Milli basketbolcu Mehmet Okur'un da formasını giydiği Utah Jazz, deplasmanda New Jersey Nets'i 108-92 mağlup etti.

Yeni sezona genç bir kadroyla başlayan ve ilk 18 maçın tümünü kaybederek NBA tarihine adını ''en kötü sezon başlangıcı yapan takım'' olarak yazdıran New Jersey Nets, Izod Center'da ağırladığı Batı Konferansı'nın iddialı takımı Jazz'a farklı skorla boyun eğdi.

Mehmet Okur, 8 sayı, 6 ribaunt ve 3 asist ile mücadeleyi tamamladı. Okur, maçın ilk periyodunda kısa sürede iki faul alınca antrenörü tarafından kenara alındı. İkinci periyodun sonlarında tekrar oyuna dahil olan milli oyuncu, karşılaşmada toplam 25 dakika 22 saniye süre aldı.

Genç oyunculardan kurulu Nets, 24. mağlubiyetini Mehmet Okur'a karşı alırken, mücadelenin sonuna doğru salonu dolduran az sayıda Jerseyli taraftar da karşılaşmayı terk etti.

Karşılaşma sonrası soyunma odasında Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulunan Okur, ''Nets sezona çok kötü başladı. Biz onların bu durumunu biliyoruz ama mağlubiyetlerine bakmadan kendi oyunumuzu oynamak durumundaydık'' dedi.

Bir hafta sürecek beş maçlık deplasman serisine çıktıklarını kaydeden Okur, serinin ilk maçından galibiyetle ayrılmanın da kendilerine moral verdiğinin altını çizdi.

-HEDEF ŞAMPİYONLUK-
Milli basketbolcu, takım olarak sezona ağır sakatlıklarla başladıklarını, kendisinin de ciddi sakatlıklar ve hastalıklar geçirdiğini belirterek, ''Daha ilk maçın onuncu saniyesinde sakatlandım. Dizim ve ayak bileğimdeki sorunlar nedeniyle iki maçta yer alamadım. Tam iyileşip sahaya döndüm derken bu kez de ağır bir hastalık geçirdim ve direncim düşünce dört maçta yer alamadım. Takımda da pek çok sakat vardı. İlk 15 maç kenardan destek alamadık. Bazen sahaya 8 kişi bile çıktık. Şimdi daha yeni yeni toparlanıyoruz'' dedi.

Los Angeles Lakers, San Antonio Spurs ve Orlando Magic galibiyetlerinin ardından bir önceki maçta evinde Minnesota Timberwolves'a sürpriz şekilde yenildiklerini kaydeden Mehmet Okur, 'Minnesota, New Jersey gibi genç takımlara dikkat etmek lazım. Çünkü şampiyonluk iddiası olmayan genç takımlar. Kaybedecek bir şeyleri yok ve gençler o tempoyu tutturunca maçı döndüremiyoruz'' diye konuştu.

NBA Ligi'nde Batı Konferansı'nda altıncı sırada yer aldıklarını ifade eden Okur, sezonun daha başlarında olduklarını ve ligde üst basamaklara çıkacaklarını, hedeflerinin iyi bir play-off serisinin ardından şampiyonluk olduğunu vurguladı.

-HİDAYET VE ERSAN YENİLDİ-
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'ne bu sezon iyi bir başlangıç yapan Milli oyuncu Ersan İlyasova'nın da formasını giydiği Milwaukee Bucks, evinde konuk ettiği geçen sezonun şampiyonu Los Angeles Lakers'a Kobe Bryant'ın son saniye sayısı ile 106-107 kaybetti.

İlyasova, 24 sayı, 5 ribaunt ve 4 asist ile takımının en etkili oyuncusu olarak öne çıktı. Lakers'a galibiyeti getiren Bryant 39 sayı, 7 ribount ve 4 asist ile oynadı.

Toronto Raptors formasıyla mücadele eden Hidayet Türkoğlu ise, eski takımı Orlando Magic'e deplasmanda 118-99 yenildi. Türkoğlu karşılaşmayı 14 sayı, 4 ribaunt ve 4 asist ile tamamladı.

Ligde alınan diğer sonuçlar şöyle:
Atlanta Hawks - Memphis Grizzlies: 110-97
Indiana Pacers - Charlotte Bobcats: 101-98
Orlando Magic - Toronto Raptors: 118-99
Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers: 101-108
Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers: 95-120
New Orleans Hornets - Detroit Pistons: 95-87
Oklahoma City - Dallas Mavericks: 86-100
Denver Nuggets - Houston Rockets: 111-101
Sacramento Kings - Washington Wizards: 112-109
Golden State Warriors - San Antonio Spurs: 91-103

Lige, TSİ yarın (Cuma) sabaha karşı yapılacak 3 maçla devam edilecek.

Yukarı Alt