Server
Assos
Takımı
Besiktas
Arkadaşlar ben ECSRO-VIP server'in da oynuyorum..Önceden çok memnun şekilde oynadıgım oyun son 3-5 gündür sorunlar açmaya başladı..Şimdi sizlere bunları sunuyorum ;

-Kasarken yada Hotan'ın herhangi bir yerindeyken ekran birden kapanıyor ve bir daha açılmıyor..(Sanıyorum bu ? ? ? ? hatası ama emin de değilim..)
-Genelde kasarken oyun birden donuyor ve Pc'ye reset atmak zorunda kalıyorum :( (Pc'ye bişe olacak diye artık tereddütteyim..)

MHTC dosyamın içindeki dosyaları da buraya koyuyorum eksik birşey varsa söylerseniz olabilir yani..

- Resim Silinmiş.

Denediğim yöntemler ;

-Oyunu tekrar kurdum,
-MediaPk2 dosyasını değiştirdim,
-Client'i değiştirdim..
Fakat sonuç aynı :( Lütfen bilen birileri çıkar umuduyla yardım istiyorum...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Server
Assos
Takımı
Besiktas
OsmanGelincik demiş ki:
pcne virüs girmiş bende ondan dolayı oluyor kaspersky ve spybot search and destroy kur temizle
Hadi ya nasıl girmiş :( Ne bişey indiriyordum son zamanlarda nede bişey alıyordum herhangi bir yerden..İlginç...

ekranın nasıl donuyor birazdaha açıklarmısın bnm başıma gelen mi diye terettürde kaldım :think:
örnek::Kasarken ekran bi anda donuyor ses var sikillere basılabiliyor ama görüntü yok
bu şekilde mi?

Server
Assos
Takımı
Besiktas
mertcangs demiş ki:
kesin çözüm olur zannımca format :D
her derde devadır format :D
Yaw 2 virüs için formata gerek yok..Çok fazla kayıp oluyor sonra :) Bir daha sabaha kadar onları yuklemekle uraşamam...

Ekran komple donuyor...Skill fln basmayı denemedim..Müzik kapalı zaten..Ama ekran bir donuyor bi daha tmm reset pc'ye mecbur :(

kesin bir şey diyemiyeceğim ancak sesli bi şekilde oynamanı tavsiye ederim birde bnm çözdüğüm gibi pc kasasını hava alabilicek bir yere çıkar + ana kartın üzerindeki fanı bir güsel temizle bnm problemim geçti...

Server
Assos
Takımı
Besiktas
wolke demiş ki:
kesin bir şey diyemiyeceğim ancak sesli bi şekilde oynamanı tavsiye ederim birde bnm çözdüğüm gibi pc kasasını hava alabilicek bir yere çıkar + ana kartın üzerindeki fanı bir güsel temizle bnm problemim geçti...
Aslında evet bende PC'yi biraz yellendirince problem biraz daha geç boyut gösteriyor ve öyle öyle gidebilir mi diye hiç düşünmedim..Saol bunu da deniyicem :)

rica ederim ben bu sorunla çok ama çok uğraştım çözümünü sağolsun bi arkadaşım çözdü..
gerçekten kafayı sıyırmaya kadar gelmişti
misal oyuna girmeyi 5 saat deniyorum giriyor 1 saat oynuyordum çat donuyordu sağolsun arkadaşım çözdü... sanada başarılar... :muck:

SleepWalkeR

Tanınıyorum
eger bu çar seninse üstüne alın deilse k bakma .
aslında ben biliyorum nelerden kaynaklanabileceğini ama solemek istemiyorum çnkü sen kimseyi düşünmüyorsan kimsede seni düşünmez. en basit örnek geçen hotan potçusunda yaptıgın terbiyesizlik--

- Resim Silinmiş.

guild arkadaşlarına sor belki bilirler probleminin çözümünü.

editliyorum. ama eğer bu çar seninse walla ayıp etmişin, eğer deilse k. bakma zaten yardım edicektm.
aklıma gelen sebepleri sayayım sana,

1: fan yetersiz olabilir, kasayı yeterince soğutamıyordur.sıcaklık çok büyük etken.kasanın içini güzelce temizle, özellikle fanları ve ekran kartı fanını. güç kaynağı fanına da bak, güç kynağı da belirli bir sıcaklıgın üstüne çıkınca reset atmaya yol açıyor.

sıcaklık ile ilgili şu program çok işinize yarar.
http://download.chip.eu/tr/EVEREST-Home-Edition-2.20_108201.html
bunu indirip kurun sonra bilgisayar/algılayıcıyı tıklayıp bekleyin. cpu ekran kartı ve harddisk in sıcaklıklarını verir.

2: sadece oyundayken reset atıyorsa bu adımı atla ama güç kaynağında sorun olabilir

3: ekran kartın eski bir model ise yeni bir ekran kartı alman daha iyi olur. çünkü bu tip oyunlarda ekran kartı kalitesi çok önemli.

4: virüs ihtimali çok düşük, ama pc yi yavaşlatan bi etken olduğu için daha fazla ram kullanılmasına yol açar ve bilgisayarı yavaşlatır, daha fazla ısınır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
@:SleepWalkeR
raffine charı satıldı ve sitedeki kurkur isimli üyenin yani potcu sorunuyla ilgizi yok bu arkadaşın bildiğim kadarıyla

SleepWalkeR

Tanınıyorum
mertcangs demiş ki:
raffine charı satıldı ve sitedeki kurkur isimli üyenin yani potcu sorunuyla ilgizi yok bu arkadaşın bildiğim kadarıyla
haberim yok ama kim yaptıysa iyi bişi olmadıgını biliyordur heralde. neyse zaten yukardaki mesajımı editliyordum şmdi yinede cevap vericm . orda yardım yazıyorm .

Server
Assos
Takımı
Besiktas
SleepWalkeR demiş ki:
mertcangs demiş ki:
haberim yok ama kim yaptıysa iyi bişi olmadıgını biliyordur heralde. neyse zaten yukardaki mesajımı editliyordum şmdi yinede cevap vericm . orda yardım yazıyorm .
Evt charı sattım alakam yok yani diğer arkadaşı bilemicem neler yapıyor ediyor :) Önerilerin için de teşekkür ederim deneyeceğim..

sakın format atmak gibi bir hata yapma..ekran kartını güncelle sorunun çözülsün aynısını bende yaşamıştım..eğer yardımım dokunursa ne mutlu bana..

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Xlazine demiş ki:
sakın format atmak gibi bir hata yapma..ekran kartını güncelle sorunun çözülsün aynısını bende yaşamıştım..eğer yardımım dokunursa ne mutlu bana..
Format atmayı düşünmüyordum zaten..

arkadaşım eskiden benimde başıma geliyordu bu donmak senin ram in üstüne başka ram varmı yani yeni ram ekledinmi belki uyumsuzluk yapıyordur diğer ram benim görüşüm amatörce gerisini sn bilirsin yanlışda biliyor olabilirim :curtain:

Server
Assos
Takımı
Besiktas
wolke demiş ki:
İlgilenen herkese çok teşekkür ediyorum ama wolke arkadaşımızın dediği doğru çıktı :) PC içini ne var ne yok heryerini temizledim ve işlem tamamlanmıştır :D 1 geceme mal oldu ama bu sorun adamı gerçekten çıldırtır..

Konu Kilit Lütfen !

Yukarı Alt