1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

U 17 Şampiyonası başlıyor

1. Uykucu

Uykucu Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    UEFA tarafından gerçekleştirilen Avrupa 17 Yaş Altı Futbol Şampiyonası, Antalya'nın Kundu bölgesindeki Mardan Spor Kompleksi ve WOW Futbol Merkezi'nde, yarın yapılacak 4 karşılaşmayla başlayacak.

Turnuva öncesi basın toplantısı düzenleyen UEFA Medya Sorumlusu Mamuka Kvaratskhelia, organizasyonun mükemmel olduğunu belirterek, Türk yetkilileri tebrik etti. Başarılı bir turnuva olmasını dileyen Kvaratskhelia, centilmenliğin unutulmaması gerektiğini söyledi.

Toplantıya katılan Sırbistan Teknik Direktörü Dejan Djurdjevic, İskoçya Teknik Direktörü Ross Mathie, Hollanda Teknik Direktörü Albert Stuivenberg ve Türk Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Şenol Ustaömer de, turnuvayla ilgili görüşlerini açıkladılar.

İskoçya Teknik Direktörü Ross Mathie, turnuvaya katıldıkları için çok mutlu olduklarını belirtti. Küçük bir ülke olmalarına rağmen böyle bir organizasyonda ilk 8 takım içerisinde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Mathie, şunları söyledi:

''Türkiye Futbol Federasyonu'nun düzenlediği organizasyon şu ana kadar çok iyi. Yarın ilk maçımıza çıkacağız. İlk maçta alınacak netice, takımın turnuvada göstereceği performansı ortaya çıkaracaktır. Sırbistan çok iyi bir takım. Çok zor bir gruptan finallere kaldılar. Ancak biz de kendimize güveniyoruz. Elimizden geleni yapacağız. En iyi neticeyi almaya çalışacağız. Her iki gruptaki takımlar da çok güçlü. Fakat bu turnuvayı kazanmış olanlar İspanya, Fransa ve Türkiye benim favorim. Türkiye'nin evsahibi olma avantajı var.''

Sırbistan Teknik Direktörü Dejan Djurdjevic de konuşmasına, kendilerini misafirperverce karşılayan Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine teşekkür ederek başladı.

Finallere kaldıkları için mutlu olduklarını anlatan Djurdjevic, şöyle konuştu:

''Bizim için çok önemli bir turnuva. Rakibimiz İskoçya hakkında çok fazla bilgimiz yok. Son 8 takım arasına kaldığı için kendilerinin güçlü bir takım olduğunu tahmin ediyoruz. Her takımın olduğu gibi bizim de ilk maçımız çok önemli. Türkiye bu yaş grubunda dünyanın en iyi takımlarından biri. Bu nedenle turnuvanın en önemli favorilerinden olduğuna inanıyorum.''

Turnuvada yarın Türkiye ile ilk maçını oynayacak Hollanda Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Albert Stuivenberg, 53 ülke takımının takıldığı bir turnuvada, ilk 8'e girmenin büyük başarı olduğunu, Antalya'da oynanacak karşılaşmaların çok keyifli geçeceğini söyledi.

Stuivenberg görüşlerini şöyle aktardı:

''Turnuvada şu an her şey fevkalade güzel. Bu yaş grubu için çok zor bir turnuva. Onlar için çok önemli bir tecrübe olacak. Buraya gelen tüm takımları tebrik ediyorum. Yarın Türkiye ile ilk maçımızı yapacağız. Her iki takımın da ilginç teknikleri var. Seyir açısından çok güzel bir maç olacağına inanıyorum.''

Türk Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Şenol Ustaömer ise, evsahibi ekip olarak, Avrupa'nın önde gelen milli takımlarını Antalya'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını bildirdi.

Yarın oynayacakları Hollanda maçının kendileri için çok önemli olduğunu belirten Ustaömer şöyle devam etti:

''Buraya katılan 8 takım da bence favori. Diğer takımlara göre sakat oyuncu sayımız fazla ama elimizden geleni yapacağız. Seyircimizin de desteğiyle final oynamak istiyoruz. Biz bu tür turnuvaları, genç futbolcuları milli takımlara hazırlık aşaması olarak görüyoruz. Her ne kadar bu bir eğitim anlamı taşısa da, sporcuları yarıştırmak zorunda kalıyoruz.''

Turnuva, yarın saat 16.00'da İskoçya-Sırbistan, Türkiye-Hollanda karşılaşmalarıyla başlayacak. Yarın saat 19.00'da ise Fransa-İrlanda Cumhuriyeti, İspanya-İsviçre karşılaşmaları oynanacak.