Evet bence muhtemel olası bişey.HAARP projesini incelerseniz yapay deprem hakkında derin bilgilere ulaşırsınız
mesela burda ki anlatılanları okuyun argo içerikde olsa gerçekten yararlı bilgiler
http://michaelsikkofield.blogspot.com/2011/05/tesla-haarp-ve-illuminati.html

HaMulo demiş ki:
Evet bence muhtemel olası bişey.HAARP projesini incelerseniz yapay deprem hakkında derin bilgilere ulaşırsınız
mesela burda ki anlatılanları okuyun argo içerikde olsa gerçekten yararlı bilgiler
len dersin yok mu senin git dersine çalış makara:

HaMulo demiş ki:
bu haberden önce onunla ilgili bir yazı okumuştum, bunların sonunda da şu sonuca vardım:
amerika dolaylı yoldan Türkiye' ye zarar veriyor ve farkettiyseniz şehit haberlerinden 2 gün sonra oldu. neden? çünkü gündemin değiştirilmesi için.

tenpanter demiş ki:
HaMulo demiş ki:
len dersin yok mu senin git dersine çalış makara:
yokla servisteyim eve gidiyorum
MidyeLimon demiş ki:
HaMulo demiş ki:
bu haberden önce onunla ilgili bir yazı okumuştum, bunların sonunda da şu sonuca vardım:
amerika dolaylı yoldan Türkiye' ye zarar veriyor ve farkettiyseniz şehit haberlerinden 2 gün sonra oldu. neden? çünkü gündemin değiştirilmesi için.
millet seninde dediğin gbi böyle konular hakkında çok bilinçsiz.onlara imkansız gbi geliyor böyle şeyler o yüzden dalga geçiyorlar.yıl olmuş 2011..artık savaşlar tankla topla yapılmıyor.

Jaysean demiş ki:
geçiniz.com

Böyle olsa adamlar istediği yerleri yerle bir ederdi.
bu konu hakkında bilgin olmadığı için geçiniz demek kolay.

Haarp projesi vardır hatta resmi sitesi bile var :P

Birde Amerika heryere kafası estiği gibi deprem yaptırcak kadar salak mı?Diğer devletlerde bunu izliyecek ha?O yüzden öyle kafası estiği gibi kullanamaz bunu.

Bir diğer söyleyeceğimde bu haarp'ın işi değil.

Ben bu videoyu gayet normal karşılıyorum. 7,2'lik deprem'in ülkemizde olması açıkcası pek görülecek birşey değil :coffee:

saçmalık diyen arkadaşlar için en azından google bir haarp yazsınlar böyle bir şey var mı yok mu görsünler ben bile çok saçma gibi gelsede o konu hakkında bir araştırma yaparım bilmediğiniz bir şey hakkında yapacağınız yorum daha saçmadır.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Sarsi demiş ki:
Ben bu videoyu gayet normal karşılıyorum. 7,2'lik deprem'in ülkemizde olması açıkcası pek görülecek birşey değil :coffee:
Tamam bir deprem var ortada doğal yollar ile mi yapay şekilde mi gerçekleşti bilinmiyor ama sen sanırım ülkemizin deprem kuşaklarının tam üstünde olduğunu bilmiyorsun.

Wax Whine demiş ki:
Sarsi demiş ki:
Tamam bir deprem var ortada doğal yollar ile mi yapay şekilde mi gerçekleşti bilinmiyor ama sen sanırım ülkemizin deprem kuşaklarının tam üstünde olduğunu bilmiyorsun.

7 veya Üzerindeki depremler sık karşılaştığımız depremler sanırım. cicioe2

ABD, Rusya’ya HAARP açtı
Hava sıcaklığının 40 derecede seyrettiği Rusya’da bilimadamları, boğucu yazdan ABD’yi sorumlu tutmaya başladı. Buna göre, ABD, HAARP sistemiyle iyonosferde güçlü dalga göndererek Rusya’yı kavuruyor. Komplo teorisi gibi duran bu iddia, ülkenin büyük gazetelerinden Komsomolskaya Pravda Gazetesi’nde enine boyuna ele alındı.

