açıldığı gibi kapatırlar! böyle boş zihniyetler tarafından yönetilirsek,gazetelerin bile boş sahipleri varken! malesef arkadaşım olmaz.

Yurtdışında cinsellik dersi var Türkiye 'nin ne eksiği var.... :?!!

Türkiye cinsellik konusunda çok cahil çokkkkkkkkkkk :twisted:

onlar neden abaza değiller çünkü 15 yaşına gelmiş 10 çocuktan 9 ..... (tehlikeli yer :mrgreen: )

ve türkiyede ise 15 yaşına gelmiş 100 çocuktan 1 ..... :mrgreen: Bu yuzden diğer 99 çocuk abaza oluyor..

Ama evlenmeden cinselliğe hayır :mrgreen: (günah günah ?!!!!!!! )

ben sadece ders verilmesini istiyorum ....

TrowZeeN' demiş ki:
yurt dışında bu ders var diosun ama onlar bizim gibi abaza deiller. bize öle bi ders gelse olacakları düşünemiorum
onlar senden de benden de fazla abazalar! merak etme yani.. orada cinselliğin doğru yönleri anlatılıyor..aşırıya kaçılmasından bahsediliyor. ama işte sen ve senin gibiler düşündükçe ülkede abazalar abaza diye dolaşır!

Açılsada olur açılmasada olur ama 16-17 yaşına gelip bu konuları bilmeyen Türk genci ya mongoldur yada psikolojik sorunları vardır^^

belirsizzzzz

Aileden
Üniversitede olabilir ama lisede yani ürolojik bölgeyle beynin yerdeğiştirdiği bir yaşta olursa çok tehlikeli olacağını zannediyorum

Bence 1

Cünkü İnsanlar M.......... Vb Gibi Seylerin
Ne Oldgunu Neden Oldugunu Ve Nelere Yol Actıgını Bilmiyor

Bizim ülkemizde böyle birşey yapılamaz.Hele bu kadar geri kafalı aile varken.Ancak seçmeli olarak yapılabilir ki bizim ülkemizde şu anda bu dersi verebilecek pek fazla öğretmen olduğunu zannetmiyorum.

Diyelim ki öğretmen de bulundu.30 kişilik bir sınıfta bir öğrenci cinsellikle ilgili sorunlarını asla paylaşmaz ve karşısında öğretmen anlatırken öğrencinin yüzü kızarır.Öğretmen anlatırken karşısında öğrenci utanır.Bu tür konuların her zaman eğitiminin ailede yapılması gerektiğinden yanayım.Aile eğer çocuğu bu konularda bilgili hale getirirse öğrenci derste utanmaz.Ve ancak bu dediğim olay gerçekleşirse böyle bir ders konulabilir.

Bunlar benim düşüncelerim son bir söz Bu kafayla bu dersi biz daha çok bekleriz ?!!!!!!!

addIcFb

Aileden
Yanlış Anlamayın evet türkiye cahil bu konuda bencede açılsa ii olur ama yanlış anlamaınn

Jigsaw

Aileden
5. sınıftan sonra biyoloji ya da sağlık diye bir ders çıkmış onun altında öğrencilerin bilgilendirilmesi doğru olur diye düşünüyorum. Ayrı ders biraz abes kaçar.

-Ders ne?
-#@$%!

BaTTeRST demiş ki:
Üniversitede olabilir ama lisede yani ürolojik bölgeyle beynin yerdeğiştirdiği bir yaşta olursa çok tehlikeli olacağını zannediyorum
Ercan'ım en güzel ve mantıklı yorumu sen yapmışsın canımcım. ?!!!!!!...

Gerçekten de ilköğretim 8 ve lise yıllarında beyin ile cinsel bölgenin yeri değişir.Erkeklerin aklı fikri "kızların eteklerinin altında ne var acaba?Bi rüzgâr esse de içimiz açılsa...Hangi renk giydi bugün? " sorusuyla doluyken ders dinlenmez.Dersler kötüleşir vs...

Cinsel eğitim okulda değil, aile ortamında verilir.Kızlarımızın erkek arkadaşları olamaz, dolayısıyla erkeklerin de kız arkadaşları olamaz bizim ülkemizde... Bu sebepten dolayıdır ki sokaktaki erkeklerin % 60'ı mini etekli birini görünce öküzün trene baktığı gibi bakar. Ben de bunlara dahilim !

Jigsaw'ın da dediği gibi üreme biyolojisi konusunu biraz daha ayrıntılı anlatılıp cinselliğe de yer verilebilir.

Jigsaw

Aileden
TiTaN_ demiş ki:
Bizim ülkemizde böyle birşey yapılamaz.Hele bu kadar geri kafalı aile varken.Ancak seçmeli olarak yapılabilir ki bizim ülkemizde şu anda bu dersi verebilecek pek fazla öğretmen olduğunu zannetmiyorum.
Ben bir okulu kapatırım annem. :twisted:

Üniversite de geç bence. Zaten üniversiteye gidebilecek seviyedeki insanlar bu konuda bilgilidir bence.

Öğretmen sorulara ihtiyaç olmayacak şekilde güzel işleyebilirse dersini problem kalmaz.

Ercan'ım en güzel ve mantıklı yorumu sen yapmışsın canımcım.

Gerçekten de ilköğretim 8 ve lise yıllarında beyin ile cinsel bölgenin yeri değişir.Erkeklerin aklı fikri "kızların eteklerinin altında ne var acaba?Bi rüzgâr esse de içimiz açılsa...Hangi renk giydi bugün? " sorusuyla doluyken ders dinlenmez.Dersler kötüleşir vs...

Cinsel eğitim okulda değil, aile ortamında verilir.Kızlarımızın erkek arkadaşları olamaz, dolayısıyla erkeklerin de kız arkadaşları olamaz bizim ülkemizde... Bu sebepten dolayıdır ki sokaktaki erkeklerin % 60'ı mini etekli birini görünce öküzün trene baktığı gibi bakar. Ben de bunlara dahilim !

Jigsaw'ın da dediği gibi üreme biyolojisi konusunu biraz daha ayrıntılı anlatılıp cinselliğe de yer verilebilir.
Cok Güzel Acıklamıssın Adem Abi

Hepimiz o dönemlerden Gectik Hepimiz O Duyguları Yasadık

Cem Abi Snn Dedigini Tam Anlamadım
5.Sınıftan Sonra Saglık Dersi adı Altına Demissinde
Ben Hiç Kimseden Öyle Bir dersi Duymadım
Bu Bildigim Kadarıyla Özel Okullarda Olan Birsey

Bence Hala Baska Bir İsim Altına Cinsellik Konusunda
Bilgiler Verilmelidir

Bu Tecavüz Vb Olayların Ben
Bilgisizlige Dayandıgına İnanıyorum

Bunun Önüne Gecilmesi İçinde
Klasik Olacak Ama 'Eğitim Şart'.

Jigsaw

Aileden
Yok yahu benim tanıdık sağlık diye bi ders okuyor haftada 1-2 ders. Sınıfta kalınabilen bir dersmiş hatta.

Yukarı Alt