Türk olduğunuz için mutlu musunuz ?

• Mutluyum.

Votes: 35 74,5%
  • Değilim

Votes: 12 25,5%

• Total voters
    47
jVardin demiş ki:
Ek olarak.

Türkiyede 2.sınıf muamele gördüğünü söyleyen bi kaç yorum dikkatimi cekti veya bu ülkede mutlu olmadığını söyleyen arkadaşlarımız var..

Mutlu olmamamızın sebebi , 2.sınıf muamele görmemizin sebebi bizim oy kutusuna attığımız kağıt parçaları yüzünden kaynaklanıyor sebebi gene bizleriz
:think: alkis:

jVardin demiş ki:
Ek olarak.

Türkiyede 2.sınıf muamele gördüğünü söyleyen bi kaç yorum dikkatimi cekti veya bu ülkede mutlu olmadığını söyleyen arkadaşlarımız var..

Mutlu olmamamızın sebebi , 2.sınıf muamele görmemizin sebebi bizim oy kutusuna attığımız kağıt parçaları yüzünden kaynaklanıyor sebebi gene bizleriz
Kağıt parçası mı atmıyalım yoksa kağıt parçası yerine başka bir şey mi kullanalım karar veremedim

The Prestige demiş ki:
jVardin demiş ki:
Ek olarak.

Kağıt parçası mı atmıyalım yoksa kağıt parçası yerine başka bir şey mi kullanalım karar veremedim
Kağıt parçasını düzgün kullanmak yeter bence.

mutlu degilim . sebebide toplumdaki bazı gerici insanlar . herşeyi dogru bildiklerini sananlar varya hani aç gözlüler heryere saldıran çok bilmişler . dünyanın bizden nefret etmesini yanlış tanımasını sağlayanlar işte onlar yüzünden değilim ve üniversiteden sonra yaşamayıda düşünmüyorum bu gidişle.

Lordzek demiş ki:
The Prestige demiş ki:
jVardin demiş ki:
Ek olarak.

Kağıt parçasını düzgün kullanmak yeter bence.
Doğru, söyleyin buruşturmadan ve katlamadan atsınlar

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
jVardin demiş ki:
Ek olarak.

Ailem de ben de hic bir zaman karanlik sacan ampule oy vermedik.

Romeo demiş ki:
mutlu degilim . sebebide toplumdaki bazı gerici insanlar . herşeyi dogru bildiklerini sananlar varya hani aç gözlüler heryere saldıran çok bilmişler . dünyanın bizden nefret etmesini yanlış tanımasını sağlayanlar işte onlar yüzünden değilim ve üniversiteden sonra yaşamayıda düşünmüyorum bu gidişle.
Ah be hocam , hepsinin sebebinin kökeni aileden kaynaklanıyor.

Sen gidersen ben gidersem o insanlar bitecek mi.. Sen kalıp eğitim vermezsem ben kalıp doğru yolu göstermezsem ne olur bizim halimiz.

Kalmayı düşünmüyorum diyeceğin yere , kalıp bu yanlışları düzelteceğim demeni tercih ederdim. :muck:

Wax Whine demiş ki:
jVardin demiş ki:
Ek olarak.

Ailem de ben de hic bir zaman karanlik sacan ampule oy vermedik.

Aynı şekilde ben ve ailemde öyle , ama toplumda yaşıyoruz bireysel düşünüp hareket edemeyiz zaten.

Kısaca bireysel düşünme hacım , sen ve ben vermedik ama şu 300 bin kişilik sitede 50bin kişi veriyodur belki emin olabilirsin.

Zaten bu ülkede hangi parti iktidar olursa olsun mutlaka mutlu olmayan insanlar gene olacaktır.

jVardin demiş ki:
Kısaca bireysel düşünme hacım , sen ve ben vermedik ama şu 300 bin kişilik sitede 50bin kişi veriyodur belki emin olabilirsin.
Adamların(neyse...) aldıkları oylara bakarsak 50bin çok az kalır.kafadan 200bin yapalım biz onu daral:

Takımı
Besiktas
Bu topicte kavga cikartan, laf sokan olursa birbirine kimsenin gozunun yasina bakmam haberiniz ola.

Takımı
Galatasaray
Zippy demiş ki:
jVardin demiş ki:
Adamların(neyse...) aldıkları oylara bakarsak 50bin çok az kalır.kafadan 200bin yapalım biz onu daral:
Tamam ama iste herkes verecegi oyda ozgurdur kimseyi tutup da ona vereceksin buna vereceksin diye zorlayamazsin. Ben sana soyleyeyim 200binden de fazladir. (Bu tarz konular hep buraya sapiyor, daha fazla konusmuyorum)

Ben bu ulkeyi, topraklari beni deli eden binlerce olaya ragmen seviyorum. Ama mutlu - degilim.

