişi dava bitene kadar suçsuzluğu devam ediyodur sanıktır. Nerden biliyorsunuz derseniz hukuk okumayı düşündüğüm zamanlar araştırmıştım. Fakat medya şu ana kadar Ergenekonun adını da koydu "terör örgütü" olarak kişilerin cezalarını da verdi. Dha Türk mahkemeleri kararı açıklamadan avrupa birliğinden uyarı geldi "Ergenekon çok büyükbir vahşet örgütüdür dava bi an önce bitirilip suçlular cezalandırılmalıdır :!:"

ya şimdi beşiktaş meydanını felan bırakalım bi kenara gençler biz burda bakkaldan sakız çalmış çocuğu tartışmıyoruz pkk yı tartışıyoruz daha ne iddianamesinden bahsediyosunuz bunun artık bence hukuksal bi yeride kalmadı bütün doğudaki teröristleri yandaşlarını onlara yataklarık yapanları asıcaksın bu kadar .. !

RoyalFlush

Bilgiliyim
Nedense hiç şaşırmadım.Fer it ten beklerdim böyle birşey.Sağlam ayakkabı olmadığını uzun zamandır söylüyordum konuların açıldığı yerlerde.Lakin ergenekon sanığı ibaresi bana göre yanlış olmuş.

ps:fazla tartışmaya girmeyelim.

4Ever2Gether demiş ki:
ya şimdi beşiktaş meydanını felan bırakalım bi kenara gençler biz burda bakkaldan sakız çalmış çocuğu tartışmıyoruz pkk yı tartışıyoruz daha ne iddianamesinden bahsediyosunuz bunun artık bence hukuksal bi yeride kalmadı bütün doğudaki teröristleri yandaşlarını onlara yataklarık yapanları asıcaksın bu kadar .. !
ben pkk yı mı savundum :? ben sadece tutuklananların hepsi suçlu deil dedim hala arkasındayım tutuklanan gazeteciler ve mustafa balbay emekli orgeneraller suçsuzdur. Fotoğrafdaki kişiyi sabunmuyorum yani

Sana savundun demiyorum fikirlerimizi ortaya döküyoruz ortada herhangi bir ağır konuşma yada küfür ve benzeri tartışma ortamı olmadı kilitlemeye gerek olduğunu düşünmüyorum .

Yukarı Alt