1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

USB ile Windows 7 Yüklemek Kolaylaşıyor


 1. Xplosive

  Xplosive Bilgiliyim rank8

  Kayıt:
  30 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  2.556
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]
  Netbook'larda DVD bulunmaması Windows 7'e geçmek isteyen ve bu cihazı kullanan tüketicilerin başını bayağı ağrıttı. Ancak şikayetleri dikkate alan Micorosft sorucu çözecek bir yöntem geliştirdi.

  Şu sıralar hemen her kullanıcı popüler işletim sistemi Windows 7'ye geçmek için hazırlık yapmaya başladı. Ancak, makinenizde bir DVD okuyucu yoksa Win 7'ye geçiş sürece bayağı sancılı olacak. Özellikle Netbook kullanıcıları için bu işlem fazlasıyla zorlu bir hal alıyor. Standart olarak DVD okuyucusu bulunmayan bu cihazlara bir program yüklemek için kullanılan yaygın yöntem ise bu işi USB bellekler sayesinde yapmak.

  Fakat Microsoft tam olarak bu sisteme destek vermediği için Netbook kullanıcılarının başı yükleme sırasında fazlasıyla ağrımıştı. Firma bu şikayetleri dikkati alıp USB'den de Win 7 yüklemeyi sağlayacak bir program çıkarttı. Windows 7 USB / DVD Download Tool adlı bu yazılım açık kodlarla hazırlandı. Program, USB diskleri, boot edilebilir hale getirecek ve bu şekilde Win 7'yi netbook'lara da kurabileceksiniz.​
   
 2. Unforgiven

  Unforgiven Buralıyım rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.605
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Güzel habermiş, teşekkürler.