Turkcell Anadolu’daki şirketleri teknolojiyle buluşturuyor

Turkcell, “İş’te Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla Konyalı şirketleri teknolojik dönüşüme çağırıyor

Turkcell’in, şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak, daha hızlı ve kârlı olmalarını sağlamak, büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği “İş’te Teknoloji Hamlesi” toplantılarının 2014’teki üçüncü durağı Konya oldu.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, “İş’te Teknoloji Hamlesi” vizyonu doğrultusunda, şirketlerin büyümesine teknolojiyle destek olmak üzere gerçekleştirdiği Anadolu turuna devam ediyor. Anadolu’yu adım adım gezerek, mobil ve sabit iletişim teknolojilerinin şirketlere sağladığı faydayı, teknolojik dönüşümü yaşamak isteyen şirketlerle birebir temasa geçerek anlatan Turkcell, bu seneki organizasyonların üçüncüsünü Konya’da gerçekleştirdi. Şirketlerin başarısına teknolojiyle destek olmak için başlattığı turda, şimdiye kadar 21 ilde 6 binin üzerinde kurumsal müşterisiyle buluşan Turkcell, Türkiye’nin dört bir yanındaki şirketlere teknolojiyle fark yaratma fırsatlarını anlatıyor.

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütük ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk’ün açılış konuşmalarıyla başlayan organizasyon Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın “Teknoloji ve İnovasyonla Yeni Bir Dünya” başlıklı konuşmasıyla devam etti. Turkcell Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş’ın Turkcell teknolojisiyle şirketlerin başarısına sağlanan destekle ilgili gerçekleştirdiği “Konya’da Teknoloji Hamlesi” sunumunun ardından, Turlcell’in mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak fark yaratan, Konya Saraylı Mad.Eş.İm.Paz.S.Tic.Ltd.Şt Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Çimen, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Yaşar İncikli ve Netcam Elektrik Genel Müdürü Ali Çalışır katılımcılarla başarı hikayelerini paylaştı.

Kocabaş:” Şirketlerin işlerinde fark yaratması ancak ve ancak teknolojik dönüşümle mümkün”
Konuşmasına 18 Mart Çanakkale şehitlerini anarak başlayan Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş yaptığı sunumda: “Turkcell, bugün kurumsal pazarın lideri ve 510 bini aşkın şirkete hizmet veriyor. Turkcell’li olmayı seçen şirketler için fark yaratmak, onları teknolojiyle bir adım öne taşıyabilmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Biz istiyoruz ki, boyutu ve faaliyeti ne olursa olsun tüm şirketler bu fırsatı yakalasın. Anadolu’nun dört bir yanında Türkiye ekonomisini her geçen gün daha iyi noktalara taşıyan binlerce şirket var. Turkcell olarak öncelikli hedefimiz bu şirketlerin teknik ekipleriyle birlikte çalışıp, Anadolu'da iş ortaklığı ekosistemini büyüterek yerel değeri güçlendirmek.” dedi. Günümüz dünyasında şirketlerin ancak teknolojik dönüşümle işlerinde fark yaratabileceğinin altını çizen Kocabaş konuşmasına şöyle sürdürdü:” Ekonomik açıdan Türkiye'nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Konya’yı da bu teknolojik dönüşümü en hızlı şekilde sistemlerine entegre ederek, ekonomimizin en önemli damarlarından biri olma yönündeki iddiasını sürdürecek illerimizden biri olarak görüyorum.”

Turkcell Kurumsal Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş yaptığı konuşmada “Turkcell, Konya’daki kurumsal müşterilerine “İş’te Teknoloji Hamlesi” ile ürün değil, ihtiyaç tabanlı bir yaklaşım sunuyor. Farklı sektörlerden yüzbinlerce müşterimizin ihtiyaçlarını analiz ederek, kamudan medya ve finansa, enerjiden lojistiğe, perakende, inşaat ve sağlık sektörlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede müşteri ihtiyaçlarına yönelik olarak 5 temel alan belirledik: Yeni iş modelimizde “Yönetim”, “Pazarlama”, “İşbirliği”, “Bulut ve Bilişim Teknolojileri” ve “Network” alanlarının her birine özel setler oluşturduk. Bu setlerimizin içinde her boyutta şirketin hedeflenen ihtiyacını karşılayacak çözümlerimiz bulunuyor.”dedi.
Turkcell’in şirketlere, kuruluş aşamasından itibaren temel iletişim ihtiyaçlarını hiçbir formaliteyle zaman kaybetmeden, uygun maliyetle karşılamalarını sağlamak için sunduğu “İşini Turkcell’le Kur” uygulaması hakkında ilk kez Konya’daki toplantıda bilgi veren Kulabaş şöyle devam etti: ”Henüz yolun başında olan şirketlere yönelik bu hizmetimiz ile tek tek ürün değil, ihtiyaç tabanlı bir çözüm yaklaşımı sunuyoruz. İlk Adım paketimizle şirketlerin maliyetlerini düşürürken, Yeni Müşteri paketimizle de gelirlerini artırarak başarıya daha hızlı ulaşmalarını istiyoruz. Ayrıca, ‘çiçeği burnunda’ girişimciler, şirket kurma sürecinde kendilerine gerekli olacak tüm bilgileri www.turkcell.com.tr/akademi üzerinden, Prof. Dr. Şükrü Kızılot’un anlatımıyla edinebilir. Hazırladığımız 25 videoluk eğitim setine tüm Turkcell aboneleri bilgisayar ve cep telefonlarından ücretsiz şekilde ulaşabiliyor. Turkcell olarak rekabet yeteneğini ve verimliliklerini artırmak isteyen tüm kurumsal müşterilerimizin yanında olmaya, onlara teknolojinin gücüyle güç katmaya devam edeceğiz. Kısacası, artık işinizi kurarken yanınızda Turkcell gücü var.”
“İşini Turkcell’le Kur”
“İşini Turkcell’le Kur” başlığı altında sunulan İlk Adım Paketi ve Yeni Müşteri Paketi’yle, henüz iş kurma süreçlerinin başında olan ya da küçük ölçekli çalışan şirketlere, altyapı ve pazarlama alanlarında önemli kolaylıklar getiriyor. ‘İlk Adım Paketi’yle, internet, telefon ve faks hizmeti de dâhil olmak üzere tüm temel iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarını tek elden kolayca karşılıyor. ‘Yeni Müşteri Paketi’ ise firmaların mobil pazarlama sistemlerini kullanarak müşterilerine ulaşmasını sağlıyor.
İlk Adım Paketi’nde neler var?
İlk Adım Paketi’yle işlerini yeni kuran şirketlerin temel ihtiyacı olan internet, telefon, faks gibi hizmetler toplu olarak sunuluyor. Paket; Turkcell Superonline altyapısı ile sabit internet (25 Mbps Limitsiz 100GB Hız Alanlı Fiber İnternet Paketi/Yalın ADSL), Sabit Numara Tahsis/Taşıma ve Ofisten Her Yöne Dakika Paketleri, Ofisten Her Yöne VoIP 200 dakika, İşin Cebinde Çalsın ve Akıllı Faks hizmetlerini içeriyor.
Paket’e üye olan Turkcell kurumsal müşterileri, fiber internet ve yalın ADSL hizmeti için aktivasyon, modem ve kurulum ücreti ödemiyor. Akıllı Faks için 20TL olan aktivasyon ücreti alınmıyor ve kampanya kapsamında ekstra bir ücret ödemeden 10 sayfa faks alınıp gönderilebiliyor.
24 ay taahhütle ayda 69 TL’ye alınabilen İlk Adım Paketi’ne sahip olmak için ISKURUYORUM yazıp 2222 kısa mesaj göndermek yeterli.
Yeni Müşteri Paketi’nde neler var?
Temel pazarlama ihtiyaçları gözetilerek oluşturulan Yeni Müşteri Paketi’nde, firmaların mobil pazarlamayı kullanarak müşterilerine ulaşmasını sağlayan Toplu Mesajlaşma, Anında Cevap (interaktif haberleşme) ve Turkcelliler’e Mesaj hizmetleri yer alıyor.
Turkcell Yeni Müşteri Paketi’ni ilk üç ay boyunca 49 TL’den ve cayma bedelsiz satın almak mümkün. Paketi almak için ISKURUYORUM yazıp 2222 mesaj göndermek yeterli.
Mikrokrediyle işini büyüttü
ZEKİYE AKPINAR
Teknoloji Hareketi Toplantısı’nın katılımcılarından biri de, Turkcell’in TİSVA işbirliğiyle hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında mikrokredi alarak işini büyüten Zekiye Akpınar oldu. Konya’nın Ilgın ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde dikiş-nakış konusunda usta öğretmenlik yapan Zekiye Akpınar kullandığı mikrokrediler sayesinde dükkanındaki malzeme sıkıntısını azaltıp müşterilerini çoğaltıyor. Teknoloji Hareketi Toplantısı’nda konuşma yapan Akpınar şunları söyledi: Amacım hem aileme maddi destek olmak hem de Ilgın’da çeyizci eksiğini kapatmaktı. İnsanlar alışveriş yapmak için Konya’ya gidiyordu. Bu eksikliği fark edip çalışmalara başladım. Başlarda malzeme ve kumaş almakta zorlanıyordum. Mikrokredi sayesinde toptancılardan malzemelerimi peşin aldım. Dükkanda kumaş çeşidi çoğalınca müşteri sayım da arttı. Artık evimin, çocuklarımın ihtiyacının büyük kısmını karşılayabiliyorum. Gelecekte araba alıp hayatımızı biraz daha kolaylaştırmayı hedefliyorum. Bizlere bu desteği sağlayan mikrofinans ailesine ve Turkcell’e teşekkür ederim.”

Yukarı Alt