TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Aysal "Arda transferini yeni yönetime bırakan Polat, akıllı bir iş yaptı."

Arda hakkında inisiyatifi yeni gelecek yönetime bırakan Başkanımız Adnan Polat kendine yakışan hareketi yaptı. Arda altyapıdan gelen gençlere örnek olacak bir oyuncu. Onu G.Saray'a tekrar kazandırmanın yollarını arayacağız.

G.Saray'ın yapılması halinde 14 Mayıs'taki Genel Kurul'da başkanlığın favorisi gösterilen Ünal Aysal, Lig TV'de projelerini anlattı. Lig TV Yönetim Kurulu Başkan vekili Şansal Büyüka ve Haber Müdürü Bahri Havadır'ın sorularını yanıtlayan Aysal, camianın gidip gitmeyeceğini merak ettiği Arda hakkında açıklamalar yaptı.

Arda'nın kalması için ısrarcı olacağını belirten Aysal, 'Öncelikle 'Bu konudaki insiyatifi yeni yönetime bırakmak istiyorum' diyen başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Yerinde ve ona yakışır bir karar. Arda'da benim görüşüm biraz daha farklı' dedi.

İYİ BİR ÖRNEK OLACAK

Bu düşüncesini de açıklayan Aysal, 'Arda bizim altyapıdan gelen ve yıldızlaştırdığımız bir değerimiz. Arda bundan sonra yetişeceklere de çok iyi bir örnek olacağına inanıyorum. Arda'yı mutlu edip, tekrar G.Saray'a kazandırmanın yollarını bulmak zorundayız' şeklinde konuştu.

Oyuncuyu göndermenin kolay olduğunu ancak elde tutmanın zor olacağını kaydeden Aysal, 'kolay yöntem ama illa kendisi gitmek isterse o zaman bize yakışan ona en uygun ve faydalı formülü uygulamaktır. Ben kalması için ısrarcı olmak niyetindeyim. Arda G.Saray'da bir efnase olup gidebilir. Biz aşağıya düşürüp de gönderirsek bundan sonra da başarılı olamaz. Biz layık olduğu duruma getirip, ondan sonra göndermeliyiz. Arda için de yanlış karar olur' diye konuştu.

YILDIZSIZ G.SARAY OLMAZ

Altyapıya önem vereceklerini ancak yıldızsız bir G.Saray olmayacağını belirten Aysal, 'Futbol bir kişiye teslim edilmeyecek kadar ciddi bir iştir. O yüzden 4 kişilik bir teknik kurul oluşturacağız. Onlar futbolcuları takip edecek ve hocayla görüştükten sonra alınıp alınmayacağına hep birlikte karar vereceğiz' ifadesini kullandı.

Galatasaraylılar'a her zamandan daha çok ihtiyaçları olduğunu belirten Aysal, 'Taraftar G.Saray'a destek olacak. Taraftarın kendinden G.Saray'a bir şeyler verme zamanıdır. Bedava bilet falan benim programımda yok. Her şey kurallara uygun olacak' diye konuştu.

Yukarı Alt