USB ucunun hangi tarafının üstte olacağını bir türlü tutturamıyorsanız, Double USB adlı bu konsept tasarım dertlerinze derman olacak.

Bilgisayarlar üzerinde yer alan bağlantı arayüzleri arasında en sık kullanılanı hiç kuşkusuz USB. Hemen her türlü kontrol cihazı, bellek, harici disk ve daha birçok cihaz USB üzerinden bilgisayara bağlanıyor.

USB girişlerini çok sık kullanıyorsanız mutlaka cihazları yanlışlıkla ters takmaya çalıştığınız olmuştur.
USB girişlerinin yapısı gereği bir cihazı ters olarak bağlamak mümkün değil fakat ucun hangi tarafının doğru olduğunu her seferinde tutturmak da mümkün olamayabiliyor.

İki Taraf da Doğru
Kullanıcıların bu sıkıntısına çözüm bulmak için kolları sıvayan Ma Yi Xuan adlı tasarımcı Double USB adını verdiği konsept tasarımla bir sonuca ulaştığını düşünüyor.
Tasarımda USB ucunun hem altı hem de üstü kapalı gözüküyor. Ancak aslında iki tarafta da bağlantı için uçlar bulunuyor. Ucu USB girişine soktuğunzda girişin hangi tarafında plastik engel varsa ucun o tarafındaki kapalı kısmı içeri itiliyor.
Bu şekilde USB ucunu girişe hangi taraftan sokarsanız sokun bağlantıyı yapabiliyorsunuz. Henüz bir konsept tasarım olan Double USB'nin cihazlarda kullanılıp kullanılmayacağını ise zaman gösterecek.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ohannesss ama harbiden bir tasarım harikası proje adamı takdir ediyorum helal olsun :kalp:

Ps : benim içinde sorun olmuyor kabloyu bakmadan elime alıyorum ekrana bakarken elimi yuvaya götürüyorum o yoldaki geçen sürede parmağımla fişin üzerinde ki işareti seçmeye çalışıyorum işaret varsa doğru taraf diyip sokuyorum yoksa takla attırıyorum ve sokuyorum makara:

Yukarı Alt