RUSLAR BÖYLE SERİNLİYOR

Rusya, gölgede 40 dereceye yaklaşan anormal çöl sıcaklarının ardında düşman eli aramaya başladı. Kavurucu sıcakların doğal olamayacak kadar uzun sürdüğünü dile getirmeye başlayan Rus fizikçiler, “ABD, bize gizli iklim silahı HAARP ile savaş açmış olabilir” görüşünü öne sürmeye başladı.
Sahra çölünü aratmayan Rusya’daki sıcak dalgasını inceleyen Komsomolskaya Pravda gazetesi, bir dizi uzmandan görüş alarak böyle bir ihtimalin bulunduğu sonucuna vardı. En büyük şüphe ise Pentagon’un kontrolünde 1997 yılından beri Alaska’da çalıştırılan yüksek frekans dalga yayıcı HAARP istasyonu üzerinde toplandı.
Tektonik silah
Moskova Devlet Üniversitesi MGU Fizik Fakültesi hocalarından Georgiy Vasilyev, ABD’nin çalıştırmakta olduğu Alaska’daki HAARP istasyonunu resmen jeofizik ve tektonik bir silah olarak tanımladı. Vasiliyev, şunları söyledi:
“Alaska’daki HAARP istasyonu tam güçle çalıştırıldığında, sadece bir saatte 3.5 megawatt elektrik enerjisi tüketiyor. 14 hektar alanı kaplayan 22 metrelik 180 dev anten üzerinde göklere yükselen enerji plazma kümesi oluşturuyor. HAARP çalıştırıldığı günden bu yana, dünyanın değişik bölgelerinde iklim anomalileri gözlenmeye başlandı. Kar yağması gereken yerleri güneş kavururken, Afrika’da kar yağışları gözlenmekte. Bu tuhaf olgular genelde küresel ısınmaya fatura ediliyor. Ama bize göre anomalilerin asıl sorumlusu Pentagon’un HAARP sistemidir.”
Saldırı iddiası
Rusya Silahlı Kuvvetleri’nde iklim uzmanı olarak çalışan Nikolay Karavayev ise Rusya’ya bu yaz iklim silahıyla saldırı düzenlendiğine yüzde 100 emin olduğunu söyledi. Karavayev, şu görüşü savundu:
“ABD Hava Kuvvetleri raporunda net bir dille ‘2025 yılına kadar iklimi müttefikimiz yapmalıyız ifadesi’ yer alıyor. Hatta Pentagon, günümüzde sadece sivil kuruluşların araştırma yapmaya yetkili olduğu uluslararası iklim anlaşmasından çıkmayı da düşünüyor. Bana göre ABD, iklim silahı konusunda öylesine ileri gitti ki yakında bunu gizlemeden dünyaya sergilemeye başlayacak.”

Rusya kavrulurken Avrupa niye serin

Rus uzman Karavayev’e göre, Moskova’nın 40 dereceyle kavrulduğu sırada Avrupa ülkelerinde yaz nispeten daha serin geçiyor. Berlin 18, Varşova 25, Viyana 20, Paris 20 derece. Batıda Ukrayna sınırında etkisini kaybeden yüksek basınç cephesi, Karadeniz kıyılarından kuzeyde Murmansk kutup bölgesine kadar uzanıyor. Ülke sınırlarını takip eden yüksek basınç cephesi onu besleyecek ortam bulunmamasına rağmen dağılmıyor.

HAARP nedir?

RADYO elektronik vericisi kısa adıyla “HAARP” araştırma istasyonu, 1997 yılında devreye girdi. Sırp bilimadamı Nikola Tesla’nın teorilerinin hayata geçirildiği istasyon 3.5 megavat gücünde ve 10 MgHz boyundaki dalgaları iyonesfere gönderiyor.
Belirli bir alan üzerinde güneşten bin misli daha kuvvetli enerji gönderebilme özelliği taşıyor. Uzmanlara göre, bu yapay ışınların yeryüzünden 600 km. yüksekte yansıtılarak dünyanın herhangi bir bölgesine yönlendirilmesi durumunda HAARP, bölgede mikrodalga fırın etkisi yaratıyor.

Haber Tarihi Temmuz 2010 bu yazdıklarıma inanmayan araştırabilir.

Dipnot:Ben sadece Haarp'ın varlığı ve yarattığı etkiler konusunda sizi bilgilendirmeye çalışıyorum.

Ama bence Haarp'ın Van depremiyle bir alakası yok.

Takımı
Galatasaray
Ya bırakın , bir araştırsaymışım. Ben zamanında merak edip bir ton kaynak okudum. Ama artık her deprem her bir olaydan sonra bunlar çıkıyor ortaya.Kusura bakmayın ama bu haarp illuminati vs. çoluk çocuğun ağzına laf oldu resmen (alınmayın) .
99 DEPREMİNİ KİM YAPTI ACABA summer5:

sarkoLata demiş ki:
Ya bırakın , bir araştırsaymışım. Ben zamanında merak edip bir ton kaynak okudum. Ama artık her deprem her bir olaydan sonra bunlar çıkıyor ortaya.Kusura bakmayın ama bu haarp illuminati vs. çoluk çocuğun ağzına laf oldu resmen (alınmayın) .
99 DEPREMİNİ KİM YAPTI ACABA summer5:
herşeye Haarp denmesine bende karşıyım hatta bu konunun Van depremiyle alakası yok.

Ama 17 Ağustos 1999 tarihinin kayıtı neden Haarpın sitesinde yok açıklayabilir misin?

