Harmonia demiş ki:
The_DifferenT demiş ki:
scruos demiş ki:
of varya şimdi bi şampuan reklamı izledim.of anam of.
içim bi hoş oldu.afedersiniz malum organım kalktı ama nasıl tahrik oldum nasıl tahrik oldum anlatamam

Burda tahrik olan kendini belli ediyor :)
ahahahaha şampuan reklamında boyle olan malum kişi her kimse bu hayatta işi zor :mrgreen:
Bu ciddi değil be hacım, başkasına laf atıyor galiba bunu yazan kişi yani face2face. :D
hhahahahha zaten bende ta..... geçiyom beya banane isteyen istedigini yazar benim için bi problem yok buradaki 2 tarafıda desteklemiyom işte millet birbirini yiyo Haberi yapanların amacıda bu

addIcFb

Aileden
The_DifferenT demiş ki:
Burda tahrik olan kendini belli ediyor :)
ahahahaha şampuan reklamında boyle olan malum kişi her kimse bu hayatta işi zor :mrgreen:[/quote]Bu ciddi değil be hacım, başkasına laf atıyor galiba bunu yazan kişi yani face2face. :D[/quote]
hhahahahha zaten bende ta..... geçiyom beya banane isteyen istedigini yazar benim için bi problem yok buradaki 2 tarafıda desteklemiyom işte millet birbirini yiyo Haberi yapanların amacıda bu[/quote]
aynen bırak kardeşim kim nasılsa öle olsun hallalla kimse onlara kapanın demiorsa baş örtü takanada karışmıcaksın :idea:

2easy4me demiş ki:
güzel kardeşim eger başımızda böyle bir hükümet olmasaydı seve seve türbana evet derdim.
millet kendi inancını yaşar istedigi gibi tamam..
fakat iranla alakalı olan videoyu izledin sanırım.
izlemediysen de izle mutlaka.
bütün bunların hepsi 1 gecede oldu.
1 gece sonra başı açık kadın kalmadı,kalanlar coplandı ve halk tarafından linç edildi.

türbanlı hanımlar kelimenin tam manasıyla virüs gibi yayılıyor.
gerek korkutarak gerek de baskı altına alarak kendi düşüncelerini zorla karşı tarafa empoze ediyorlar.

düşün bakalım bundan 40-50 yıl önce türbanlı oranı bu kadar fazla mıydı.
en basitinden akp iktidarından önce bu kadar türbanlı yoktu değil mi ?

bu türban denen "bez parçası" (ki bana göre öyle istedigim gibi yorumlarım) dini simge olmaktan çıkıp akepe sayesinde siyasi bir simge haline gelmiştir.

bir hekim önlüksüz ameliyata giremiyorsa,bir hakim duruşma öncesi cüppesini giyiyorsa,
bir kız ögrenci de türbanını çıkarıp girmelidir okula.

sonra gitsin hayatında naparsa yapsın.isterse çıplak dolaşsın sokakta.
fakat bu ülkede bazı şeylerin bir adabı var.
?!!!!!! ?!!!!!!

cok guzel demissin arkadasim hemde cok tam tamına benim sahip oldugum dusunceler dedigin gibi gelecegimiz irana benzicek bu gidisle ve yine dedigin gibi kesiinnnlikle turbanli sayisi virus gibi artio hepsi birbirine taktirmaya calisio (biraz garip bi soylem oldu :D)

birinci sayfadan itibaren teker teker herkesin postlarını okudum yorumlar doğru veye yanLış,saçma veya mantıklı
asLına bakarsanız ortada tek bir gerçek vaR görünen...
Bölünüyoruz arkadaşLar bu üLkenin başına her yirmi yılda bir kere çorap örülüyor 1940'larda İnönün geLİşi başLı başına bir oLay 60'lar 80'ler ve şimdi 2000'ler üLke kendini tam toparLayacağı zaman biriLeri geLİyor bu üLkeyi karıştırıyor yükseLİşimize izin veriLmiyor bizi bize düşürüyorLAr.Sağ-soL kavramı hiçbirzaman eskisi gibi oLamayacağı için laik-antilaik olayını çıkarttıLar başımıza sizce bunLarın hepsi tesadüf mü?

