Takımı
Galatasaray
AB'nin Önemli İsminden, Türkiye'deki İnternet Yasakları Hakkında Zehir Zemberek Açıklamalar...

Reuters'in aktardığı habere göre Avrupa'nın temel güvenlik ve insan hakları gözlemcisi, Türkiye'nin 3.700 internet sitesini keyfi ve politik sebeplerle engellediğini söyledi.

56 Ulusu kapsayan Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) yani Avrupa'da güvenlik ve işbirliği için organizasyondan Milos Haraszti, Türkiye'nin internet kanunlarının ülkedeki ifade özgürlüğünü korumakta başarısız olduğunu, değiştirilmesi ya da lağvedilmesi gerektiğini belirtti.

Haraszti yaptığı açıklamada "Şimdiki haliyle 5651 nolu, Türkiye internet Kanunu olarak bilinen kanun ifade özgürlüğünü kısıtlamakla kalmıyor, vatandaşların bilgiye erişimini ağır bir şekilde kısıtlıyor" dedi.

Devir çıkar devri oldu artık. Daha önceki yönetimlerde böyle kısıtlamalar olmadı olmazdı da bana kalırsa. Suçu hep her alanda geri kalmış olan halkımda buluyordum fakat iktidara adam akıllı muhalefet olamayanlarda da arıyorum artık. Madem halkı yalanlarla kandıramıyorsun sende iktidarı örnek al. Zaten Türkiye'nin eğitimli vatandaşlarından arkanda büyük bir destek var, kalanlarda odunla kömürle kandırılabiliyorsa bunu yapmak çok zor olmasa gerek. Bu daha iyi günlerimiz...

Yukarı Alt