NiGHTMaRe

Aileden

UYARI!!: USB den windows 7 kurmak için öncelikle bilgisayarınız "USB BOOT" özelliği olması gerekir.. Bilgisayarınızın USB BOOT özelliğini öğrenmek için; USB Bellek (Flash Disk) takılı iken bilgisayarınızı yeniden başlatıp "BIOS" ekranına girin. "BOOT" menüsünde USB Bellek' i (Flash Disk) görebiliyorsanız veya "USB HDD" seçeneği varsa USB DISKTEN bilgisayarınıza sorunsuzca windows 7 yi kurabilirsiniz!!

Bootable USB DISK İçin Gerekli Dosyalar

1) En az 4 GB'lık bir USB bellek

USB bellek deki bilgilerinizi mutlaka yedek alın.. Yedek aldıktan sonra USB belleği biçimlendirin..

2) Orijinal Windows 7 .iso Dosyası

Kullanacağınız .iso dosyası mutlaka orjinal olmak zorundadır.. çünkü program sonradan yapılmış .iso dosyasını kabul etmemektedir..

3) Windows 7 USB DVD Tool

USB Disk yapımında kullanılacak programdır..

Bootable USB DISK Hazırlama

Öncelikle bilgisayarınıza yukarıda indirmiş oldugunuz "Windows 7 USB DVD Tool" programını kurun.. Kurulum tamamlandıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin..

ADIM 1

Windows 7 USB DVD Tool programını çalıştırın.. Gelen ekranda "Browse" butonuna tıklayın ve indirmiş oldugunuz "Orjinal Windows 7.iso" dosyasını gösterip "Next" butonuna tıklayın..

ADIM 2

2. Adım ekranında iken, en az 4 GB belleği olan flash diski bilgisayarınıza takın ve "USB device" butonuna tıklayın.

ADIM 3

3. Adım ekranında aşağıdaki resimde gösterilen bölümden USB Disk i (Flash Disk) seçin ve "Begin copying" butonuna tıklayın...

ADIM 4

Program USB Diske windows 7 dosyalarını kopyalamaya başlayacaktır.. Bilgisayarınızın ve USB Disk in hızına göre kopyalama süresi değişebilir.. Kopyalama işlemi bittikten sonra USB Disk kuruluma hazır hale gelecektir..

ADIM 5

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra USB DISK (Flash Bellek) bilgisayarınızda takılı iken; Bilgisayarınızın "BIOS -> BOOT" ekranındaki ilk seçeneği "USB Device - USB Hard Drive (USB Disk)" olarak ayarlayın ve windows 7 kurulumuna geçin..

UYARI!! Windows 7 kurulumunda aşağıdaki resimde bulunan "Windows Yükleniyor" ekranındaki 3. adım olan "Özellikler Yükleniyor" kısmından sonra bilgisayarınız kapanıp tekrar açılacaktır.. Bilgisayarınız tekrar açıldıktan hemen sonra yukarıdaki "BIOS" ekranındaki işlemlerde; "BOOT" ekranında ilk seçenek olarak seçmiş olduğunuz "USB DISK" kısmını "Hard Drive" olarak değiştirin (Bilgisayarınız Hard Disk' i). Aksi taktirde kuruluma kaldıgı yerden devam etmeyip tekrar windows kurulumuna geçecektir..

~ ADIM ADIM WİNDOWS 7 KURULUMU ~

Windows kurulumunda standart olan; bilgisayarınızın "BIOS" ayarlarından "BOOT" menüsünden seçtiğiniz "CD veya DVD ROM" ile başlatma seçeneğini seçtikten sonra bilgisayarınızı tekarar başlatın ve kurulum ekranına geçin.. Şimdi sırasıyla aşağıdaki adımları takip edin..

ADIM 1

İlk olarak karşınıza "dil ayarları", "saat ve para birimi" ve "klavye seçeneği" olan ekran
gelecektir.. burada gerekli seçimlerinizi yaptıktan sonra "İLERİ" sekmesine tıklayın..

ADIM 2

"Şimdi Yükle" seçeneğini seçerek ilerleyin..

ADIM 3

"Lisans Koşullarını Kabul Ediyorum" sekmesini işaretleyin ve "İleri" butonuna tıklayın..

ADIM 4

"Özel (Gelişmiş)" bölümünü tıklayarak ilerleyin..

ADIM 5

"Sürücü seçenekleri (gelişmiş)" bölümüne tıklayın..

ADIM 6

Bu bölümde bilgisayarınızda mevcut bulunan sürücüler bulunmaktadır.. (C ,D, E vb..)
Burada windows u hangi bölüme yüklemek istiyorsanız o bölümü seçin ve "Biçimlendir" sekmesine
tıklayarak sürcünüzü biçimlendirin ve "İleri" butonuna tıklayın..

ADIM 7

Windows yüklemeye başladı.. Bilgisayarınızın hızına göre windows un yüklenme süresi değişecektir.

ADIM 8

Bilgisyarınız birkaçkere kapanıp açıldıktan sonra yükleme işlemi tamamlanacaktır..
ve sırasıyla aşağıdaki bölümler gelecektir.. Gelen ilk bölümde "kullanıcı adınızı" girerek "İleri"
butonuna tıklayın..

ADIM 9

Bilgisayarınız açılırken "parola" istemesini istiyorsanız "parola" kısımlarını doldurun ve "İleri"
butonuna tıklayın..

ADIM 10

"ÜRÜN ANHTARI" kısmına hiçbirşey yazmayın ve "İleri" butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçin..

ADIM 11

"Önerilen Ayarları Kullan" sekmesine tıklayın...

ADIM 12

Son aşama olarak "saat ve tarih" ayarlarını yaptıktan sonra "İleri" butonuna tıklayın ve
Windows 7 kurulumunu tamamlayın...

ARTIK WİNDOWS 7 KURULUMU TAMAMLANMIŞTIR...
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt