Turkcell Superonline başarılı finans yönetimiyle dünya telekom sektörünün odağında

Turkcell Superonline CFO’su Önder Şenol, Londra’da düzenlenen GTB Summit’te “Finansta dönüşüm zamanı: Oyunun sonu nasıl olacak?” başlıklı bir sunum yaptı. Sunumda, şirketlerde finans yönetiminin geldiği nokta ve Turkcell Superonline’ın bu dönüşümde gösterdiği başarıyı anlattı.

Turkcell Superonline CFO’su Önder Şenol, telekomünikasyon sektörünün prestijli dergilerinden Global Telecoms Business (GTB) tarafından Londra’da düzenlenen CFO Summit’te şirketlerde finans yönetiminin yeni rolünü anlattı ve Turkcell Superonline’ın zorlu bir sektörde kısa sürede elde ettiği başarının sırlarını paylaştı.

“Değer yaratma ve değerleri korumaya odaklanıyoruz”
Şenol, “Finansta dönüşüm zamanı: Oyunun sonu nasıl olacak?” başlıklı sunumunda günümüz telekomünikasyon sektöründe şirketlerin finans yönetiminin stratejik kararların bir parçası haline gelmesinin şart olduğunu belirterek, aynı anda hem bir kontrol mekanizması ve teknik uzman hem de güvenilir bir raportör ve alınacak kararların destekçisi olduklarını anlattı. Bütün bunların şirket yönetiminde resmin tamamının görülmesi açısından taşıdığı öneme dikkati çeken Şenol, “Artık işimizi yalnızca finans yönetimi değil değer yaratım yönetimi olarak tanımlıyoruz. Diğer bir deyişle şirketimizin nasıl değer yaratabileceği ve sahip olduğu değeri koruyacağı konularına odaklanıyoruz” dedi.

“Evlere kadar fiberde dünyanın önde gelen oyuncularından…”
Turkcell Superonline olarak, erken bir dönemde başlayan altyapı yatırımlarıyla, kendilerini evlere kadar fiber internet konusunda Avrupa’nın hatta dünyanın en önde gelen oyuncuları arasında konumlandıracak bir süreç içerisinde olduklarını söyleyen Önder Şenol, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Halihazırda 14 ilde, 1,7 milyonun üzerinde ev ve işyerinin kapısına kadar 1000 Mbps hızında fiber internet hizmeti veriyoruz. 2008 yılında yatırımlara başladığımızda hazırladığımız 10 yıllık iş planımız kapsamında bugüne kadar altyapıda, müşteri sayısında ve gelirlerimiz konusunda planlarımıza uygun olarak ilerledik. Geçen yıldan itibaren yatırımın geri dönüşü odaklı bir sürece girdik. Gelir artışımız ve sürdürülebilir karlılığımız ile telekomünikasyon gibi rekabetin yoğun olduğu ve büyük yatırımlar gereken bir sektörde yatırımın geri dönüşünü ortalamaların altında bir sürede tamamlayacağız. Kısa süre önce Palladium Executing Strategy’den aldığımız Hall of Fame ödülü de, stratejilerimizi hayata geçirmekteki başarımızın bir kanıtı olarak, çalışmalarımızı daha da şevkle sürdürmemizi sağlıyor.”

Telekomda dünyanın ilk 50 CFO’su arasında
Global Telecoms Business dergisi, CFO Summit etkinliği dolayısıyla dünyada telekom sektörünün en başarılı finans yöneticilerini de belirledi. Hızlı ve istikrarlı büyümeyi başarılı finansal sonuçlarla birleştiren Turkcell Superonline’ın CFO’su Önder Şenol da dünyanın en iyi 50 CFO’su arasında yerini aldı.

seskes

TURKCELL E HATTIMI GECIRDIM FAZLA FAZLA FATURA GELIP DURUYOR ARIYORUM MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ VE KOTAYI AŞMIŞSINIZ DİYOLAR YALAN ÇÜNKÜ İNTERNETİM YOK

seskes

VE TEL NİE ÇEKMİYOR TELİM BOZUK OLAMAZ CÜNKÜ EN SON MARKA

Takımı
Fenerbahce
Bu mesaj Phaldor rumuzlu uyeden alinti yapildi
Phaldor demiş ki:
VE TEL NİE ÇEKMİYOR TELİM BOZUK OLAMAZ CÜNKÜ EN SON MARKA
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Nie" çekmiyor bilmiyorum ama turkcell neredeyse çekmeyecek yer bırakmadı gibi birşey dostum :)
turkcell'in sitesinden bireysel ile giriş yapıp, harcamalarını görebilirsin. Buna göre kotayı aştığına yada aşmadığına dair sana döküm vermelerini de arz edebilirsin. En son marka telefonundan mobil veriyi falan hiç açmamış isen aşman da mümkün değil demektir :) Döküm isteme gibi hakkın var yani :)

seskes

HMM DÖKÜM ALSAM DÜZELİR Mİ GRDS YHA SAOL VALA GECE GECE RAHATSİZ ETİM

Takımı
Fenerbahce
Döküm alsan düzelir demiyorum. Döküm iste harcamalarını gör diyorum. Aşıp aşmadığını kendin gözlemle yani. Gerçi bi insan kullandığı şeyi zaten bilir ama.

Takımı
Galatasaray
KONUYU ACAN ARKADAS BOT DEYILSEN CEVAP VERIR MISIN ITTERNETIM YAVASLADI

seskes

BENCE BOT BU SENİ TRUKCELE SÖYLİCEM HALA FATURA FAZLA GELIO VE ÇEKMO BOTSAN evini barkını, tahtasını silgisini, kuzeninin kumasını, sevenini sayanını, göbeğini gömecini, dedesinin yedi ceddini doğurtan ebesini, beyninin vakumunu, bahçesinin zakkumunu, tuttuğu silgisini, ciğerinin veremini, böbreğinin taşını, omzundaki başını, gözündeki yaşını, alnındaki kaşını, sevdiceklerinin hepsini tek tek ???

Yukarı Alt