UEFA: Usta taktikçi Terim
UEFA resmi internet sitesi, A milli takımımızın teknik direktörü Fatih Terim'den övgü dolu sözlerle bahsetti. İnternet sitesi, Terim'in futbolda mucize tanımadığına dair sözlerine yer verdi.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) internet sitesinde, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim için, ''Günümüzün en iyi taktikçisi, elindeki malzemeyi iyi karıştırabilen bir simyacı olsa gerek'' denildi.
UEFA'nın yayın organındaki Türkiye'nin 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası yarı finalinde Almanya'ya 3-2 yenilerek, turnuvaya veda ettiği maça ilişkin haberde, Fatih Terim'in, futbolda mucize diye bir şey tanımadığına ilişkin sözleri hatırlatıldı.
Haberde, ''Terim'in sakat ve cezalı oyunculardan muzdarip takımı, muhteşem yarı finalde bu güzel oyunun hala sihir ve gizem dolu olduğunu gösterdi'' denildi.
Sakat ve cezalı oyunculardan ötürü Terim'in sıkıntıya düştüğü belirtilen yayın organında, sınırlı kadrodaki oyuncuların, alıştıklarından farklı pozisyonlarda oynamak durumunda kaldıkları anımsatıldı.
Terim'in, ''usta taktikçi'' olduğu ifade edilen haberde, ''Günümüzün en iyi taktikçisi, elindeki malzemeyi iyi karıştırabilen bir simyacı olsa gerek'' sözleri yer aldı.
Haberde ayrıca, ''Terim, derme çatma bir ekiple birlik ruhu yüksek bir takım oluşturdu. Almanya'nın yeni 4-2-3-1 sistemine, dinamik kanatlar Uğur Boral ve Kazım Kazım ile karşılık verdi. Bu arada, Almanya'nın tılsımı Michael Ballack da örnek orta saha oyuncusu Mehmet Aurelio'da kendi gölgesini gördü'' denildi.
Maçın sonlarına doğru, elindeki 3 oyuncudan birini seçmek zorunda kalan Terim'in, tıpkı kartları azalan bir ''poker oyuncusu''na benzetildiği haberde, Terim'in maçtan önce düzenlediği basın toplantısındaki, ''Yıllar sonra bile 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası denince Türkiye ilk akla gelen takım olacaktır'' sözleri hatırlatıldı.

StarkDrache

Bilgiliyim
Evet Okuduydum Bu Haberi...
Anlamıyormki Ben Fatih Terime OKadar Laf Ettiler Yarı Final Oynadı Finali Zorladı Çoğu Kişi Döndü Ama Hala Anti Fatihler Var ....
Tüm Dünya Anladı , Biz Anlamadık. Her Alanda Elimizdekileri Çok Rahat Kaybedebiliyoruz .
Sürekli Kendi Ligimizi Ve Takımımızı Küçümsüyoruz Ama Gerçekleri Dün Herkes Anladı Umuyorum ...

Yukarı Alt