1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Türk oyunu rekora koşuyor!

1. NiGHTMaRe

NiGHTMaRe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ODTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren Tale Worlds firmasındaki Türk oyun geliştiricilerinin elinden çıkan "Mount&Blade: Warband" adlı Türk oyunu, dünya genelinde 3 ayda 100 binlik satış rakamına ulaştı.

Dünyanın en büyük dijital oyun dağıtım sitesi "Steam"de milyon dolar bütçeli oyunları geride bırakarak satışa çıktığı ilk haftadan itibaren birinci sıraya yerleşen Türk oyunu, 3 aydır piyasada olmasına rağmen halen dünyada en çok oynanan 25 oyun arasında bulunuyor.

Dünyanın önde gelen oyun dergileri ve portalları tarafından yüksek puanlara layık görülen ve "Editör’ün Seçimi" ödüllerini toplayan oyunda, Ortaçağ Dünyası olan Kalradya’da yaşananlar oyunculara rol yapma ögeleriyle birlikte yansıtılıyor.

Pek çok dile çevrilmesinin yanında Türkçe versiyonu da bulunan oyunda, bir Ortaçağ kahramanı olarak ata binme, kılıç savurma, mızrak kullanma, ok atma konusunda ustalaşmak, kale kuşatmaları, düello ve savaşlara katılmak mümkün.

-100 BİNİNCİ SATIŞA KUTLAMA-

ODTÜ’lü genç yazılım mühendisleri, ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi’nde (METUTECH-ATOM) Mount&Blade:Warband oyunlarının 100 bininci satışını kutlamak üzere bir araya geldi.

Burada AA muhabirine açıklama yapan Tale Worlds Oyun Teknolojileri Genel Müdürü Armağan Yavuz, oyunlarının çıkar çıkmaz uluslararası satış portallarında birinci sıraya yükseldiğini, uzun müddet ilk onda kaldığını ve pek çok ödül kazandığını anlattı.

Tamamen yerli mühendis ve teknolojilerle geliştirdikleri oyunlarının dünya oyun sektöründe önemli bir konuma gelmesinden duydukları mutluluğu ifade eden Yavuz, oyunu şöyle anlattı: "Oyuncu bir maceraperest olarak kılıcından başka hiç bir şeye sahip olmadan oyuna başlıyor. Fakat bu oyun dünyasında yapacak çok şey var. Ticaret yapabilir, değişik haydutlarla savaşabilir, paralı askerlik yapabilir hatta kendi krallığını kurup mevcut krallıklarla savaşarak bu oyun dünyasının hakimi haline gelebilir.

Oyundaki Ortaçağ kahramanının ata binme, kılıç savurma, mızrak kullanma, ok atma konusunda ustalaşmak, kale kuşatmaları, düello ve savaşlara katılması da mümkün." Oyunlarının Kuzey Amerika, Fransa, Almanya, İtalya, İskandinav ülkelerinde satışa sunulduğunu, Japonya ve İspanyolca konuşan ülkelerde satış hazırlıklarının sürdüğünü kaydeden Yavuz, oyunun Türkiye satışının 5 bin, yurt dışı satışının ise 95 bin dolayında olduğunu bildirerek, "Aslında uluslararası planda çok iyi tanınan bir marka olduk" dedi.

METUTECH-ATOM’da gerçekleştirilen "Battal ve Kılıç Bey’in Canlı Karakterlerle Düello Gösterisi" de izleyenlerden beğeni topladı.

-SADECE TTNET OYUN SİTESİNDE-

Öte yandan, oyuna "TTNET Oyun" sitesinden ulaşılabiliyor. Oyuna sahip olmak isteyen oyuncular, SMS ile mobil ödeme seçeneğiyle veya ADSL faturasına yansıtarak, oyunu indirebiliyor.

Battal, Arslan ve Kılıç bey karakterleri "Mount&Blade: Warband"ı TTNET Oyun’dan indirenler için özel olarak hazırlandı.