artık maşa oLmayaLım hatta maşa biLe değiL çıra oLuruz sadece kendimizLe beraber bu üLkeyide yakarız böLünmeyin Din bir yönetim şekLi değiLdir yaşama tarzıdır yaşam tarzınızı devLEte uyguLayamayız devLet
beLİrLİ temeL taşLAr üstüne kuruLmuştur bu temel taşLarLa oynanmaya kaLkıLırsa ki şuanda aynen öyLe
yapıLıyor üLkenin düzeni bozuLur bÖlünür huzursuzLuk oLur....

Benim okuLumda kantinde türbanLıLar bir masada başı açıkLar bir masada oturuyorLar bu üLke bölünüyor tartışma programLarında insanLar birbirini parçaLAyacak gibi bakıyor böLünüyoruz,forumda biLe kutupLAr aLışmış arkadaşLar sanaL aLemde biLe böLünüyoruz.

"ProföserLEr bir oturumda dünyanın en güçLü üLkesi hakkında konuşuyorLAr ve hepsi fikrini söyLüyor..
Alman profosör:Dünyanın en güçLü üLkesi Almanya diyor savaşLardan hep yenik çıkmamıza rağmen haLa ayaktayız ve sanayimz çok güçLü
A.B.D'li profosör:Dünyanın en güçLüsü biziz çünkü en güçLü ordu bizde
Diğer profLArda kendi üLkeELrini överken,İngiliz prof diyorki dünyanın en güçLü üLkesi Türkiye'dir diyor
Herkes şaşırıyor A.B.D'li "onLarın bize çok borcu vaR bu oLamaz diyor",Alman"biz oLmasak biçok Türk açtı diyor ".Diğer profLArda karşı çıkarken,İngiliz prof anLatmaya başLAr..:
OsmanLıdan itibaren ülkeyi sömürdük içten karıştırdık dıştan karıştırdık milyarlarca dolar borç verdik borçlandırdık ama bu üLke hala çökmedi haLA bitiremedik haLa Ayaktalar ve ordusu hala herkese kafa tutabiliyor diyor.."

Biz kenetLendik mi önümüzde duracak hiçbir güç yok arkadaşLar.Dünyada en koLay sömürüLen şey "Din"dir arkadaşLAr bu oyunLara kanmayaLım bu sefer o iç ve dış güçLer beLaLtı çaLışıyor kanmayaLım Lütfen... :?!

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
"ProföserLEr bir oturumda dünyanın en güçLü üLkesi hakkında konuşuyorLAr ve hepsi fikrini söyLüyor..
Alman profosör:Dünyanın en güçLü üLkesi Almanya diyor savaşLardan hep yenik çıkmamıza rağmen haLa ayaktayız ve sanayimz çok güçLü
Diğer profLArda kendi üLkeELrini överken,İngiliz prof diyorki dünyanın en güçLü üLkesi Türkiye'dir diyor
Herkes şaşırıyor A.B.D'li "onLarın bize çok borcu vaR bu oLamaz diyor",Alman"biz oLmasak biçok Türk açtı diyor ".Diğer profLArda karşı çıkarken,İngiliz prof anLatmaya başLAr..:
OsmanLıdan itibaren ülkeyi sömürdük içten karıştırdık dıştan karıştırdık milyarlarca dolar borç verdik borçlandırdık ama bu üLke hala çökmedi haLA bitiremedik haLa Ayaktalar ve ordusu hala herkese kafa tutabiliyor diyor.."
ne kadar basit bir yazı olsa da, muhteşem bir duygu veriyor satırlar teşekkürler güzelim bunu yazdığın için ?!!!!!!...

