"Türkiye'ye bakan Bursa, bir takımına bakamıyor"
Türk sanayisinin kalbi Bursa'da atıyor ve bu şehir ekonomiye yön veriyor. Bursaspor'a tarihinde ilk kez şampiyonluk yaşatan hoca Ertuğrul Sağlam da, “Hâlâ beklediğimiz desteği göremedik. Bu bizim için rahatsızlık” diyerek sitem ediyor.

Bursaspor’a tarihinin en başarılı dönemini yaşatan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, dün şehre mesaj gönderip, sitem etti. Elde ettikleri zaferlerin ardından herkesin göğsünün kabardığını kaydeden Sağlam, “Ancak şampiyonluk konusunda şehirden tek bir katkı gelmedi. Bu konuda gücü olan herkesi kulübe destek olmaya davet ediyorum. Bu bizim için rahatsızlık. Herkesin desteğine ihtiyacımız var. Bir tarafta şampiyonluk primleri, yeni gelen transferler, diğer tarafta kulübün daha modern yapıya ulaşması için yeni projelerin gerekliliği var. Baktığınız zaman sadece federasyondan ve Şampiyonlar Ligi’nden aldığımız gelirle Bursaspor’u büyük hedefleri kovalayan takım haline getirme şansımız çok zor. O yüzden eskisinden daha fazla desteğe ihtiyacımız olduğu gerçek” dedi.

‘Ozan’a ders oldu’

Ozan İpek’in bir internet sitesinde yer alan ses kaydıyla ilgili de konuşan Ertuğrul Sağlam, şunları söyledi: “Oyuncumla konuştum. Artık onlar yetişkin, yıldız oyuncular. Bu maalesef Türk Futbolu’ndaki yıldız oyuncuların ve adaylarının sıkıntısı. Bu olay camiada da sıkıntı yaşattı, kendisi de sıkıntılı. Kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Kendini ifade etme yanlışlığı olmuş. Bir musibet bin nasihattan iyidir.”​

Yukarı Alt