‘50 Cent’ adıyla bilinen Curtis Jackson III ve grup üyeleri dün sabah saat 10.00’da İstanbul’a geldi.

Ünlü rapçi ve ekibi için 5 özel araba tahsis edildi.

ABD’den 10 kişilik bir ekiple gelen rapçilere, talepte bulundukları 7 Türk korumanın yanı sıra 50 Cent’in yakın koruması eşlik etti.

Bir süre W Otel’de dinlenen 50 Cent, saat 16.00’da Acun Ilıcalı ve gazetecilerle, Sait Halim Paşa Yalısı’nda bir araya geldi.

- Türkiye’yi nasıl buldunuz?

Muhteşem. Daha önce de bir kere gelmiştim ve çok güzel zaman geçirmiştim. Gerçi konserim rüzgârdan dolayı yarıda kalmıştı ama olsun... Henüz fazla bir yer görme şansım olmadı sadece otelde biraz dinlenebildim.

- Çok ünlü ve zengin birisiniz. Parasız günlerinizi, eski mahallenizi özlüyor musunuz?

Hayır özlemiyorum. Ama bazen oralara gidip ziyaret ediyorum. Tekrar o yaşantıya dönmeyi asla istemem.

- Bugüne kadar çalıştığınız, birlikte düet yaptığınız isimlerden en çok hangisinden keyif aldınız?

Eminem’le çalışmak gerçekten çok kolaydı. Benim yerime başka biri olsa onunla çalışırken zorlanabilirdi.

- Sizi stüdyoda canlı olarak izleyebilmek için 8 bin kişi başvurdu. Sadece 500 kişi içeri alınacak. Türkiye’de bu kadar çok hayranınız olduğunu biliyor muydunuz?

8 bin başvuru mu? Vavvv... Program çok güzel geçeceğe benziyor. İlk geldiğim zaman hava koşulları nedeniyle şovumun tamamını yapamadım. 5 yıl önce Rock’ın Coke’a gelmiştim. Acun’la görüştüğümüzde ona içimde bir eksiklik kaldığını, Türkiye’ye gelmekten dolayı çok mutlu olacağımı söyledim.

‘50 Cent’ adıyla bilinen Curtis Jackson III, New York Queens’de, 8 yaşına kadar annesinin yanında büyüdü.

Annesi uyuşturucu satıcısıydı ve Curtis 8 yaşındayken öldürüldü.

Lise yıllarında birkaç defa hapse düşen Curtis ilk önce rap camiasında tanınmış prodüktör ‘Jam Master Jay’ tarafından keşfedildi. İlk müzik kontratını Columbia Records ile imzaladı. Klip çekiminden önce 9 kurşun yiyerek hastanelik olan Jackson’ın kontratı hemen iptal edildi.

Curtis, demo ve mixtape çıkarmaya devam etti. Jackson’un demo CD’sini çok beğenen Eminem, onunla tam 1 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı ve 2002 yılında ‘Get Rich or Die Tryin’ adlı ilk albümünü çıkarmasnı sağladı. Curtis, şimdi 150 milyon dolarlık bir servetin sahibi.

Curtis’i ikna ederken hiç zorlanmadım

ACUN Ilıcalı ‘Var mısın Yok musun’da 50 Cent’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek, “36 milyon albüm satmış olan birini ağırlamak büyük bir gurur kaynağı. Çoğu hayranının sadece TV’de görebildiği bir insan şu anda aramızda. Yarın akşam şovda olacak. Bu yüzden çok mutluyuz. Onu gezdireceğiz. Gece hayatını görmek istediği için onu kulüplere götüreceğiz. 50 Cent’i ikna etmek zor olmadı. Bundan sonrası için ise çok büyük bir avantaj...

Christina Aguilera’yı getirmek için 2 ay uğraşmıştık. Sağolsun kendisi bizi hiç uğraştırmadı. Christina’nın katılması etkili oldu.

Yukarı Alt