RoyalFlush

Bilgiliyim
EFendi demiş ki:
Dünyada en koLay sömürüLen şey "Din"dir arkadaşLAr bu oyunLara kanmayaLım bu sefer o iç ve dış güçLer beLaLtı çaLışıyor kanmayaLım Lütfen... :?!

kesinlike katılıyorum.

yazının geri kalanıda gerçekten üstünde düşünülmesi gereken konular.aslında düşünmeye gerek yok ama...

EFendi demiş ki:
birinci sayfadan itibaren teker teker herkesin postlarını okudum yorumlar doğru veye yanLış,saçma veya mantıklı
Bölünüyoruz arkadaşLar bu üLkenin başına her yirmi yılda bir kere çorap örülüyor 1940'larda İnönün geLİşi başLı başına bir oLay 60'lar 80'ler ve şimdi 2000'ler üLke kendini tam toparLayacağı zaman biriLeri geLİyor bu üLkeyi karıştırıyor yükseLİşimize izin veriLmiyor bizi bize düşürüyorLAr.Sağ-soL kavramı hiçbirzaman eskisi gibi oLamayacağı için laik-antilaik olayını çıkarttıLar başımıza sizce bunLarın hepsi tesadüf mü?

artık maşa oLmayaLım hatta maşa biLe değiL çıra oLuruz sadece kendimizLe beraber bu üLkeyide yakarız böLünmeyin Din bir yönetim şekLi değiLdir yaşama tarzıdır yaşam tarzınızı devLEte uyguLayamayız devLet
beLİrLİ temeL taşLAr üstüne kuruLmuştur bu temel taşLarLa oynanmaya kaLkıLırsa ki şuanda aynen öyLe

Benim okuLumda kantinde türbanLıLar bir masada başı açıkLar bir masada oturuyorLar bu üLke bölünüyor tartışma programLarında insanLar birbirini parçaLAyacak gibi bakıyor böLünüyoruz,forumda biLe kutupLAr aLışmış arkadaşLar sanaL aLemde biLe böLünüyoruz.

Biz kenetLendik mi önümüzde duracak hiçbir güç yok arkadaşLar.Dünyada en koLay sömürüLen şey "Din"dir arkadaşLAr bu oyunLara kanmayaLım bu sefer o iç ve dış güçLer beLaLtı çaLışıyor kanmayaLım Lütfen... :?!

?!!!!!!! Aynen takılıyorum .

Ama bazı insanlarında şunu iyi anlamasını isterim

1.Ezanımıza yapılmak istenenler sizce ne kdar doğru
2.Türbana bez parçası demek yanlıştır.( bayraklarda bez parçasıdır - kimse bu kısmı çarpıtmasın ) önemli olan değerlerdir.
3.akp ye oy verdik diye bazı şahıslar tarafından cahil , aptal , koyun , kömürle satın alınabilir gibi sözler sölenmesi hiç ama hiç doğru değildir.

HİÇ KİMSE M.K ATATÜRK Olamaz yanlızca onun izinden
Tamam kardeşim bu ülkede düşünme özgürlüğü var demokrasi var seçme özgürlüğü var kimsenin bunlara birşey dediğide yok zaten ama akp yi asla savunma savunulacak bir parti değil çünkü o adi insan M.K ATATÜRKE hakaret etti ve yargılanmadı asker liğini yapmadı kısa bir dönem yargılandı bana o adamın partisini savunma Şunu aklınızdan çıkarmayınn

DİN VE DEVLET İŞLERİ KARIŞTIĞI ZAMAN O ÜLKE YOBAZLAŞMAYA MAHKUMDUR !!!

scruos demiş ki:
EFendi demiş ki:

2.Türbana bez parçası demek yanlıştır.( bayraklarda bez parçasıdır - kimse bu kısmı çarpıtmasın ) önemli olan değerlerdir.
3.akp ye oy verdik diye bazı şahıslar tarafından cahil , aptal , koyun , kömürle satın alınabilir gibi sözler sölenmesi hiç ama hiç doğru değildir.