TTNET Partner Ekosistem Programı kapsamında, TTNET ile Tale Worlds arasında yapılan iş birliğiyle, oyunu arkadaşlarıyla birlikte oynamak isteyenler için sunucu hizmeti TTNET tarafından ücretsiz sağlanıyor.​

2. Adith

Adith Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yeni gördüm. :think:

3. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    İlk kez görüyorum işe bak :P

4. Avasin

Avasin Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    +Ava

5. furious

furious Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    işin içinde ttnet varsa uzak durun derim :oldie:

6. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    çüşünüz hala oynamadınız mı bu oyunu ? Oyunu beta aşamasından beri takip ediyorum , gerçekten müthiş işler çıkartıyorlar , birde online olmuş sanırım . İlk fırsatta gidip alacağım orjinal olarak dvdsini.

7. Flush Royale

Flush Royale Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    4-5 sene önce oynamıştım fakat demosunu.O zaman online değildi level dergisi veriyordu oyunu çok hoş bir oyun özel arenalarda vs atılıyordu atlarla okcu ve mızrak grupları vardı.En yakın zamanda deneyeceğim

8. Mirage

Mirage   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Mount&Blade'yi oynadım tabii çok iyi oyun :beer: Atın üzerinden ok yağdırmak muhteşem duygu :lol:

9. Toxicated

Toxicated Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Point Blank TR - GM
    Bende ilk defa görüyorum ..

10. Advance

Advance   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Online mı olmuş online olduysa hemen almalıyım

11. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Demosunu bir oyun dergisi aracılığıyla edinmiştim.Uzun süredir takibimdeydi.

12. Belarj

Belarj Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Kemalıst abıme katılıyorum oyunu cok uzun zamandır bende takıp edıyorum oyunda diger oyunlarda olmayan birşey var belkıde tek basına oynamak esir düşmek vs cok eglencelı bır oyun tavsiye ederim

13. ArenX

ArenX Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Oyunu duymayan mı var inanamıyorum ilk defa bu forumda görüyorum bunu. Kemalist gibi oyunu betadan beri takip ediyorum sadece warband değil kaç sene önceden beridir takip ediyorum. İlk oynadığımda dediğim ilk şey "multiplayer olsa tadından yenmezdi" ve warband'ın çıkıcağını duyurduklarında çok sevinmiştim oyunu genel olarak beğendim ama buglar vardı ve ayrıca türkçeyede fazla iyi çevirememişlerdi, ama olsun ! 1 dakika daha kaybetmeyip yerinizde olsam gider alırdım bu oyunu.

14. NoMoreLove

NoMoreLove   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48

15. DaRKWaTcH

DaRKWaTcH Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bro bu oyunun hastasıyım yahu.Crackleri hikaye satın almadan zevki çıkmayan bir oyun.Özellikle yeni çıkanları müthiş.Krallıklar kuruyorsun diğer krallıkların kızlarına talip oluyorsun gönüllerini hoş ediyorsun baba hayır derse savaşıyorsun veya babanın gözüne girmeye çalışıyorsun . Yani gerçek hayat gibi... Özel adamların oluyor senin gibi ismi olan onları derebeyi vs yapabiliyorsun.. Adamların birinden şikayetçi oldumu sana geliyorlar böyle böyle diye sen yapmayın dersin haklısın haksızsın dersın oo süper oyundur.

16. Espio

Espio Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O_o bu oyunu daha once hic duymamistim simdi trial i indirdim 10dkda hayrani oldum , harika is cikarmislar ilk firsatta orjinalini alacagim.

17. MaPaP4

MaPaP4 Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    10 numara oyun suan online oynuyorum arkadaşlarla :wink1: cs gibi takım savaşları falan filan

18. Wax Whine

Wax Whine   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    online olmuşmuu summer5:
    harika bi oyun online olduysa alacağım dvdsini

19. NiGHTMaRe

NiGHTMaRe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu açtıktan sonra oynadım oyunu.Gerçekten iyi bir oyuna benziyor, yalnız grtafikleri güzelleştirilebilir.Ya da arkilerde olan eski bir sürüm.

20. Nina Ricci

Nina Ricci   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    ilk çıktığından beri tüm versiyonlarını oynadım bağımlılık derecesinde müthiş bir oyun 8)