1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Üniversite Tercihleri (YARDIM)

1. NewJersey

NewJersey   paparazzi rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrardan konu açıyorum hepinizden özür dilerim.Bildiğiniz üzere LYS sonuçları açıklandı ve durumum berbat zaten iyi olabilmesi için mucize gerekiyordu olmadi: Anadolu Teknik Lisesinden mezun oldum ve hayatım boyunca hiç ders çalışmadım.Derste ne dinlediysem bu zamana kadar geldim.Fakat son sene deyipte üniversite sınavına hazırlanmadım.Dershaneye gittim fakat dersleri dinlemedim gezdik eğlendik şimdi sonuçlar gelince kafaya dank etti olmadi:.Önümde 7 günüm var iyi bir şekilde düşünüp bir karar vermek zorundayım.2 yıllık geçis hakkım var.Fakat 10 kişinin 9 u kesinlikle ve kesinlikle 2 yıllığa geçis yapmamı önermiyor.Herkes 1 yıl daha oturup adam gibi çalışmamı tavsiye ediyor.Sizce ne yapmalıyım ? Bu zamana kadar hiç çalışmadığım için kapasitemin ne kadar olduğunu bilmiyorum.Ama kendime güveniyorum.Sınıf arkadaşlarımın hemen hemen hepsi 2 yıllık geçiş hakkını kullanacaklar.Onlar 2 yıllıktan güzel bir yerlere gelirler ve ben 1 sene daha hazırlanıp bir baltaya sap olamam korkusu var sadece.Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

2. Lordzek

Lordzek Buralıyım psuser paparazzi rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    2 yıllıktan güzel bir yere gelmek diye birşey yok öncelikle bunu bil. Ülkemizde olan olağanüstü saçma sistemlerden sadece biri. Bana kalırsa 1 sene boyunca adam akıllı hazırlanıp 4 yıllık güzel bir üniversite tuttur.

3. Lenneth

Lenneth   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekstil
    1 sene boyunca oturup ders çalışıp 4 yıllığı tutturacağım diye kıçını yırtacağına, 2 yıllık yatay geçiş yap 2. yılın sonunda DGS'ye hazırlan kıçıını yırt, zaman kaybın olmaz ve önünü daha net görüp daha sorumluluk alabileceğin işler yaparsın sonuçta şu anki yaşından 2 fazla olacaksın. Benim planım bu, yine de sen bilirsin. :beer:

4. Ufck

Ufck Nemesis exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    48

Envanter:

1 yıl adam akıllı çalışcam desende zor 100 tanede belki 10 tanedir bence. çünkü bu sefer ne okul olcak ne birşey hep ders çalışmassın bir çalışırsın iki çalışırsın üçüncüde sıkılır gezersin. daha kötüye bile gidersin. Gökhanın dediği gibi yap bence. 2 yıllık hakkını kullan o cebinde dursun . onu kullan bakarsın beğenmessin bölümü dondurur calısırsın ama cebinde hep 2 yıllık bulunsun.

5. CezaAlp

CezaAlp Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Çalışacağına inanıyorsan , bir sene daha dene.

6. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    Anadolu teknik mezunuyum , hayatımda hiç ders kitabı açmadım bu güne kadar.Lisenin dördüncü yılında kazanamayacağımı bildiğim için dershaneye bile gitmedim , sınava girdim kazanamadım.
    Bir çok arkadaşım iki yıllık bölüme geçiş yaptı, ben geçiş yapmadım.
    Dershaneye yazıldım , oturdum az buçuk dersleri dinledim verilen ödevleri yaptım.
    Hazırlanma sürecinde iki yıllık geçen tüm arkadaşlarım facebook'tan yazdı ve aramızda hep "üniversite nasıl yer bilmezsin sen" tarzı konuşmalar geçti.
    Bu arkadaşlara 2 yıl bittiğinde ne yapacaksın? diye sorduğumda yok yatay yok dikey geçiş yapacağım vs vs dediler.
    Sınava girdim 4 yıllık bir yer kazandım, üniversiteye başladım.
    Dönem sonlarına doğru iki yıllık geçiş yapan arkadaşlarım da hesap ve endişe başladı."Ortalamam şu şekilde , matematikten şu neti yapsam geçerim aslında ama çok zor." sözleriyle gelmeye başladılar bana.
    Dönem bitti mezun oldular , hepsi esnaf şimdi.Asgari ücrete çalışıyorlar.

Yapabileceğin ve tutturabileceğini düşündüğün bir hedefin varsa bir yıl bırakmanı tavsiye ederim, yok ben mühendisliğe kasacağım diyorsan , iki yıllık oku.Kendine başaramayacağın hedefler koyma.
    Örnek vermek gerekirse bilgisayar öğretmenliği okuyabilirsin.Oturup biraz matematik çalışıp YGS'de 15 matematik neti , 5 fen neti , 25'er türkçe ve sosyal neti çıkardığında 250 puan tutuyor.40 puan gibi bir puanda okulundan geldiği düşünülürse 290 puana girebileceğin devlet üniversiteleri var bu bölümde.

Yani başarılamayacak bir şey değil ama yok kardeş ben dersleri dinlemem hiçte çalışmam gezerim diyorsan git iki yıllığına , ne kendini ne de aileni uğraştır.

7. Judas

Judas Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    mat2 ile uğraşamam diyorsan 2 yıllık git sonra dgs mat1 türkçe çöz geç :)

8. NoMoreLove

NoMoreLove   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Bildiğim bir şey varsa, asla 2 yıllığa girmeyin. 4 yıllık falan yaparım diyorsunuz da, en kötü 4 yıllık 2+2'den iyidir.

9. CherryBrandy

CherryBrandy   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bu mesaj NoMoreLove rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Ayrıca hadi diyelim dgsye girdin kazandın gittin kaydını yaptırdın. öyle hemen 3. sınıftan başlamıyorsun direk. Alacağın derslerin durumuna ve kredisine göre, muaf olduğun ders sayısına göre başlayacaksın kaçtan başlayacaksan. 2. sınıftan da başlayabilirsin 1.sınıftanda. Ona kurul karar veriyor.

10. sweetCHIEF

sweetCHIEF   globalmod playboy rank8

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    38
    Soyle de bir sey var simdi ben 2 yillik uninin 2.yilindayim Lojistik okuyorum, diger 2 yilimi aciktan bir uniden Dış Ticaret okuyarak bitirip ayni zamanda 2yil lojistik sektorunde calisarak degerlendirecegim. yani 4 sene sonunda 4yapip+2yillik is tecrubem olmus olacak.Herkes iki yilligi oyle kotulemis ki bence akilli kullanilirsa kotu degil.Arkadasin imkanlari hakkinda bir bilgim yok ama.

11. Ufck

Ufck Nemesis exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    48

Envanter:

aynen 2 yıllığı çok kötülemişler ya kazanamayıp hayatının bi senesini boşa harcarsan oda var . 2 yıllık hakkın yine dursun dondur ama o hakkını elinden kaybetme eğer 4 yıllığı istesen bile .

12. sarkolata

sarkolata zaa xD olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    İt Kopuk
    1 sene çalışıp yaparım diyorsan bekle. Yoksa 1 seneni boşa harcama