arkadaşım siz akp ye düşman olanlara dinsiz,kafir demeyi biliyorsunuz ama ?

ps:işte bayrak bir ülkenin simgesidir.onun bagımsız bir devlet oldugunu bildiren bir semboldür.
ona asla bez parçası diyemezsin fakat ne idügü belirsiz kur'an'da bile yazmayan ve milletin kendi kafasından uydurdugu birşeye bez parçası diyebilirsin.(bkz.türban)

ayrı bir ps:bu 22 temmuz seçimlerinden 1 hafta önce akp vatandaşa 20 ytl lik çek dagıttı.
güya ihtiyaçlarını karşılasınlar diye ama seçimden 1 hafta önce ?!
ve mahalle halkının en yoksullarına gitmedi bu çekler.
durumu normal olan insanlara gitti(istanbulda yaşıyorsan haberin oluyor+televizyonda da gösterildi çekleriyle herşey ve akp inkar etmedi).
şimdi sence bu yapılan PARAYA İNSAN SATIN ALMAK DEĞİL MİDİR ?
belki sen kömür için oy vermedin ama doguda sana 1000lerce insan gösterebilir uzmanlar,verilen kömüre karşılık oy verenleri..

2easy4me demiş ki:
scruos demiş ki:
EFendi demiş ki:

arkadaşım siz akp ye düşman olanlara dinsiz,kafir demeyi biliyorsunuz ama ?

ps:işte bayrak bir ülkenin simgesidir.onun bagımsız bir devlet oldugunu bildiren bir semboldür.
ona asla bez parçası diyemezsin fakat ne idügü belirsiz kur'an'da bile yazmayan ve milletin kendi kafasından uydurdugu birşeye bez parçası diyebilirsin.(bkz.türban)

ayrı bir ps:bu 22 temmuz seçimlerinden 1 hafta önce akp vatandaşa 20 ytl lik çek dagıttı.
güya ihtiyaçlarını karşılasınlar diye ama seçimden 1 hafta önce ?!
ve mahalle halkının en yoksullarına gitmedi bu çekler.
durumu normal olan insanlara gitti(istanbulda yaşıyorsan haberin oluyor+televizyonda da gösterildi çekleriyle herşey ve akp inkar etmedi).
şimdi sence bu yapılan PARAYA İNSAN SATIN ALMAK DEĞİL MİDİR ?
belki sen kömür için oy vermedin ama doguda sana 1000lerce insan gösterebilir uzmanlar,verilen kömüre karşılık oy verenleri..
birşeyin ne olup olmadığını bilmeden savunmayalım
halka kimse hakarette bulunamaz türkiye özgürlükler ülkesidir veisteyen istediğini yapar
sen kimseye burda türban takamazsın diyemezsin.
ve demokratiğiz die bağırıosunuz nie halkın seçimine hakaret edionuz isteyen isstediğine
oy verir sen karışamazsın ama istediğini düşün söyle düşünce özgürlüğüne karşı çıkmak olur herkes sizin gibi yaparsa hoşgörü dayanışma die bişi kalmaz
chp akpnin ayağını düşürmeye çalışıosa ve iktidar bişi yapmıo die bağırıosa bunun sorumlusu chp vb partilerdir

üniversitede takamaz o kadar işte.
böyle hükümet varsa takamaz.
kimsenin benim ülkemin gelecegi ile oynamaya hakkı yok.
İRAN'DAKİ VİDEOYU İZLEMEDİN Mİ ARKADAŞIM.
BUNLARIN BU GİDİŞLE TÜRKİYEDE OLMASI İMKANSIZ DEĞİL.
ATAMIZ KIYAFET DEVRİMİ YAPTIYSA BUNA UYACAKSIN.
O ZAMAN HERKES FES TAKSIN ? ne bileyim cüppe falan giysin.
bu mu demokrasi ?

demokrasi demokrasi diye bagıranlar bugun kürdistan dedikleri sefil, hayali bir devlet için bagımsızlık istiyor.

şunu hiç bir zaman unutma.
BU DÜNYADA AMERİKA DAHİL HİÇBİR ÜLKEDE DEMOKRASİ YOKTUR.
senin bildigin demokrasiler sadece kagıt üstünde olanlardır.
demokrasi varsa neden afrikanın çogu ing ve abd sömürgesi?
insan hakları diye birşey de yoktur.
eger varsa filistin veya ırak'ta neden sömürüldü ve hunharca katledildi halk?

uyan arkadaşım uyan.
dünya sandıgın kadar tozpembe bir yer değil.

ben de foklar katledilmesin diye sokakta çırılçıplak dolaşayım o zaman ?
olmaz değil mi ?
gördügün gibi etik değil.tıpkı sizin öneriniz gibi..

iran senden benden geri bir ülke değil adamların yapmadıkları şey kalmadı,
isteyen istediğini taksın zorunluluk felan getirilmioki,kürdistanı felan kimse istemio kürtler kendileri bile istemio,
demokrasinin olmadığına inanıosan demokrasiy savunamazsın

arkadaşım birşeyleri ögren de gel.
senden geri ülke değil iran diyosun.
ülke miyiz biz? önce cümlelerini düzgün kur.
dedigine gelince iran bizden toplum olarak en az 70 yıl geride.
sen öyle olmak isteyebilirsin ama biz istemiyoruz anladın mı ?

kürtlerin kendisi bile istemiyo kürdistanı demişsin saçmalık..
istemeyen çok arkadaşım var tabi tanıdıklarım da..
ama yüzde 60'ı istiyor diyeyim ben sana heleki doguda halk cahil.
pkk yandaşları hemen kandırır onları kendi saflarına katmaları 1 saniye sürmez..
demokrasiyi savunurum savunmam seni ilgilendirmez.
ama dünya üstünde demokrasi denen kavramın nasıl iflas ettigini görebilecegin çok örnek var.

2easy4me demiş ki:
arkadaşım birşeyleri ögren de gel.
senden geri ülke değil iran diyosun.
ülke miyiz biz? önce cümlelerini düzgün kur.
dedigine gelince iran bizden toplum olarak en az 70 yıl geride.
sen öyle olmak isteyebilirsin ama biz istemiyoruz anladın mı ?

kürtlerin kendisi bile istemiyo kürdistanı demişsin saçmalık..
istemeyen çok arkadaşım var tabi tanıdıklarım da..
ama yüzde 60'ı istiyor diyeyim ben sana heleki doguda halk cahil.
pkk yandaşları hemen kandırır onları kendi saflarına katmaları 1 saniye sürmez..
demokrasiyi savunurum savunmam seni ilgilendirmez.
ama dünya üstünde demokrasi denen kavramın nasıl iflas ettigini görebilecegin çok örnek var.
İran avrupa ile baglantısı kesildi kendi üretmeye basladı üreten ülke her zaman bir adım öndedir sen daha pkknın ne oldugunu bilmiyorsun kendi tanıdıklarımdan biliyorum memlekette pkklılar herkes bilir magralarda kalır evet daga cıkanlar öle ama kuzey ırakta kalanlar hepsi villarda kalıyorlar inanmayan olursa benim dedemin arkdasın torunları 5-6 senedir pkkdadırlar ve anne babaları ve dedesi almanyadan cocuklarını görmek için kuzey ıraga gittiler ve orda bir torunun kolu kesildigini görmüş pkk basının alın götürün dedigi halde torunlarının istememesi üzerine alamadılar gecen zaman sınırötesinde yapılan catısmalarda milletin gözünü boyamak içindir bak kurtlar vadisindeki abdülheyi kökeni bilen var mı karslı digorlu herkes gitsin digorluları arastırsın %99'u pkkdır isteyen inansın istemeyen inanmasın evet + pkkdaki insanlar cahil degil bir cogu üni mezunu daga cıkmıslar serefsızler ülkemizi bölmeye calısıyorlar öle kamplarda yetisiyorlar ki en az 5-6 sene egıtım alıyorlar egıtım sonrsasında ufacık tası 400mden vuramayanı öldürüyorlar pkkdaki insanlar cahil degildir bunu dile getirmek istedim simdi bunu okuyanlar beni pkk sanmasın antipkk hersey demokrasi için ise TEK TÜRKİYE!!!