Takımı
Besiktas
The Prestige demiş ki:
Tamda bir yorum atıp ortalığı karıştıracaktım Lenneth geldi
Ciddi soyluyorum laf atan ortaligi karistiran olursa cizerim ustunu.

Ek olarak forumda siyaset tartismasinin yasak oldugunun farkinda olarak atin yorumlarinizi.

He bir de unutmadan, Ne Mutlu Türküm Diyene !

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
sarkoLata demiş ki:
Zippy demiş ki:
jVardin demiş ki:
Tamam ama iste herkes verecegi oyda ozgurdur kimseyi tutup da ona vereceksin buna vereceksin diye zorlayamazsin.
Ben buna inanmiyorum. Zorlamiyor, bilinc altindan ya da maddiyati kullanarak verdiriyor. Secim zamani oy kullanip Yalova'ya gectim yakin bir dostum sandik gorevlisi idi. Gorevli oldugu binanin onunda bir tane kapali bayan (bu kapali tabirini belirtip belirtmemekte kararsiz kaldim hani bazi insanlar benim gorusum Kemalizm dedigimde fena halde kizisiyorlar bunu da onlarin yaptigi gibi igneleme sanacaklar diye dusunuyorum) elinde AKP oyu basili pusula elinde bagiriyor "Bu cantanin ici binlerce pusula ve sizlerin cebini dolduracak TL'ler ile dolu. Her kim bu pusulayi alir, sandiga atar ve bos pusulayi getirirse elimdeki 200TL'lik banknota sahip olacak!"... Bunu gordukten sonra ben hic bir seye inanmam.

Takımı
Galatasaray
Wax Whine demiş ki:
Ben buna inanmiyorum. Zorlamiyor, bilinc altindan ya da maddiyati kullanarak verdiriyor. Secim zamani oy kullanip Yalova'ya gectim yakin bir dostum sandik gorevlisi idi. Gorevli oldugu binanin onunda bir tane kapali bayan (bu kapali tabirini belirtip belirtmemekte kararsiz kaldim hani bazi insanlar benim gorusum Kemalizm dedigimde fena halde kizisiyorlar bunu da onlarin yaptigi gibi igneleme sanacaklar diye dusunuyorum) elinde AKP oyu basili pusula elinde bagiriyor "Bu cantanin ici binlerce pusula ve sizlerin cebini dolduracak TL'ler ile dolu. Her kim bu pusulayi alir, sandiga atar ve bos pusulayi getirirse elimdeki 200TL'lik banknota sahip olacak!"... Bunu gordukten sonra ben hic bir seye inanmam.
200TL iyi paraymis, oyunu 10tlye bile satacak bir suru insan var bu ulkede. Kimin sucu peki? Oyunu satanin mi, oyu o sekilde sattiranin mi?
Ama ben gidip de kimseye ona oy vereceksin buna oy vereceksin diyemem. Cok yakinim olsa dahi kimsenin fikrini etkileyemem, etkilemek istemem. Oyu suanki iktidara olsa dahi.

Bu ülkede ki halk'a halk demek, diğer halklara hakaret etmektir bence abi. Şuan ülkede kaç kişi mutlu, kaç kişi huzurlu çıkarın gösterin hepsi ya cemaatcı yada yandaş. karşı çıkan, bu böyle olmaz, böyle olur diyen, doğruyu düşündüğünü düşünüp yol göstermeye çalışan her insan dışlanıyor. daha 1-2 ay önce parasız eğitim diye üniversite öğrencileri göz altına alındı, şimdi başbakan çıkmış harç kaldırıyor? o çocuklar ne olucak? kimisi ifade özürlüğünü kullanıp protesto yapar istanbulda, tutuklanıp 6-9yıl ceza alır, kimiside gider DOĞUDA POLİS ÖLDÜRÜR, ÜLKEMİN GÜZEL ASKERİNİ ÖLDÜRÜR. peki ya biz ? biz halk değil miyiz? hiç birşey din yada başka birşey için ayrımda tutulmamalıdır. Dinimizde bunu istemez.
son olarak, Müslümanlık 'Hoşgörü, saygı ve ilim-irfan yani gelecek' dinidir. Şaklabanlar için bir araç değil. Bizler yeni nesil olarak bunu halletmeliyiz.
Ancak ve ancak, şuan bu ülkede eğitim almak ve yaşamaktan memnun değilim. Ama NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !. Irkımdan hiçbir zaman utanmadım, ne de atalarımdan.

İnsanların normal hayatlarındaki konuşması ile sandık basındaki hali birbirini tutmuyor.Çıkarsın sokağa kime sorsan kan ağlıyor,ateş püskürüyor.Ama iş sandığa gelince (kimilerinin kötü imajı kimilerininde bunu kullanması ile oluşan korku,güvensizlik nedeniyle) çok farklı sonuçlar çıkıyor.Kısacası bana göre insanımız yenilikten korkuyor-korkutuluyor.

Ayrıca 200TL'de iyi paraymış :P

Yukarı Alt