Türkler hesap görecek

İsviçre'de uzun yıllar forma giyen Hakan Yakın, Euro 2008 eşleşmelerinde İsviçre ile Türkiye'nin yeniden karşılaşacak olmalarına hiç sevinmediğini söyledi.

Zaman gazetesinin haberine göre, futbolculuk kariyerini Basel'de noktaladıktan sonra İsviçre 3. Ligi'nde mücadele eden Concordia Basel takımında antrenörlüğe başlayan Hakan Yakın, İsviçre gazetesi Blick'e kura yorumunda bulundu. İki sene önce Kadıköy'de oynanan olaylı maçtan sonra sıkıntı yaşadığını belirten Yakın, "Ailem o maçtan sonra duygusal olarak etkilendi. Ben de arada kaldım. Burada arkadaşlarım ve dostlarım var. Keşke Türkiye başka grupta oynasaydı. Türk'üm; ama İsviçre'nin gruptan çıkacağına inanıyorum. C Grubu'nda olsaydı İsvicre'nin hiç şansı olmazdı." yorumunu yaptı.

İsviçre Milli Takımı'nın golcüsü ve iki sene önceki maçta Fatih Terim'e küfreden Alexander Frei ise Türklerin İsviçre'ye aşırı motive olmuş şekilde geleceklerini söyledi. İsviçre Milli Takımı'nın kaptanı Frei, Blick Gazetesi'ne yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: "Bu grupta hedefimiz çeyrek final olmalı. Çekler iyi bir gruptan geldiler. Portekiz'in harika oyuncuları var. Türklerin ise çok motivasyonlu olduklarını tahmin ediyorum. Bize ders vermek için gelecekler. İşimiz gerçekten zor." Milli takımın diğer oyuncusu Huggel ise grubun pek hoş olmadığının altını çizerek, "Portekiz grubun favorisi. Türkiye ile ilgili hikâye ise artık geride kaldı." yorumunu yaptı. İsviçre defansının önemli isimlerinden Daniel Gygax da yine Blick Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin çıkacağını tahmin etmiştim. Çok zor bir maç olacak." dedi. Blick gazetesinin ana sayfası ise "Kolay bir grup mu? Rakiplerimiz şimdiden seviniyor" manşetiyle çıktı. İsviçre'nin ciddi gazetelerinden Tages Anzeiger de kura çekimlerine geniş yer ayırdı. Gazete birinci sayfanın manşetini "Kobi derin nefes aldı, Zürih mutlu oldu" şeklinde verdi. Öte yandan İsviçre televizyonları da, İsviçre'nin Türkiye ile aynı grupta yer almalarını birinci haber olarak verdiler.

Ortamı boşa germiyelim bizde
Tek bir gerçek var biz İsviçreden çok kaliteli takımız ancak bi türlü istediğimiz oyunu oynuyamıyoz Eğer yine yenemezsek çok yazık olacak
Gruptan çıkma konusunda bi oyrum yapamıyacam belkide birbirine en yakın takımların oldugu en çekişmeli drup bu bence

Yukarı Alt