HİÇ KİMSE M.K ATATÜRK Olamaz yanlızca onun izinden
Arkadaşım ister uni mezunu olsuyn ister olmasın cahil olup olmaması öenmli değil bizde biliyoruz pkk nın ÇOĞUSUNUN cahil olmadığı zaten şehirlerden topluyorlar adamlarını kafası karışık tam kıvamda olanı birazda aklını karıştırıp birşeyler vahat edip götürüyorlar bunları hepimiz biliyoruz ama asıl sorun bu değil fransada ,ırakda güney doğu anadolu bölgesi kürdistan die geçiyor ve ben bunu duyduğumda deliye döndüm gözüm dönde kürtlerden nefret etmeye başladım benim bir çok kürt arkadaşım vardı hepsiyle ilişkiyi kesdim Aslında %40 ının suçu yok ama pisikolojik birşey bu neyse bunu geçdim . Şunu sakın unutma tamam sanayide gelişmek çok önemli brşey ama sanayisi gelişti diye bir ülke kalkınamaz iran TÜRKİYEDEN tabikide kat kat düşük bir ülke her yönden bu sebebden İran ı savunma altına alma :) bu söylediklerimi yalış şekilde anlamanı istemem sadece doğruları önüne serdim ?!!!!!!!

Konumuz eğer buraya kdar geldi ise Türkiyemiz ile iran arasında bi karşılaştırma söz konusu ise bende şunları sölemek isterim.

öncelikle iran kendisine yapılmak istenen herhangi birşey olursa baş kaldırabilcek kadar bağımsız bir ülke ( bizimkiler gibi amerikanın her dediğine eyvallah demez )
bu kısmı iyice anlamışsınızdır umarım.
afganistanda türk askerimizin ne işi var huzuru sağlamak mı ? ( filistinde huzur yok )
bu kısmıda iyice anlamışsındır umarım..

Kimsenin kapısından içeri girme gibi bi derdi yok ( avrupa kapılarında yıllardır bekletiliyoruz ) sadece bizim ile gönül eğlendiriyorlar.avrupaya girceğimizi kimse beklemesin zaten almak istediklerini aldılar bizden.

iranda susurluk olayları gibi olaylar olmaz ( susurluk susurluk dediler ne oldu herkez bereat )
bir çocuğa baklava çaldığı için ömür boyu ....
trilyonları götürene de 3-5 ay gibi ceza verilmez
10-20-30 defa kapkaç yapan bir insan yakalandığı akşamı serbest bırakılmaz
( bu sistemi gördükçe her ülkenin yasaları bana daha iyi görünüyor )

iranda bir insanı öldüren idam edilirken bizim ülkemizde ise 30 bin insanımızın ölümüne sebep olan bir p.i.çi (küfür hak edene ) iyi şartlarda yaşatılmaya çalışıyoruz ( askerde arkadaşım imralı ceza evinde askerlik yaptı - hergün 2 hemşire başında özel doktorlar emrinde öle iyi bakıyormışki anlatmaya zman yetmez )

iranda bir dilencinin apartmanı arabası olmaz ( bizimkiler biraz daha dilenseler en zenginler arasına giricekler :lol: ) bu sahtekarlığı yapanlarda cezasız bırakılıyor

Bu saydıklarım bana göre iranın artılarıdır.

iranı övüyorsan git irana laflarını duymak istemem.

Haa bizimde irana göre kat kat artılarımız var tabii .
bu artıları siz dile getirirseniz sevinirim

Yukarı Alt