KATİL AMERİKAMI ? 1999 DEPREMİNİ AMERİKALILAR YARATMIŞ
Bülent Ecevit, 17 Ağustos Marmara Depremi sonrasında İsrail'in ve ABD'nin etkisi olup olmadığını araştırmış

Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mete Işıkara, 17 Ağustos Marmara Depremi sonrasında dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'in depremde İsrail ve ABD etkisi olup olmadığını araştırttığını, konuyla ilgili olarak kendisini telefonla aradığını açıkladı
http://video.mynet.com/habervideo/17-AG ... lm/971912/
Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği ve Türk Kızılayı tarafından yürütülen Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi kapsamında Rize'ye gelen Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği Başkanı Ahmet Mete Işıkara, bir basın toplantısı düzenledi. Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu ve Türk Kızılayı Rize Şube Başkanı Mehmet Nuri Gezmiş ile basının karşısına çıkan Işıkara, Rize'de meydana gelen sel ve heyelanların yanı sıra Marmara Depremi ve İstanbul'u bekleyen depremle ilgili açıklamalarda bulundu.

Rize'de sel ve heyelanların sürekli yaşanacağına dikkat çeken Işıkara, "Rize ve Karadeniz sel ve heyelanlarla yaşamayı öğrenmek zorunda. Nasıl Türkiye'de deprem bitmezse, başta Rize olmak üzere Karadeniz'de de sel ve heyelan bitmez" dedi.

"TÜRKİYE'NİN DEPREM HARİTASI DEĞİŞİYOR"

Türkiye'nin Deprem Risk Haritası'nın değiştiğini belirten Işıkara, riskin her bölgede artığını kaydederek, "Bu harita değişecek. Bunu yakında Başbakanlık açıklayacak. Bana göre Türkiye'de beşinci bölge kalmayacak. Beşler dört, dörtler üç olacak. Rize 4. derecede. O üçe dönebilir. Rize'de dördüncü derece deprem kuşağında yaşıyoruz diye güvenli imar konsepti ihmal edilirse Kuzey Anadolu Fayı'nda meydana gelecek depremlerden Rize de etkilenir" diye konuştu.

"İSTANBUL HER GÜN BİR GÜN DAHA DEPREME YAKLAŞIYOR"

Işıkara, İstanbul'un her geçen gün depreme daha da yaklaştığını belirterek, "Ancak devlet İstanbul depremine hazır. Uzun zamandır ciddi hazırlıklar yapıldı. Ama İstanbul, Anadolu'daki bir depremi iyileştirebilir. Sanayi orada, ticaret orada, borsa orada. Büyük bir potansiyel var. Anadolu İstanbul'u iyileştiremez. İstanbul'un kendi kendine yetmesi lazım. Toplumu eğiterek can kaybını en asgariye çekmeye çalışıyoruz. Verilen rakamlara ben katılmayacağım. Göreceksiniz toplumda bir bilinç düzeyi yükselmeye başladı. Can kaybı öngörülen rakamlar gibi olmayacak. Devletimizin de üç günde İstanbul'u toparlayıp borsayı açması gerekiyor. Bir de deprem esnasında İstanbul'a girişlerin mutlak suretle yasaklanması gerekiyor" şeklinde konuştu.

ECEVİT, KOMPLO TEORİLERİNİ ARAŞTIRTMIŞ

Ahmet Mete Işıkara, Marmara Depremi ile ilgili ortaya atılan komplo teorilerinin halen konuşulduğunu ifade ederek, bu teorileri Başbakan Bülent Ecevit'in de araştırttığını söyledi. Işıkara, "Yok İsrailliler gelmiş kuyu kazmış dendi. O yetmemiş gibi Amerikalılar gelmiş, faya girip bir deprem oluşturalım da bakalım ne olacak demişler denildi. Öyle şey olur mu ya. Yok öyle bir şey. Amerikalılar geldi buraya. Ama niye geldiler. Onlarda da aynı tip fay var. Benzer hasarlar oluşturuyor. Ben bu hasarlardan nasıl ders çıkartırımı öğrenmek için geldiler. O zaman ben müdürdüm. Geldiklerinde benimle görüşüyorlardı. O bilgiler bir ara rahmetli Ecevit'i de çok rahatsız etti. Nedir hocam diye telefon etti, ben 'Ciddiye almayın, kale almayın' dedim" dedi.

17 AĞustos Depremi ve Komplo Teorisi adlı film

Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mete Işıkara'nın gündeme getirdiği bu iddia yönetmenliğini Richard Donner yaptığı ve Mel Gibson, Julia Roberts'in baş rollerinde oynadığı Komplo Teorisi "(Conspiracy Theory) filmini akıllara getirdi.

17 AĞUSTOS DEPREMİNDEN ÖNCE ÇEKİLEN KOMPLO TEORİSİ FİLMİ

1997 ABD yapımlı olan film 17 Ağustos Marmara Depreminden önce çekilmiş. Filmin ilginç kılan ayrıntı ise Mel Gibson'in canlandirdigi Jerry Fletcher karekteri ABD başkanının Turkiye ziyareti sırasında "onlar" dedigi bir grubun Türkiye'de bir deprem yaratacaklarını söylüyor. Filmin ilerleyen dakikalarinda ise TV'de Türkiye'de 7.3 siddetinde bir deprem gerçekleştiği haberini görüyoruz.

saçma diyen arkadaşlar neden saçma olduğunu mantıklı bir şekilde açıklayabilir mi ?

Yukarı Alt